Autor Wątek: gearbox fault  (Przeczytany 760 razy)

Offline pospolity

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
gearbox fault
« dnia: Luty 18, 2023, 13:13:47 pm »
Witam
Po jeździe w deszczu pojawił się gearbox fault, który zniknął po ruszeniu z lekkim szarpnięciem skrzyni. Na drugi dzień po odpaleniu na N (tak został poprzedniego dnia) na wybieraku "światełko" nie przeskakuje wraz z dźwignią w każdą pozycję a tylko w P D 2 4. Przeskokom nie towarzyszy włączanie biegów. Postanowiłem wyłączyć zapłon aby dać mu szansę na reset. Oczywiście brak możliwości odpalenia pomimo kręcącego rozrusznika. Brak wyświetlanych błędów. Mam cichą nadzieję, że to wina zamokniętej w czasie drogi wtyczki (aktualnie stoi pod blokiem więc brak możliwości sprawdzenia). Ktoś ma jakiś pomysł, od której wtyczki zacząć?

Offline pospolity

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: gearbox fault
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2023, 16:55:29 pm »
Aktualizacja.
Zdemontowany wybierak i sprawdzony microstyk odpowiedzialny za tryb manual - automat - działa prawidłowo. Może ktoś podpowie jak nazywa się ten element na skrzyni do którego podłączona jest linka? Taki czarny plastikowy. Za tydzień jak dopisze pogoda będzie demontowany i sprawdzony czy działają microstyki, które jak podejrzewam znajdują się w nim i sterują informacją o wybranym biegu.
Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

Offline pospolity

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: gearbox fault
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2023, 15:37:08 pm »
Kolejna aktualizacja:
Część to pozycjoner o numerze 5W4P7F293AA. Jeżeli ktoś posiada taki i chciałby go sprzedać w rozsądnej cenie to proszę o kontakt 531 383 515 (najlepiej sms odezwę się). Możliwe, że bliźniaczą częścią jest XW4P7F293AA. Generalnie wyglądają tak samo choć podejrzewam różnicę np. w ilości pinów. Znawców również proszę o info.
Po wymianie oczywiście podam efekt.

Offline pospolity

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: gearbox fault
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2023, 14:12:12 pm »
Aktualizacja,
Jak to bywa  :-tylko usterka zniknęła sama, jednak dla pewności wymieniłem element ze zdjęcia. Okazało się, że część zamontowana nie pokrywa się numerowo z informacją z serwisu. Zamontowana i zdemontowana ma numer XW4P7F293AA i pomimo tego, że numer sie zgada różniła się ilość pinów, o 1. Patrząc we wtyczkę stwierdziłem, że ten brakujący pin jest i tak niepodłączony. Aktualnie auto przechodzi testy drogowe i nie wykazuje żadnych usterek. W wolnej chwili stara część zostanie rozłożona i i zamieszczę zdjęcia. W przypadku ponownego problemu również zaktualizuję temat.

Edit.
Pozycjoner rozłożony, zgodnie z podejrzeniem w środku zastałem wodę. Najprawdopodobniejsza droga, którą woda się dostała to kostka / złącze elektryczne, gdyż jako jedyne jest słabo uszczelnione. W kotku 2 pozycjoner a ten leci na półkę, na "w razie W". Naprawa banalna i nieskomplikowana, niestety wymaga kanału / podnośnika. Czas demontażu - usprawnienia - montażu około 1h bez pośpiechu. Wymagane akcesoria: wiertarka/wkrętarka, wiertło 4 mm, 10 śrubek m4 z nakrętkami, klucz do dokręcenia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2023, 16:56:24 pm wysłana przez pospolity »

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: gearbox fault
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2023, 11:21:14 am »
Super relacja i dzięki za poruszenie tematu :)