Autor Wątek: Rozrusznik i wysokie obroty  (Przeczytany 587 razy)

Offline chrystian

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Kocham to forum
Rozrusznik i wysokie obroty
« dnia: Sierpień 31, 2022, 23:38:10 pm »
Zdecydowałem się na wymianę rozrusznika w moim X300 4.0L. Stary rozrusznik działał ale samochód ma 300 tys więc różnie może być. Kupiłem używany ale taki sam rozrusznik i dałem do regeneracji. Po wymianie starego na nowy(regenerowany) pojawił się dziwny objaw przy uruchomieniu silnika tzn. po uruchomieniu samochód wchodzi na wysokie obroty ok. 1600 i po chwili spada. Przy ponownym rozruchu tego nie ma, jednaj jak poczekam chwilę ok 30min. to jest taki sam objaw. Przy starym rozruszniku tak nie było. Czy Ktoś miał takie doświadczenie u siebie lub co zrobić aby tak nie było. Zakład ma duże duże doświadczenie i pracownik twierdzi, że na stole testowym wszystko działało poprawnie. Czy może komputer trzeba "uczyć" nowego rozrusznika? Dzięki za pomoc
"W życiu warto się rozpraszać"

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Rozrusznik i wysokie obroty
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2022, 18:50:07 pm »
Rozrusznik raczej nie będzie miał nic do tego. Nie rozpinałeś czegoś od strony dolotu, albo skrzyni biegów? Na przykład wężyka odpowietrzenia skrzyni?
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline chrystian

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Kocham to forum
Odp: Rozrusznik i wysokie obroty
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2022, 22:56:45 pm »
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czytałem dużo Twoich postów i dzięki, że dzielisz się swoim doświadczeniem. Może teraz też pomożesz.
Samochód X300 4.0L 96r. stał długo w zakładzie blacharskim, była robiona podłoga i konserwacja podwozia. Było rozpinanych dużo wtyczek ale po podłączeniu i złożeniu samochód bez problemu odpalił. Wymieniłem dodatkowo rozrusznik o czym już pisałem ale pojawił się dodatkowy problem. Samochód gaśnie np. kiedy dojeżdżam do skrzyżowania i zatrzymuję się. Sytuacja występuje tylko wtedy kiedy przekroczę 3tys obrotów. Jeżeli pilnuję się i jeżdżę spokojnie to nie ma problemu silnik i skrzynia pracuje bez problemu. Nie wiem jak temu zaradzić. Zrobiłem kilka rzeczy o których czytałem na różnych forach. Naładowałem porządnie akumulator i skasowałem błędy, podmieniłem TCM, zmieniłem czujnik położenia wału, sprawdziłem poziom oleju w skrzyni. Na jednym z forum przeczytałem też o sprawdzeniu czujnik prędkości skrzyni. Omomierzem sprawdziłem pin 2 i 38 na wtyczce TCM. Pokazuje 364Ohm ale nie wiem czy to jest dobra wartość. IDS pokazuje przy TCM błąd P0727 czyli Engine speed input circuit no sygnal oraz przy ECM P1775 ale chyba dlatego, że silnik zgasł i zapaliła się lampka MIL na tablicy. Czy Masz jeszcze jakiś pomysł co mogę sprawdzić. Spróbuję jutro jeszcze odpiąć kickdown ale nie wiem czy to pomoże. Pojawiają sie jeszcze błędy P1401 oraz P1409 ale dotyczą EGR, którego nie mam i nie wiem jak to wyłączyć. Błędy od EGR były od zawsze. Pozdrawiam i proszę o jakieś wskazówki. P.S. Gdzie szukać tego wężyka do odpowietrzania skrzyni?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2022, 23:17:18 pm wysłana przez chrystian »
"W życiu warto się rozpraszać"

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Rozrusznik i wysokie obroty
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2022, 23:22:51 pm »
Przygasanie to stawiam, ze albo jest dziura w dolocie gdzies albo ktoras cewka sie konczy.

Offline chrystian

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Kocham to forum
Odp: Rozrusznik i wysokie obroty
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2022, 08:20:59 am »
Ok. ale dlaczego występuje to dopiero po przekroczeniu 3tys obrotów? Sprawdziłem jeszcze złącza ECM pod kątem korozji oraz rozkręciłem ECM i wszystko czyste. Poprawiłem jeszcze punkty masy w komorze silnika (tak na wszelki wypadek). Silnik dział poprawnie. Zastanawiam się czy odczyty z czujnika prędkości skrzyni są poprawne. Nie wiem ile powinno być ohm? Dysponuję IDS/VCM ale jeszcze nie do końca wiem co mogę w tej sytuacji nim sprawdzić.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2022, 09:58:51 am wysłana przez chrystian »
"W życiu warto się rozpraszać"