Autor Wątek: Jaguar XJ X351 co wybrać?  (Przeczytany 1310 razy)

Offline Gacekkkk555

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Jaguar XJ X351 co wybrać?
« dnia: Czerwiec 11, 2022, 03:15:27 am »
Witam
Od dłuższego czasu myślę o zakupie jaguara XJ x351. Jaki silnik polecacie? Pod względem niskiej awaryjnosci? Głównie interesują mnie 3 litrowe jednostki, diesel czy benzyna? Jak to wygląda z kosztami utrzymania? Jakie najczęstsze awarie w tych silnikach? Pozdrawiam.

Offline Qra

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XJ X351 co wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2022, 16:13:16 pm »
 :logojcpf:
Siemanko ja z diesla jestem jak na razie (dopiero mam go 9tyg.) bardzo zadowolony.W tygodniu zmieniam rozrząd bo nigdy nie był zmieniany :-nuts a ma prawie 250tys.to koszt około 3000.Ostatnio zrobiłem kolektor dolotowy-byl lekko nieszczelny i czuć było spaliny z nawiewow.
Auto ciche ale tez jak wcisniesz to fajnie mruczy i spalanie na trasie ,normalna jazda jakieś 6,5L
Jeśli chodzi o kwestie wizualne to
Zwróć na pewno uwagę na prowadnice pod szyberdachem czy nie zaczela się pojawiać tam rdza.Podobno to zmienili w przedliftach dopiero jakoś w połowie 2012r.
Ogólnie szukaj wersji Portfolio lub Supersport.
Dla mnie przesiadka z A5 sportback 2.0tdi ogromna różnica.
XJ :logojcpf:to przekot.  :-A

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Jaguar XJ X351 co wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2022, 17:52:17 pm »
Przy obecnych cenach paliwa to raczej tylko diesel 3.0. Bo przy benzynie 5.0 74-litrowy bak opróżnia się w dwa tygodnie ;-) Oczywiście efekty akceleracyjno-dźwiękowe nieporównywalne. A porównanie mam, bo wcześniej miałem XF-a 3.0D a teraz - XJL 5.0.
3.0 benzyna i 5.0 chyba nie różnią się specjalnie, ani osiągami ani spalaniem (bo generalnie to ta sama konstrukcja).
Jeżeli chodzi o wyposażenie - szukaj maksymalnej wersji, bo potem dołożenie czegokolwiek jest zasadniczo nierealne (można wymienić system multimedialny na chiński, o dziwo są zamienniki - nawet z Androidem).
XJL na drodze wcale nie sprawia wrażenia wielkiego czy ociężałego, za to ma z tyłu naprawdę MNÓSTWO miejsca. Problemy zaczynają się przy parkowaniu.
Kiedy szukałem swojego XJ-a w marcu, to 80% egzemplarzy na OtoMoto było powypadkowych. AutoDNA Twoim przyjacielem, o ile nie chcesz samochodu z USA po szkodzie całkowitej.

Offline Qra

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XJ X351 co wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2022, 17:38:19 pm »
 :logojcpf:
Ja szukając swojego musiał być min.w wersji portfolio np.więcej głośników a  to ,ze nie bity to oczywiste.Rozwazalem temat androida (miałem taki w A5 sportback) bo są teraz panele od samej klimatyzacji a nawet i wielki wyświetlacz ,który wstawisz w te 2wa miejsca.Ogromny!
Jak szukales w marcu to pewnie i ogladales mojego bo był chwile na ogłoszeniach.Kupilem na poczatku kwietnia.
Xjoty to przekoty. jcpf-animated