Autor Wątek: Leżak XE S 2016  (Przeczytany 2941 razy)

Offline XE S

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Leżak XE S 2016
« dnia: Luty 15, 2021, 14:48:36 pm »
Cześć,
jestem tu nowy i mam pytanie. Jakiś czas temu wpadł mi w oko taki XE S: https://www.otomoto.pl/oferta/-ID6yqAZl.html . Samochód demo od dilera spod Wrocławia, rocznik 2016, przebieg 8000 km, 169.900 PLN Czy jest się czego bać? Ja wiem, że Jaguar to nie Toyota, nie mam też takich oczekiwań, ale też nie chciałbym, żeby serwisowanie samochodu stało się moim hobby.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2021, 17:17:01 pm wysłana przez XE S »

Offline walbor62

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 141
Odp: Leżak XE S 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2021, 16:02:20 pm »
A w czym niby Toyota jest lepsza ;D? Nasłuchałeś się obiegowych opinii o Jaguarze, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. X-type 2.0 diesel, moja żona użytkuje go od maja 2010 roku i jest to jeden z najmniej awaryjnych samochodów jakie posiadaliśmy, a było ich sporo.
Jaguar x-type 2.0 D
Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD
Hummer H3 3.7 Pb

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 380
Odp: Leżak XE S 2016
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2021, 16:18:01 pm »
Nie ma co ukrywać że auto rocznikiem już ma 5 lat a to dużo. Pojeździsz trochę bo to nowe auto, masz gwarancje i spokojną głowę.
Zacznie cię boleć jak będziesz chciał sprzedać to wtedy okaże się że spadek wartości będzie znaczny i dużo na tym stracisz bo auto już stare. Za taką sumę można kupić młodsze  a w tych obecnych czasach lizing niektórym się kończy szybciej niż zakładali.
Patrz też na stronach w Niemczech, tam są tańsze i też z salonu i z gwarancjami.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline XE S

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Leżak XE S 2016
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2021, 17:12:18 pm »
A w czym niby Toyota jest lepsza ;D? Nasłuchałeś się obiegowych opinii o Jaguarze, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. X-type 2.0 diesel, moja żona użytkuje go od maja 2010 roku i jest to jeden z najmniej awaryjnych samochodów jakie posiadaliśmy, a było ich sporo.
Nie wiem, w czym Toyota jest lepsza, jak szukałem informacji na temat "Jaguarów z salonu" to trafiłem na ten temat: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=21577.0 i trochę się wystraszyłem :)

Nie ma co ukrywać że auto rocznikiem już ma 5 lat a to dużo. Pojeździsz trochę bo to nowe auto, masz gwarancje i spokojną głowę.
Zacznie cię boleć jak będziesz chciał sprzedać to wtedy okaże się że spadek wartości będzie znaczny i dużo na tym stracisz bo auto już stare. Za taką sumę można kupić młodsze  a w tych obecnych czasach lizing niektórym się kończy szybciej niż zakładali.
Patrz też na stronach w Niemczech, tam są tańsze i też z salonu i z gwarancjami.
Spadek wartości akceptuję, drugi obieg nie jest łaskawy dla brytyjskich aut. Przeglądałem mobile.de, ceny XE S z podobnym przebiegiem i w podobnym wieku były raczej zbliżone do tej z ogłoszenia, choć samych ofert jak na lekarstwo. Można taniej, ale albo jeszcze rok starsze, albo ze znaczenie większą liczbą przejechanym kilometrów. Oficjalna strona znajduje tylko jednego XE S: https://www.approved.jaguar.de/de_de/searchresults?engine=3000&model=XE , ceba podobna dwa lata młodszy, ale więcej przejechanych kilometrów i chyba bardziej mi się podoba czerwony i jego opcje.

Swoją drogą, to gwarancje Jaguara są akceptowane niezależnie od granic (nie wczytywałem się jeszcze w regulaminy)?

Offline Jacatu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 221
Odp: Leżak XE S 2016
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2021, 13:46:46 pm »
Dla mnie dobry wybór .
S-type 2,5 ***** XJ-S H.E. V12* **XJ350***XJ358***XJS Cabrio 4,0***