Autor Wątek: Drgania podczas jazdy  (Przeczytany 600 razy)

Offline Banc

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
Drgania podczas jazdy
« dnia: Styczeń 06, 2024, 17:14:11 pm »
Witam serdecznie.
Może ktoś mi pomoże. Posiadam Jaguara XE 25T 2.0 benzyna z 2019 roku. Auto wpada w dziwne drgania przy przyśpieszaniu powyżej prędkości 110-120 km/h. Dzieje się to jak obroty silnika spadną gdy zmieni na ostatni bieg. Jak delikatnie przyśpieszam ta nie ma drgań. Gdy auto wpadnie w wibracje i odpuszczę gaz zmiejsze predkość do momentu ustania drgań i delikatnie przyspieszam to jest dobrze. Mechanicy nie wiedzą co to może być. Półosie wymieniałem i bez rezultatu. Luzów nie ma, koła z oponami zmienione na inne. Nikt już nie ma pomysłów. Może ktoś miał podobną przypadłość

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 386
Odp: Drgania podczas jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2024, 17:27:57 pm »
Może trzeba poprawić wyważanie kół? Jeżeli masz taką możliwość to wyważanie z testem drogowym. Przy tych prędkościach 80% wina leży w wyważaniu.
Piszesz że wymienione półosie, a piasty sprawdzone?
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline Banc

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Drgania podczas jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2024, 17:42:35 pm »
Nowe koła z oponami wywarzone z testem drogowym. Niestety to nie to

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drgania podczas jazdy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2024, 21:46:03 pm »
Poduszki lub podcisnienie. Poduszkami steruje podcisnienie w zależności od obrotów i obciążenia silnika. Sprawdz na jałowym.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Banc

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Drgania podczas jazdy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2024, 22:55:15 pm »
Kurcze na jałowym bez problemów i jak delikatnie jeżdżę też nic. Dziwna przypałość.

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Drgania podczas jazdy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2024, 06:40:49 am »
Moze konwerter w automatycznej skrzyni biegow powoduje wibracje?  Ciezki przypadek, od poczatku po zakupie zauwazyles ten problem? Poduszki silnika i skrzyni do sprawdzenia, moze ich wydajnosc jest juz na granicy prawidlowego funkcjonowania i na jalowym jeszcze trzymaja ale podczas jazdy juz nie daja rady.

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 386
Odp: Drgania podczas jazdy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2024, 06:49:55 am »
Jeżeli byłby konwerter to nie w jednym zakresie prędkości, można sprawdzić przechodząc na ręczną zmianę biegów i przetestować zwiększając lub zmniejszając biegi w danej prędkości kiedy trzęsie.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 286
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: Drgania podczas jazdy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2024, 16:49:37 pm »
Podpora wału

Offline Banc

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Drgania podczas jazdy
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2024, 17:31:30 pm »
Naprawdę ciężki przypadek. Podpora wału sprawdzona i jest ok. Poduszki wizualnie wyglądają jak nowe nie sprawdzałem podciśnienia. Auto ma przejechane 90000. Dziś jechałem Ok 160 km/h delikatnie przyśpieszając i było ok ale jak depnołem to wibracje wróciły. Zwalniałem do ustąpienia drgań i delikatnie przyśpieszałem i drgań nie było.

Offline Banc

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Drgania podczas jazdy
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2024, 17:33:14 pm »
A wiecie jak sprawdzić poduszki silnika?

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drgania podczas jazdy
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2024, 22:52:11 pm »
Duża strzykawka i odsysasz powietrze. Jak cofa, to dobrze. Aczkolwiek Dziwi mnie sytuacja, że wibracje są, jak depniesz, a nie podczas zwalniania, jak u mnie. Ale kwestia poduch lub podciśnienia będzie tu najbardziej prawdopodobna wg mnie. Fak byś miał możliwość podnieść całe auto i wtedy spróbować wywołać te wibracje poprzez mocne dodanie gazu. To by od spody można było coś zauważyć. A jak przykładowo depniejsz, przyjdą wibracje, to spróbuj puścić i po ok. 1s znowu depnąć, czy też wibracje pójdą. A jeszcze jak byś spróbował depnąć na postoju na jałowym?
XE 2015 2.0D Automat

Offline Banc

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Drgania podczas jazdy
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2024, 23:22:57 pm »
Będę próbował z poduszkami. Na wolnych obrotach czasami na zimnym silniku lekko zadrży a dodając gazu  nie ma tych objawów. 

Offline Banc

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Drgania podczas jazdy
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 14, 2024, 23:26:00 pm »
Jak auto wpadnie w wibracje  to zwalniam do momentu ustania i jak delikatnie przyśpieszam to nic się nie dzieje.