Autor Wątek: Naprawa klimatyzacji - Jaguar XJ X300  (Przeczytany 660 razy)

Offline MichalMike

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Naprawa klimatyzacji - Jaguar XJ X300
« dnia: Październik 17, 2022, 19:47:21 pm »
Witam Szanownych Forumowiczów,

Jestem właścicielem upragnionego jaguara XJ X300 4.0 sovereign z rocznika 1995. Niestety okazało się że w aucie klimatyzacja jest niesprawna. Problem polega na tym, że klimatyzacja częściowo działa, tj. grzeje, jednak nie chłodzi.

Z auta wymontowano bliżej mi nieznane moduły klimatyzacji. Na zdjęciach niektóre spośród wymontowanych elementów klimatyzacji.

Czy na podstawie tych informacji ktoś jest w stanie powiedzieć co sprawdzić w aucie, lub jakie elementy są niesprawne? Możliwie chciałbym kupić we własnym zakresie brakujące / sprawne elementy i potem przemontować je w warsztacie.

Ewentualne czy możecie mi polecić jakiś warsztat samochodowy na Śląsku lub okolicach który zajmuje się naprawą klimatyzacji w jaguarach? Chciałbym określić jakie elementy klimatyzacji wymagają wymiany bądź naprawy.

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Michał 😊

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Naprawa klimatyzacji - Jaguar XJ X300
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2022, 16:06:01 pm »
Kto demontował te elementy? To są elementy wymagające wymiany czy zdemontowane nie wiadomo po co, nie wiadomo kiedy i nie wiadomo gdzie?

Żeby zdiagnozować jej sprawność lub nie raczej powinna najpierw być zamontowana w aucie…wszystkie jej elementy aby chociażby zrobić test szczelności.

Offline MichalMike

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Naprawa klimatyzacji - Jaguar XJ X300
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2022, 22:48:11 pm »
Te rzeczy zdemontował mechanik. Chciał naprawić klimatyzację, jednak stwierdził że tego nie zrobi bo nie ma dostępnych elementów do naprawy. W mojej ocenie np. na ebay'u można znaleźć wszystko czego trzeba do naprawy klimatyzacji.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Naprawa klimatyzacji - Jaguar XJ X300
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2022, 18:39:09 pm »
Twój mechanik?

To niech Ci zrobi listę elementów do kupienia. Zdemontował między innymi przewody, są nieszczelne? Można bez problemu je pospawać lub dorobić.

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Naprawa klimatyzacji - Jaguar XJ X300
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2022, 00:54:08 am »
Lista na start to napinacz paska, pasuje z Forda Transita T.12 / T.15, ten co masz w reku jest oryginalny i pewnie zajechany juz(lozysko).
O-ring ktory masz na przewodzie niskiego cisnienia juz teraz na pewno do wymiany, polecam oryginal(so dostepne), na drugim przewodzie jest podobny(pewnie tez do wymiany)
Jak uklad otwarty to bedziesz potrzebowal tez nowy osuszacz, jakkolwiek do testow szczelnosci, smialo na starym.
Jak poszedl kompresor smialo bierz uzywke, czasem wypadaloby tylko wymienic lozysko sprzegla.
Przewody znajdziesz tez pewnie uzywane jak te sa dziurawe.
Chlodnica klimy z przodu auta pewnie tez do wymiany(sa najczesciej dziurawe i jak przyjdzie ci sie ja wyciagnac to sie oryginal rozsypie w kawaleczki.
Generalnie klima w X300 jest banalnie prosta i zdecydowanie naprawialna.

Offline MichalMike

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Naprawa klimatyzacji - Jaguar XJ X300
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2022, 15:44:57 pm »
Dziękuję za odpowiedzi.