Autor Wątek: Wymiana (kontrola) czujnika ciśnienia oleju pod alternatorem  (Przeczytany 351 razy)

Offline slawek0807

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Wymiana (kontrola) czujnika ciśnienia oleju pod alternatorem
« dnia: Marzec 30, 2023, 03:08:30 am »
Witam klubowiczów. Jak najprościej wymienic-sprawdzić czujnik ciśnienia oleju znajdujący się  między alternatorem a sprężarką klimy ? Miga mi kontrolka oleju po rozgrzaniu silnika do temperatury roboczej. Logicznie myśląc należało by zdjąć przedni zderzak i prawą lampę, miał ktoś kiedyś z tym problem, proszę  o wskazówki. Zacznę od najprostszych rzeczy, czyli kontroli czujnika i kabli.

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Wymiana (kontrola) czujnika ciśnienia oleju pod alternatorem
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2023, 13:32:29 pm »
Ja jednak poleciłbym zmierzyć ciśnienie oleju

Offline slawek0807

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana (kontrola) czujnika ciśnienia oleju pod alternatorem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2023, 10:06:25 am »
Żeby zmierzyć ciśnienie oleju, trzeba dostać się chyba do czujnika ciśnienia oleju, tu tkwi cały problem, jest ciężki dostęp. Stąd moje pytanie do szanownego grona, czy ktoś zna prostą metodę żeby tam się dostać, silnik 3.0v6 2007r.

Offline slawek0807

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana (kontrola) czujnika ciśnienia oleju pod alternatorem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2023, 11:44:52 am »
Problem rozwiązany. Poprzedni właściciel Jaga lub jego mechanik po demontażu pokryw zaworów ,oprócz uszczelek użył silikonu podczas montażu. Fragmenty silikonu zasysane przez pompę oleju zatrzymywały się na sitku smoka pompy oleju. Po płukance silnika i usunięciu resztek silikonu z miski wszystko wróciło do normy.