Autor Wątek: nowa mapa silnika  (Przeczytany 2279 razy)

Offline zalluk

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
nowa mapa silnika
« dnia: Czerwiec 19, 2022, 13:34:05 pm »
Cześć wszystkim , mam XE 2016 r.2.0 D 180 KM , 90 tkm i myślę o korekcie silnika (podniesieniu mocy) , co wy na to ? , ktoś ma jakieś doświadczenia ?
mój brat zrobił w AUDI A6 2017 r. i jest b.zadowolony teraz ma 310 KM  z 218 KM ale to AUDI więc bardziej popularny wóz i zarazem więcej możliwości (tak myślę) a trochę boję się żeby nie było potem "A PANIE TO JAGUAR I SIE NIE DA " jak coś się nie uda czy coś . dziękuję za odpowiedzi
pozdrawiam
Łukasz

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 218
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: nowa mapa silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2022, 11:22:32 am »
Jak zlecisz to profesjonalnej firmie z doświadczeniem, to ogarną na 100%, z gwarancja i bez żadnych komplikacji czy ryzyka. Samo mapowanie podniesie moc i zmniejszy spalanie, da autu fajnego kopa. Pamietaj jednak, ze każde auto jest traktowane w tym wypadku indywidualnie. Wysłanie maila z zapytaniem do lokalnej firmy nic nie kosztuje. Pamiętaj jednak, ze jak bedziesz chciał przy tym przyoszczedzić, to "się zwróci" na remoncie silnika. Albo robic coś porządnie, albo wcale.
XE 2015 2.0D Automat

Online Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: nowa mapa silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2022, 21:51:58 pm »
Osobiscie nie spotkalem sie z czyms takim jak gwarancja po zmapowaniu silnika. Podpisywalem dwukrotnie oswiadczenia ze jestem swiadomy iz kazdy element silnika wraz z eksploatacja ulega stopniowemu naturalnemu zuzyciu i modyfikacja oprogramowania moze ten stan przyspieszyc. Generalnie zgadzam sie ze dobrze wykonana mapa to brak komplikacji i minimalne ryzyko. Niestety silniki jaga nie grzesza jakoscia. Intuicja podpowiada mi ze kluczowe w tym aspekcie moga byc interwaly olejowe. Generalnie jestem za profesjonalnym chiptuningiem, mam b dobre doswiadczenia, ale w Jagu bym nie odwazyl sie chipowac juz i tak mocno nadwyrezonego silnika linii ingenium.

Offline zalluk

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: nowa mapa silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2022, 23:25:22 pm »
Dziękuję za opinie , też trochę poszperałem i dowiedziałem sie z '' porządnego warsztatu '' że mogą mi to zrobić za 1000 PLN wraz ze zmianą oprogramowania skrzyni biegów . Proponują mi max 205/210 KM i 480 Nm ze 180 KM / 430 Nm , no i nie wiem czy jest sens za 1 tys podnosić moc o 25 KM raczej odpuszczę , bo w/g mnie nie ma sensu , a tak, jak kolega napisał te silniki to nie jest szczyt możliwości technologicznej i zbyt duże ryzyko grzebać przy tym za 25 KM , lepiej poczekać dołożyć i kupić benzynkę 245 KM lub V6 380 KM  ,bez kombinacji  . A TO JUŻ INNA BAJKA   
pozdrawiam
Łukasz

Offline Mackal17

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: nowa mapa silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2022, 23:34:24 pm »
Ja u siebie ze 163km i 380nm podniosłem na 183km i 490nm i powiem że mocy nie dużo przyrosło ale moment robi niezła robotę.Jazda zupełnie inna i w spalaniu nie odczuwam różnicy.Przy okazji wylogowanie ad blue i jest święty spokój
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2022, 23:42:02 pm wysłana przez Mackal17 »

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 218
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: nowa mapa silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2022, 11:24:19 am »
@Mackal17 tez mam w palnie zrobic mapy u siebie. Tak samo 163 podstawy. No wlasnie na momencie najbardziej mi zależy, żeby auto było żwawsze. Mocy mu nie brakuje, więc z tym nie problem, ale o kwestie reakcji na pedał gazu mi chodzi. U mnie niestety zabawa z AdBlue odpada, bo bez tego przeglądu nie przejdzie(DE) ale nie robi mi to akurat żadnej różnicy.
XE 2015 2.0D Automat

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: nowa mapa silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2022, 21:40:19 pm »
Osobiscie nie spotkalem sie z czyms takim jak gwarancja po zmapowaniu silnika. Podpisywalem dwukrotnie oswiadczenia ze jestem swiadomy iz kazdy element silnika wraz z eksploatacja ulega stopniowemu naturalnemu zuzyciu i modyfikacja oprogramowania moze ten stan przyspieszyc. Generalnie zgadzam sie ze dobrze wykonana mapa to brak komplikacji i minimalne ryzyko. Niestety silniki jaga nie grzesza jakoscia. Intuicja podpowiada mi ze kluczowe w tym aspekcie moga byc interwaly olejowe. Generalnie jestem za profesjonalnym chiptuningiem, mam b dobre doswiadczenia, ale w Jagu bym nie odwazyl sie chipowac juz i tak mocno nadwyrezonego silnika linii ingenium.

Co masz na myśli pisząc o jakości? Czy w tych silnikach widzisz jakieś braki? Poza tym czy 180 km w 2.0 dieslu to jest serio takie nadwyrężenie?
Wydaje mi się, że Ingenium to raczej udana konstrukcja (co prawda mam tylko 60 000 przebiegu). W zasadzie też myślałem nad zwiększeniem mocy, ale nigdy tego nie robiłem i trochę się boję. Dlaczego producent zaprojektował 180 km a nie np 220?

Online Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: nowa mapa silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2022, 22:22:24 pm »
Rozciagajace sie lancuchy nie dajace ostrzezenia o zblizajacej sie katastrofie to glowny powod dla ktorego bardzo ostroznie podchodzilbym do robienia mapy. Na angielskiej grupie FB XE nie ma tygodnia zeby ktos nie szukał słupka pod wymianę, czesto pojawiaja sie awarie turbo, balance shaft, pierscienia reluktora, solenoid a to wszystko przy stosunkowo niewielkich przebiegach(100-150kkm). Reasumujac, silnik to najslabszy element (XE,FPace,RangeRover,XF) i dlatego zalecam ostroznosc. Zobaczcie jak ksztaltuja sie ceny silnikow do jaga na allegro, do BMW mozna dostac silnik w polowie ceny silnika do Jaga.

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: nowa mapa silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2022, 14:07:25 pm »
Ciekawe jak ma się awaryjność do regularnych wymian oleju. W moim BMW 320 d (n47) też się naczytałem jaki to awaryjny silnik. A zrobiłem nim 250 000 zmieniając olej co ok. 15 000 i nie miałem żadnych problemów. Czas pokaże.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2022, 18:28:56 pm wysłana przez MicGin »

Online Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: nowa mapa silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2022, 14:20:13 pm »
Zgadzam sie, intuicja podpowiada ze jakosc oleju moze byc w tym aspekcie kluczowa prof Cris na YT udostepnil kiedys film z badaniem parametrow oleju i o ile pamietam 18kkm bylo momentem granicznym dla bardzo dobrego i drogiego oleju. Po tym przebiegu olej nie spelnial juz zadnych parametrow. O ile bedac pierwszym wlascicielem pojazdu mozna o to zadbac i eksperymentowac o tyle kupujac auto uzywane nigdy nie wiemy co w nim siedzi.

Offline anutemix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Samochód jest dobry do kiedy jeździ
Odp: nowa mapa silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2022, 05:45:07 am »
Umiecie czytać temat dyskusji? Ostatnie posty to tylko zaśmiecanie nie wnoszone nic do tematu. A wracając do odpowiedzi niech każdy sam sobie odpowie czy warto zmieniać mapę silnika, bardziej przychylam się do odpowiedzi że nie warto dla paru kucy więcej ryzykować kosztownymi naprawami.

Online Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: nowa mapa silnika
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2022, 07:20:54 am »
Nie zgadzam sie z Twoja ocena, dyskusja jest jak najbardziej merytoryczna. Jezeli jestes kolejnym wlascicielem pojazdu po kilku wymianach oleju w trybie serwisowym (co 34kkm) i myslisz o zmapowaniu silnika nalezy miec swiadomosc ze silnik moze juz byc zajechany i zbliza sie jego koniec. Nasza dyskusja ma charakter holistyczny i nie polega na odpowiedziach ankietowych typu ja jestem za a ja przeciw.

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: nowa mapa silnika
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 07, 2022, 09:12:29 am »
Umiecie czytać temat dyskusji? Ostatnie posty to tylko zaśmiecanie nie wnoszone nic do tematu. A wracając do odpowiedzi niech każdy sam sobie odpowie czy warto zmieniać mapę silnika, bardziej przychylam się do odpowiedzi że nie warto dla paru kucy więcej ryzykować kosztownymi naprawami.

Zgadzam sie z Toba ale tez z kolega,ktory zwrocil uwage na stan silnika po wymianach oleju.
U  mnie byla firma ktora podnosila moc silnikow ale wpierw sprawdzala jego stan. Jesli mieli obawy ,nie robili tego bo nie chcieli potem miec problemow. Niestety raz cos im nie poszlo i klient dal sprawe do sadu. Firmy juz nie ma.
 Moim zdaniem nie warto ryzykowac. Chcesz wiecej konikow,kup  odrazu takie auto ktore je ma.
Na Niemieckim forum tez sporo placzu jest o silniki. Ogolnie powiem,ze zle to wyglada jak na takie auto.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 218
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: nowa mapa silnika
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 10, 2022, 20:01:27 pm »
Jak dal mnie problem jest z interwałem serwisowym, a nie silnikiem. Kto to widział co 30kkm wymieniać olej. Albo co rok, albo co ok. 12kkm. Koszt jest niewielki, a ma się pewność, co do stanu silnika. Nie ma przykrych niespodzianek itp. To jest tylko moja opinia, ale widziałem też, że wielu Jagowiczów trzyma się tego schematu i dobrze to służy autu. We wszystkich autach wymianę robię właśnie co rok i wszystkie są w świetnej kondycji. W Mazdzie wprawdzie wymiana jest co 15kkm zalecana, ale jak narazie nie przeleciała więcej niż 10kkm na rok, więc po prostu co rok serwis i tyle, zero problemów przez ostatnie 4 lata. Ja złego słowa nie powiem na Mazdę, żona jest z niej zadowolona. Ale to inna bajka. O Jaga mam zamiar dbać tak samo i nie szczędzić na tym pieniędzy, bo to moje zdrowie i bezpieczeństwo. Jak bym chciał tylko przemieszczać się z punktu A doi B, to bym robił to środkami komunikacji miejskiej.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: nowa mapa silnika
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 03, 2022, 15:46:59 pm »
Hej

moge wykonac chiptuning bezpieczny dla silnika (nie na tor),

Pozdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...