Autor Wątek: Moje kosmetyki dla Kota  (Przeczytany 2404 razy)

Offline deCastelano

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Jaguar XE 35t
Odp: Moje kosmetyki dla Kota
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 16, 2022, 11:53:46 am »
Efekt po
Jaguar XF '12 3,0 275KM -> Jaguar XE '17 3,0 380KM -> Tesla Y '23 506KM

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Zauroczony Kotem
Odp: Moje kosmetyki dla Kota
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 19, 2022, 11:10:37 am »
Widzisz, niestety biały lakier nie jest zbyt wdzięczny do porównywania rezultatów, bo nie widać na nim głębi, która potrafi powstawać po nałożeniu wosków, ceramiki czy innych produktów ochrony lakieru.

Jeśli by ci się chciało, to zrób sobie taki test, na jednym elemencie, np. na masce naklej taśmę, zwykłą papierową malarską i po jednej stronie nałóż i wypoleruj preparat, zdejmij taśmę i będziesz widział 1:1 czy ten preparat działa i poprawia efekt wizualny, czy tylko marketingowa ściema.

Po teście oczywiście nałóż preparat na drugą stronę maski :-V :-V :-V
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Offline deCastelano

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Jaguar XE 35t
Odp: Moje kosmetyki dla Kota
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 19, 2022, 11:30:09 am »
Ano właśnie, dlatego zastrzegłem, że nie do końca jest to miarodajne  ;D ale jak nałożę to na czarnego jaguara i na pomarańczowego fiacika żony to będzie wtedy wiadomo ile produkt warty - podzielę się wrażeniami
Jaguar XF '12 3,0 275KM -> Jaguar XE '17 3,0 380KM -> Tesla Y '23 506KM

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Zauroczony Kotem
Odp: Moje kosmetyki dla Kota
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 20, 2022, 12:07:59 pm »
Dokładnie tak, czarny kolor powie ci prawdę, oczywiście zachęcam do metody na taśmę, dla maksymalizacji dostrzeżenia efektu  :-V
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Offline JohnnyB

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • .::Born To Rise Hell::.
Odp: Moje kosmetyki dla Kota
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 22, 2022, 10:39:05 am »
Do pielegnacji skóry polecam Gliptone. Podobno ofocialnie jest używany przez Jaguara i z tych któe używałem jest zdecydowanie najlepszy. Skóra ma fajny naturalny matowy odcień po czyszczeniu i pielegnacji.

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Zauroczony Kotem
Odp: Moje kosmetyki dla Kota
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 22, 2022, 11:48:59 am »
Tak to prawda, ale Gliptone ma dość intensywny zapach, który nie każdemu może odpowiadać. Oczywiście zapach skóry.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2022, 12:24:31 pm wysłana przez MicGin »
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Offline deCastelano

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Jaguar XE 35t
Odp: Moje kosmetyki dla Kota
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 03, 2022, 08:35:08 am »
Dorzucam fotki z wypielęgnowania czarnego lakieru. Ocenę efektu pozostawiam Wam - od siebie tylko powiem, że nie widzę różnicy pomiędzy zwykłym woskiem z House of Wax w sprayu, ale oczywiście samo zastosowanie jakiś tam efekt daje  ;) po prawej po użyciu, po lewej przed.
Jaguar XF '12 3,0 275KM -> Jaguar XE '17 3,0 380KM -> Tesla Y '23 506KM

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Zauroczony Kotem
Odp: Moje kosmetyki dla Kota
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 03, 2022, 10:12:15 am »
Na pierwszym zdjęciu widać różnicę, prawa strona jest widocznie przyciemniona, a dzięki temu lakier dostaje większej głębi.
Wiesz pamiętaj, że robisz zdjęcia na zewnątrz przy świetle dziennym, profesjonaliści robią to przy oświetleniu halogenowym w pomieszczeniu, żeby było widać dokładnie różnicę przed i po nałożeniu. Tak czy inaczej nawet na twoich zdjęciach widać, że prawa strona jest ciemniejsza, czyli jak rozumiem jest to już efekt po aplikacji wosku.


Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Offline deCastelano

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Jaguar XE 35t
Odp: Moje kosmetyki dla Kota
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 03, 2022, 11:01:54 am »
To prawda, w świetle dziennym efekt porównawczy może być faktycznie nieco mniej widoczny. Nie sposób też nie zauważyć, że kolor się lekko pogłębił, ale przyznam, że liczyłem ta taki efekt jakby większej szklistości lakieru... To też nie jest tak, że efekt jest a ja jestem pan maruda - po prostu chyba trochę dałem się nabrać na reklamowane zdjęcia i się spodziewałem niewiadomo czego ;)
Jaguar XF '12 3,0 275KM -> Jaguar XE '17 3,0 380KM -> Tesla Y '23 506KM

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Zauroczony Kotem
Odp: Moje kosmetyki dla Kota
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 03, 2022, 13:46:22 pm »
To prawda, w świetle dziennym efekt porównawczy może być faktycznie nieco mniej widoczny. Nie sposób też nie zauważyć, że kolor się lekko pogłębił, ale przyznam, że liczyłem ta taki efekt jakby większej szklistości lakieru... To też nie jest tak, że efekt jest a ja jestem pan maruda - po prostu chyba trochę dałem się nabrać na reklamowane zdjęcia i się spodziewałem niewiadomo czego ;)

HaHa, bo widzisz, efekt o którym mówisz jest do osiągnięcia tylko, że należy to zrobić kompleksowo, tzn.

- dokładne mycie auta
- dekontaminacja lakieru (czyli użycie krwawiących kosmetyków, żeby pozbyć się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń metalicznych)
- glinkowanie lakieru
- polerka lakieru
i na sam koniec wosk, jako wisienka na torcie.

Teraz nakładasz wosk na cały czas zanieczyszczony lakier, więc nie ma prawa być efektu WOW.



Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE