Autor Wątek: Zakup XE - jaki rocznik? sprowadzany?  (Przeczytany 1694 razy)

Offline dzemikowy

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Zakup XE - jaki rocznik? sprowadzany?
« dnia: Styczeń 12, 2024, 17:13:34 pm »
Witam :)

planuję zakup Jaguara XE i chciałbym się rozeznać w paru kwestiach:
- jaki rocznik - system? po różnych recenzjach zauważyłem, że system informacyjno-rozrywkowy (ten mniejszy ekran z przyciskami po bokach) mocno muli w rocznikach 2015. W poliftach (2020+) z tego co mi się wydaję chodzi gładziutko, bez żadnych lagów. Roczniki 2015 z większym ekranem mają ten system sprawniejszy? Przed liftem były wprowadzane jakieś zmiany w tym systemie? Coś mi się gdzieś obiło, że po 2017/2018 systemy już nie potrzebowały myśleć 3s żeby zmienić piosenkę, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie a nie mogę znaleźć takich informacji. Ktoś coś wie?
- jaki rocznik - silnik? Interesuje mnie tylko benzyna 2.0, któreś lata z produkcji będą miały porządniejsze jednostki a któreś wadliwe?
- sprowadzał ktoś swojego Jaga z USA? Przemykają oferty z drobnymi uszkodzeniami w ciekawych cenach i - co ważne - często ciekawie wyposażone. Słyszać ktoś o jakichś nieprzyjemnościach z firmami świadczącymi takie usługi albo o samych sprowadzonych samochodach?

Z góry dziękuję  :-JCPF

Offline Banc

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Zakup XE - jaki rocznik? sprowadzany?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2024, 23:31:36 pm »
Ja sprowadziłem xe z USA. Jestem zadowolony.  Rocznik  2019. Naprawdę kupę kasy można zaoszczędzić. 
Silnik 2.0 moc 250 km benzyna.  Mniejsza akcyza a wrażenia z jazdy są. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2024, 21:52:26 pm wysłana przez Choina »

Offline dzemikowy

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Odp: Zakup XE - jaki rocznik? sprowadzany?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2024, 08:26:12 am »
Po pierwsze gratuluję udanego zakupu :D Korzystałeś może z usług jakiejś firmy do sprowadzenia fury? I zakładam, że twój Jag to przedlift ale z tym większym wyświetlaczem (bez przycisków po bokach). Szczerze - muli? przycina?
A i jeszcze jedno pytanie, sprowadzałeś Jaga z uszkodzeniami? Jeśli tak to co było uszkodzone, ile Cię wyniosła naprawa i czy masz może zdjęcia sprzed zakupu? Dużo trzeba modyfikować przy Jagu sprowadzanym z USA? Lampy i coś jeszcze?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2024, 21:53:06 pm wysłana przez Choina »

Offline majkel207

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Zakup XE - jaki rocznik? sprowadzany?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2024, 18:38:00 pm »
Co do silnika to zadecydowanie najmniej awaryjny jest 2.0 ecoboost benzyna, który był w 15 -03.17 r montowany

Offline deCastelano

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Jaguar XE 35t
Odp: Zakup XE - jaki rocznik? sprowadzany?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2024, 07:21:49 am »
Dobrze spisuje się też 3.0 V6, jest dynamiczny, prosty w konstrukcji i jak na oferowaną moc pali rozsądne ilości benzyny :)
Jaguar XF '12 3,0 275KM -> Jaguar XE '17 3,0 380KM -> Tesla Y '23 506KM

Offline dzemikowy

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Odp: Zakup XE - jaki rocznik? sprowadzany?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2024, 12:43:20 pm »
Dzięki :-clap

Jakie masz średnie spalanie w swoim 3.0? System InControl działa gładko czy, tak jak wyczytałem na innych forach, potrzebuje sekundy/dwóch żeby zareagować na klikanie.

Offline deCastelano

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Jaguar XE 35t
Odp: Zakup XE - jaki rocznik? sprowadzany?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2024, 14:05:47 pm »
Na trasie ok.8 (jeśli jadę ze stałą prędkością, jak się wydurniam to sky is the limit), w mieście ok. 13 przy jeżdżeniu równo z innymi - przy szaleństwach to samo co z trasą. Jeśli chodzi o system to ta wersja z dużym ekranem chodzi bardzo płynnie i bez zwłoki. Przy takim zestawie i odblokowanym Carplay/AA polecam dobrać sobie adapter do bezprzewodowego łączenia i indukcyjną ładowarkę zamiast gumowej półeczki koło gałki od biegów - doskonały zestaw ;-)
Jaguar XF '12 3,0 275KM -> Jaguar XE '17 3,0 380KM -> Tesla Y '23 506KM

Offline majkel207

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Zakup XE - jaki rocznik? sprowadzany?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2024, 15:10:29 pm »
Dobrze spisuje się też 3.0 V6, jest dynamiczny, prosty w konstrukcji i jak na oferowaną moc pali rozsądne ilości benzyny :)
Tam trzeba jedynie zadbać o tą wadę układu chłodzenia, ale jak dla kogoś istotne są osiągi, szuka emocji, fajnego dźwięku i akceptuje jednak ciut wyższe spalanie i koszty użytkowania to jest jedyny słuszny wybór

Offline dzemikowy

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Odp: Zakup XE - jaki rocznik? sprowadzany?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2024, 08:21:01 am »
A korzystaliście może z usług polskich firm zajmujących się sprowadzaniem właśnie takich samochodów? Możecie którychś polecić lub odradzić? Dzisiaj natknąłem się na wystawione to samo auto przez 2 firmy, w różnych cenach i z różnymi parametrami
- https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/jaguar-xe-4x4-awd-automat-benzyna-3-0-l-380-km-v6-ID6G6HKm.html
- https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/jaguar-xe-niski-przebieg-piekny-ID6G5ZJx.html
co, nie ukrywam, trochę śmierdzi.

Offline majkel207

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Zakup XE - jaki rocznik? sprowadzany?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2024, 10:01:06 am »
Te ogłoszenia to wabiki na jeleni z grubsza. Polecany jest np autodiscover. Co do USA jak sam nie potrafisz drobnych rzeczy zrobić w aucie i wszystko od zera na gotowo zlecisz zewnętrznym firmą to wyjdzie ci to porównywalnie jak byś kupił auto w kraju tyle że poczekasz z 10msc zanim będzie zrobione na gotowo od momentu wylicytowania

Offline deCastelano

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Jaguar XE 35t
Odp: Zakup XE - jaki rocznik? sprowadzany?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2024, 11:31:19 am »
Na pewno trzeba zwrócić uwagę na zapisy w umowie. W normalnej firmie, która się zajmuje sprowadzaniem aut z USA powinny być widełki cenowe ich prowizji w zależności od wartości auta np. jak auto do 15k USD to prowizja 2k PLN, jak 15-30k USD to 2,5k PLN (przykładowo). Kaucja dla nich powinna być zwrotna i samo wzięcie udziału w licytacji powinno być bezpłatne. Zakres ich obowiązków na pewno nie powinien kończyć się na wygranej licytacji tylko na przeprowadzeniu przez wszystkie formalności aż do przybycia auta do Polski. Tak to z grubsza wyglądało jak patrzyłem za autem w firmie Bryki z Ameryki. Nie udało mi się wygrać licytacji maserati, które chciałem kupić i uznałem, że na razie odpuszczam temat, więc oddali mi zaliczkę, nie wzięli ani złotówki za licytowanie. Jak będę kiedyś szukał auta to pewnie się do nich zwrócę, bo sprawiali wrażenie profesjonalistów.
Jaguar XF '12 3,0 275KM -> Jaguar XE '17 3,0 380KM -> Tesla Y '23 506KM