Autor Wątek: Jaguar XF 2012 - czujniki parkowania, Kamera błąd  (Przeczytany 1534 razy)

Offline Budziank1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Kocham to forum
Jaguar XF 2012 - czujniki parkowania, Kamera błąd
« dnia: Marzec 03, 2021, 14:03:16 pm »
Witam!

Drodzy proszę o poradę, pomoc w sprawie poniższego:

Oddawałem zderzak przód do malowania Mojego kota, niestety przy ponownym montażu zderzaka pokazał mi się błąd systemów wspomagania parkowania, czujniki przód, tył kamera przestały działać  :o

Sprawdziliśmy całą wiązkę która dochodzi do czujników i jest ok, nie ma przerwanych kabli, wtyczki są prawidłowo wpięte w czujniki.
Na komputerze wywala nam przez cały czas błąd że działają wszystkie 4 czujniki, po skasowaniu i odpaleniu auta wraca.
Przed zdjęciem zderzaka wszystko było i działało poprawnie, żadne kable nie zostały uszkodzone, a nie widzi żadnych czujników i przestał działać tył i kamera.
Bezpieczniki w komorze  silnika i w środku auta sprawdzone wszystko ok. (chyba że odpowiada za to inny moduł, bezpieczniki w innym miejscu o proszę za info)

Jakiś pomysł gdzie i co szukać dalej ? - dodam że gdy wypinam główną kostkę do czujników lub czy jest wpięta wyskakuje ten sam błąd.
Piny w kostce głównej ok, nie są zaśniedziałe żaden z kabli nie jest przerwany przy wiązce głównej.

Pytanie też czy mamy kogoś w Wielkopolsce lub w okolicy Leszna który zna się na elektryce Jaga ? pewnie ułatwiło by szukanie z mojej strony jako laika
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2021, 14:15:18 pm wysłana przez Budziank1 »

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Jaguar XF 2012 - czujniki parkowania, Kamera błąd
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2021, 14:57:29 pm »
pierwszy temat na forum (zanim napisales swoj) dotyczy problemow z czujnikami - wielokrotnie poruszana sprawa
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Budziank1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XF 2012 - czujniki parkowania, Kamera błąd
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2021, 15:09:16 pm »
Tak czytałem wszystkie, nie wiem za bardzo gdzie teraz szukać,  założyłem że z racji że przód byl rozbieramy to tam jest problem.
System jest połączony z kamera cofania że ja rozłącza? Przekaźniki bezpieczniki czy moduł partronika jest w jednym miejscu? Sprawdzałem pod maaka i komorze silnika tylko

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Jaguar XF 2012 - czujniki parkowania, Kamera błąd
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2021, 15:13:10 pm »
Jesli masz 100% pewnosc ze wiazka  i czujniki sa OK z przodu szukaj przyczyny w wiazce w klapie.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Rafi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XF 2012 - czujniki parkowania, Kamera błąd
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2021, 18:24:42 pm »
U mnie jak rozpinałem czujniki też wyskoczył ten błąd ale rozłączyłem i wpiąłem na nowo kostkę i zaczęło działać.