Autor Wątek: Jednostka sterująca zamkiem centralnym problem.  (Przeczytany 1329 razy)

Offline Ragnar

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Jednostka sterująca zamkiem centralnym problem.
« dnia: Wrzesień 14, 2021, 16:16:42 pm »
Witam, pacjent XF 2.2d 2013r.
 mam problem z zamkiem centralnym. Mianowicie wymieniałem akumulator po padnięciu alternatora. Bez podtrzymania to zrobiłem bo nie wiedziałem, ze trzeba tak. W tym monecie samochód odpala jeździ itd. Ale nie można otwierać i zamykać samochodu z pilota. Byłem w ASO w Niemczech i powiedzieli ze jest zepsuta jednostka sterująca… co mi nic nie mówi. Pan grzecznie powiedział ze trzeba nowa jednostkę kupić oraz dwa kluczyki do tego i to wszystko zamontować i zaprogramować. Koszt nie pytajcie… 1700€ pytanie do naszych forumowych mechaników. Czy można kupić używany taki układ sterujący i do obecnych kluczy zaprogramować czy jakaś inna opcja jest może? Ratujcie proszę! 😭
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2021, 16:22:34 pm wysłana przez Ragnar »

Offline unde05

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Jednostka sterująca zamkiem centralnym problem.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2021, 18:09:21 pm »
Miałem to samo w xf 2009. Po wymianie akumulatora nie działał centralny i odpalanie bez kluczyka, trzeba było umieścić w stacyjce kluczyk aby odpalić.  Uszkodzony był moduł komfortu który znajduję się w bagażniku po lewej stronie. Kupiłem używkę na allegro za 50 zł ,( trzeba odczytać z modułu numer i kupić taki sam, bo występują różne), wymienili mi i zaprogramowali kluczyk i działa do dzisiaj. Tak to przykładowo wygląda:
https://allegro.pl/oferta/modul-komfortu-jaguar-xf-8g9n-19g48-aa-8634927938

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Jednostka sterująca zamkiem centralnym problem.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2021, 21:01:43 pm »
Zazwyczaj wystarczy zaprogramować na nowo BCM
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8