Autor Wątek: POZNAN - warszat  (Przeczytany 11965 razy)

artleks

  • Gość
POZNAN - warszat
« dnia: Marzec 01, 2008, 20:19:45 pm »
Gdzie w Poznaniu (oprocz Karlika) jest jakis specjalista od kotow?

gesiog1

  • Gość
Odp: POZNAN - warszat
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2008, 21:01:53 pm »
moze ktos odwiedzal serwis karlika w poznaniu,chetnie poznam doswiadczenia.

jannaf

  • Gość
Odp: POZNAN - warszat
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2008, 10:34:36 am »
Kupowałem u Karlika w serwisie płyn HSMO do levellingu i musiałem długo tłumaczyć co to takiego i do czego służy a jak podałem informację, że stosuje się to w modelu XJ40, to serwisant zrobił wielkie oczy: co to za auto??? :o. Na szczęście podszedł drugi fachowiec i ucięliśmy sobie miłą kilkuminutową pogawędkę na temat "starych" Jagów. Powiedział mi, że jestem od wielu miesięcy pierwszą osobą, która zapytała o XJ40. No ale nowsze modele pewnie znają lepiej..

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: POZNAN - warszat
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2008, 16:11:45 pm »
tutaj link do firmy karlik: 

http://www.karlik.poznan.pl/

mumin81

  • Gość
Odp: POZNAN - warszat
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2009, 00:53:58 am »
Temat stary ale może komuś kto blisko mieszka przyda się info.
Jest jeszcze dobry mechanik na Junikowie, który kiedyś bodajże pracował w serwisie Jaguara w Berlinie i zna się na rzeczy. Robiłem u Niego mojego poprzedniego XJ40.

Obecnie pan Waldek zajmuje się raczej pojazdami zabytkowymi, ale może jeszcze jakiegoś Jaga na warsztat by przyjął, doradził itp. Zapytać przecież nie szkodzi ;)

http://szczegoly.pkt.pl/maciejewski_waldemar_renowacja_pojazdow_zabytkowych_b582258bb9aba8c96f15ff1ed4080f24.html

Offline ajtotal

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: POZNAN - warszat
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2010, 10:49:40 am »
karlik??? tez mnie wkurza kiedy do nich jade i mam pytania a oni w ogole nie znaja odpowiedzi na wiekszosc z nich. zeby choc powiedzieli: chwileczke, zapytam technika i do Pana oddzwonie to nie! chcieli mi wmowic ostatnio ze strojenie szyb (po odłaczeniu akumulatora) w x350 trzeba zrobic z poziomu IDS i w ogole pierwszy raz slysza zeby sie szyby nie domykały automatycznie.
innym razem zapomnieli rozliczyc szkode pzu jeszczeinnym razem zostawili mi slady rączek na jasnej skórze, jeszcze innym razem zalozyli mi silniczek podnsonika fotela odwrotnie :-super: ja w dol a on do gory i tak w kolko. Noi ale maja tam chyba najleszego od lat kiewronika serwisu- nbblyo juz ich tam pare i oby ten sie utrzymal
Był xj8 4.2L x350 2004 BRG- jedyny słuszny kolor i paski po bokach też miał.
Jest New XK R-Performance, pitch black, Full Fat Range Rover 4.4tdv8

artleks

  • Gość
Odp: POZNAN - warszat
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2010, 21:13:59 pm »
odświeżę trochę temat - muszę wyminic łączniki i parę drobnostek - ktos ma namiar na zaufany serwis?

moriss82

  • Gość
Odp: POZNAN - warszat
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:19:07 pm »
Witam,

Ja swojego X-typa ( wiem, że robią także innego "X" oraz starszego XJ) naprawiam w Volvo serwis na Kaczej w serwisie u Logi. Jestem zadowolony, części generalnie sam załatwiam, a mechanicy znają się na rzeczy. U mnie walczyli już z:

-termostatami (oba)
-wtryskami
-czujnikiem temp. silnika
-gumami stabilizatora
-tulejami tylnych wzdłużnych wahaczy
-wahaczami poprzecznymi tylnymi
- przegląd po przebiegu 200k
- klocki + tarcze

Polecam

http://www.autoserwis-loga.pl/

e0s888

  • Gość
Odp: POZNAN - warszat
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 20, 2011, 10:38:23 am »
Jakby co, u Karlika napraw związanych z blacharką nie ma co robić.
Nie dość, że nie umieją dobrze poskładać auta to na dodatek bezczelnie okłamują klienta.
W moim przypadku chcieli mi oddać auto po naprawie z uszkodzonym reflektorem, który miał być niby nowy - później co się okazało, doskonale wiedzieli o tym fakcie (Liczyli, że nie zauważę?!).  Dodatkowo zderzak, któy powinien być montowany na 5 śrub, doslownie wisiał na 2. Łącznie czekałem prawie 3 miesiące na dość drobną naprawę.
Omijać szerokim łukiem.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: POZNAN - warszat
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 20, 2011, 15:16:31 pm »
Ja mam dobrego znajomego na starołęce, który jest pomimo tego że specjalistą od Peugeotów/citroenów ale na Jaguarach też sie zna i często oprócz mnie zjawiają się tam inne Jagi. A jest doskonały bo na naprawy u niego to trzeba umawiać się telefonicznie czasami nawet na 2 tygodnie wcześniej.
Jakby ktoś potrzebował namiary to zapraszam na Priv to je podam.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

cobi

  • Gość
Odp: POZNAN - warszat
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 30, 2011, 13:23:44 pm »
Nie będę pisał nowego tematu więc pokontynuję ten.

Miałem styczność z serwisem w Poznaniu "karlik".
Dzwonię po części,pani mnie przełącza na inny dział.
Odzywa się niemiły gruboskórny typ.
Prosi o numer vin oraz o to co chcę.
Potem informuję żebym podał nr tel i jak sprawdzi to oddzwoni.
Podaję numer po czym gośc rzuca słuchawką.
O częściach zapomnij. Kontaktu brak.

Odradzam korzystanie.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: POZNAN - warszat
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2011, 14:30:22 pm »
No niestety serwis Jaga Karlik nie jest zbyt rozgarniętym serwisem. Ostatnio jak u nich byłem pytać się o gumki do pilota od XJ6 x300 to pan w serwisie od razu powiedział że ich nie dostanę  i że muszę kupić całego pilota. Gdy go poinformowałem że jak rozmawiałem z serwisem w warszawie i tam mają te gumki to się zdziwił i spisał nr VIN i poszukał ich w kompie. Tam je znalazł za 60 zł  :-nuts :-nuts.
W między czasie byłem świadkiem sytuacji jak mieli na drugi dzień umówionego Range Rovera 3,0 D V6 na przegląd i niewiedzieli jakie części są potrzebne do przeglądu i latali i szukali info o tym co tam trzeba wymienić i czy mają to na miejscu.
Najlepsze było to jak zapytałem ile kosztuje przegląd podstawowy w moim XJ6 (wymiana oleju w silniku + filtr oleju + filtr powierza + prejrenie samochodu) wycenili to na 2500 zł !!!!! Jak sam poszedłem do sklepu z częściami moto to pani w 5 minut wyceniła mi filtry powietrza, oleju i paliwa, oraz świece na 160 zł. Do tego olej syntetyk Castrola za 400 zł mamy 560 zł. Koszt robocizny to mam za darmo u siebie. Tak więc chyba otworze sobie warstat Jaguara i zacznę je robić  :-tylko
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

cobi

  • Gość
Odp: POZNAN - warszat
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 01, 2011, 01:55:47 am »
Powiem może inaczej. Jestem wlaścicielem jaga od niecałych 26 godzin i wtym czasie karlik już się spalił.
Reputacja pierwsza klasa.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: POZNAN - warszat
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 09, 2011, 20:42:57 pm »
Jak na razie jestem w trakcie szukania lokalu na warsztat, ale jak już to uruchomię to chętnie służę pomocą w naprawach kotów.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

wajcha202

  • Gość
Odp: POZNAN - warszat
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 13, 2011, 17:33:30 pm »
po przeczytaniu tego tematu nasuwa mi się stwierdzenie iż w Poznaniu próżo szukać dobrego mechanika od Jaguara??