Autor Wątek: 2.0TDCI - Tryb awaryjny przy przyspieszaniu  (Przeczytany 407 razy)

Offline Jakusa

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Dżaguar
2.0TDCI - Tryb awaryjny przy przyspieszaniu
« dnia: Czerwiec 14, 2023, 22:58:13 pm »
Witam, mam bardzo znany problem z włączaniem się trybu awaryjnego w silniku podczas mocnego przyspieszania. Cała historia wygląda tak, że od początku komputer wywalał błąd P0404 i P0409 czyli od EGR. Uznałem, że w takim razie najlepiej będzie to ustrojstwo zaślepić i usunąć z komputera. Niestety zabieg nie pomógł, w prawdzie podczas wchodzenia w tryb awaryjny nie pojawia się już check engine, ale spirale nadal zaczynają mrygać i odcina moc. Wtryski i pompa były wymieniane 30tyś. km temu, zresztą przed ich wymianą było to samo. Czy jest możliwość, że dzieje się tak przez upadająca na zdrowiu turbosprężarkę?

Offline Paki_GD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 96
Odp: 2.0TDCI - Tryb awaryjny przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2023, 13:09:18 pm »
Miałem taką samą sytuację w moim X-Type 2.0 2005. U mnie winny był turbo actuator (nastawnik, sterownik turbiny) Po wymianie tego elementu wszystko gra i buczy. Ponad dwa lata już jeżdżę bez spadku mocy przy przyspieszaniu i bez migającej sprężynki.


był
X-Type 2.0 D SE 2004
Jest
X-Type 2.0 D SE 2005
XF 3.0  D 2013 Premium Luxury

Offline werdew

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Powrót Kota Marnotrawnego :)
Odp: 2.0TDCI - Tryb awaryjny przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2024, 14:09:20 pm »
W moim przypadku pomogło zwykłe rozruszanie tej dźwigienki.



Mechanik który serwisował ten samochód dla poprzedniego właściciela powiedział że, tamten starszy pan jeździł dosyć wolno i bezagresywnie więc z nagaru wytworzył się jakiś "próg" i to nie pozwala na pełne otwarcie (czegośtam).
Wystarczyło rozpiąć dźwigienkę, czymś popsikał i ręcznie przez pół minuty ruszał.
Problem nigdy więcej nie wrócił.
Ale to było w tym przypadku, nie wiem co tam jest uciebie.
X-type(08' Red)   2L Diesel
S-type(05' Black) 4.2 v8 (+LPG) sprzedny
X-type(05' Black) 2.5 V6 4x4 sprzedany