Autor Wątek: XJ X351 5.0 benzyna - wibracje nadwozia.  (Przeczytany 1496 razy)

adi_90

  • Gość
XJ X351 5.0 benzyna - wibracje nadwozia.
« dnia: Październik 23, 2021, 22:52:46 pm »
Cześć wszystkim, posiadam Jaguara XJ X351 5.0 benzyna z 2010 roku. Samochód zakupiłem niedawno, w trakcie jazdy testowej wyczułem delikatne drgania nadwozia podczas przyśpieszania pomiędzy 80 a 120 km/h. Zauroczony pojazdem postanowiłem kupić go pomimo tej wady. Jag trafił do mojego mechanika który wytypował usterkę oraz zdemontował wał napedowy a ja przekazałem go firmie Welte z Mysłowic, którą nawiasem mówiąc gorąco polecam że względu na profesjonalizm i podejście do klienta. Diagnoza okazala sie trafna ponieważ część posiadała luzy we wszystkim możliwych miejscach. W pełni odnowiony wał odbieram we wtorek, problemem jest jednak również delikatny luz na moście tylnym. Zastanawiam się jednak czy w ogole go ruszać ponieważ zdania są bardzo podzielone. Luz w granicach 4 mm. Czy ktoś z forumowiczów borykał się z podobnym problemem? Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: XJ X351 5.0 benzyna - wibracje nadwozia.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2021, 21:26:38 pm »
Witaj. Miałem ten sam problem co Ty, w dużo nowszym egzemplarzu, też benzyna. Ja zaczynałem od wymian hamulców, bolączka tych modeli, hamulce są dość słabe jeśli chodzi o żywotność. Nie poprawiło to zbyt wiele. Zawieszenie bez grama luzów, wał był w porządku, ale był luz na moście. Mechanik stwierdził, że najbezpieczniej będzie wymienić na używkę, tak też zrobiłem i problem wibracji minął. Nie wiem jak dalej sprawa wygląda, bo Jaguara sprzedałem, może nowy właściciel odezwie się na forum.

Offline Mercek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 287
  • Piękna kobieta, piękny samochód, jest wspaniale!
Odp: XJ X351 5.0 benzyna - wibracje nadwozia.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2021, 09:31:15 am »
Tak, znalazłem na Allegro, umówiłem się na montaż blisko sprzedającego zastrzegając, że jak będzie źle to oddaję. Wibracje od razu ustały. Nie jest to jakiś duży koszt, do 1000 ogarniesz bez problemu.