Autor Wątek: Punkty Masowe - za swiatlami  (Przeczytany 1279 razy)

Offline Bulldose

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
Punkty Masowe - za swiatlami
« dnia: Październik 05, 2022, 13:56:09 pm »
Robił ktoś nowe w miejsce fabrycznych? U mnie standardowo problemy z abs/dsc, przygasajace swiatla. Chcialem przeczyscic ale sruba rozpadla sie w palcach.

Czy poza nawierceinem budy i przymocowania kabli jest jakas wieksza filozofia w tym?

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Punkty Masowe - za swiatlami
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2022, 00:36:33 am »
Żadna filozofia aby tylko zabezpieczyć anty korozyjnie.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Offline John76

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Punkty Masowe - za swiatlami
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2022, 11:38:05 am »
Czy poza nawierceinem budy i przymocowania kabli jest jakas wieksza filozofia w tym?

Kolego Bulldose, swego czasu poświęciłem trochę uwagi na przestudiowaniu literatury pod kątem połączeń masowych w starych Jaguarach.
Są to punkty krytyczne w całym układzie elektrycznym, więc warto im się przyjrzeć tym bardziej, że dużo to nie kosztuje.

Ja mam zasadę, że jak już odpinam jakiś kabel w samochodzie, to zarówno końcówkę kabla jak i gniazdo popsikam preparatem do usuwania tlenków z powierzchni.
Są to zazwyczaj preparaty, które w nazwie mają wyraz "Contact" ; "Kontakt" lub coś w ten deseń.

Druga sprawa, to zabezpieczenie na przyszłość przed ponownym utlenieniem. Do tej pory stosowałem wazelinę techniczną, ale chcę wypróbować dedykowany do tych zastosowań preparat
marki CX80 o nazwie "ELECTRICX". Jeszcze go nie stosowałem, ale z opisu wynika, że jest to idealny środek do tego typu zastosowań.

Powodzenia,
Jan

Offline Bulldose

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Punkty Masowe - za swiatlami
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2022, 11:50:39 am »


Dzieki wielkie za odpowiedz, tak zabezpieczone bedzie napewno.

Pzdr!
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2022, 14:05:07 pm wysłana przez MicGin »