Autor Wątek: Kupno nowego XF z 2011 roku  (Przeczytany 5959 razy)

tomkain1980

  • Gość
Kupno nowego XF z 2011 roku
« dnia: Luty 07, 2013, 20:19:48 pm »
Witam serdecznie. Powiem szczerze, że nie wiedziałem o istnieniu tego forum. Jeden z forumowiczów, który znalazł mnie na innym forum polecił mi tę stronę. Tak więc oto jestem i witam serdecznie.

Jako, że przywitanie mamy już za sobą to przejdę do meritum sprawy.

Chciałbym sobie kupić Jaguara XF z 2011 roku. Jest kilka takich do kupienia w Warszawie nówki sztuki z salonu.

http://www.jlrcentrum.pl/jaguar/samochody/oferta-rocznika2012/oferta-rocznika2012-xf/

Na innych forach niestety nikt nie umiał mi odpowiedzieć na moje pytania ale mam nadzieję, że tu się uda.

Czy słusznie jestem "napalony" na te auto? Możecie mi kilka słów o nim napisać? Parametry, parametrami ale wolał bym coś przeczytać o posiadacza takiego wozu. W salonie to wiadomo. Sprzedawca będzie zachwalał auto i opowiadał o nim w samych superlatywach.

Co to jest "Jaguar Drive Control z trybem sport i zimowym" rzecz przydatna czy jakiś mało znaczący bajer?

Podobni się zastanawiam nad tym co to jest Jaguar Drive Selector.

Zastanawia mnie tez jeszcze jeden system a mianowicie "Pakiet Wspomagania Parkowania" jest to opcja dodatkowa za którą trzeba dopłacić. Warto wydać kasę na to?


Chciałbym tez dopytać jak to jest z automatyczną skrzynią biegów. Zakładam oczywiście, ze jest to nowoczesną skrzynia biegów w tym aucie ale ile postów na forach tyle opinii na ten temat. Warto się pakować a w automat czy lepiej pozostać przy manualu?



Jak jest z trwałością i bezawaryjnością takiego auta? Mogę liczyć, ze za 10 lat będzie ono w nienagannym stanie przy normalnym serwisie oczywiście. Wymiana świec, katalizatora, oleju i takich tam standardowych rzeczy. Chodzi mi o to czy po 10 latach auto nie będzie spalać oleju a wolne miejsca od rdzy beda jedynie w częściach niemetalowych.


Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Kupno nowego XF z 2011 roku
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2013, 20:31:52 pm »
Drive selector jest to gałka do wybierania biegów. W pierwszych modelach bardzo awaryjna. Nie piszesz o jaki silnik chodzi. Nie ma XF w manualu, podobno mają być w niedalekiej przyszłości. Co do trwałości to żaden nowy samochód nie ma i nie będzie miał takiej trwałości jak stara Toyota czy Merc. Dużo bajerów, dużo do zepsucia. Jeśli masz na myśli diesla (a zapewne tak jest) to też nie licz na niezawodność. Nie jest to tylko przypadłość Jaguara ale ogólnie nowoczesne diesle to problemy z turbinami, egr, wtryskami, dpf . Serwis Jaguara mało kompetentny i drogi jak cholera. Na plus jest to, że rozważasz zakup auta z salonu, choć po roczniku domyślam się, że jest to auto demonstracyjne. Używane XF w większości to padliny. Absolutnie nie chcę Cię zniechęcić! Podobne opinie można by napisać o wielu nowych autach. Jeśli proponują Ci dobrą cenę to kup :-tylko

pawelek11

  • Gość
Odp: Kupno nowego XF z 2011 roku
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2013, 22:16:19 pm »
Witam Pana serdecznie, w odpowiedzi na postawione pytania proponuje lekturę wątku z tego forum, żywię nadzieję że po przeczytaniu tego tematu wszystkie wątpliwości co do zakupu auta marki Jaguar zostaną rozwiane  :-gwizd
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,1201.0.html
Pozdrawiam

tomkain1980

  • Gość
Odp: Kupno nowego XF z 2011 roku
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2013, 22:39:23 pm »
No nie powiem dostałem kubeł zimnej wody. Mykałem, że firmy z renomą nie mają tego problemu z jakością. Jednak klops.


Tak jak napisałeś mam na myśli silnik ropny. Nie chciałbym brać benzyniaki z tego powodu, że WYDAWAŁO mi się iż ropniaki są dużo trwalsze niż bena. Poza tym diesel zawsze trochę mniej tego paliwa spali i jest ono oczko tańsze.

Zasmuciłem się tez niezmiernie opinia o serwisie Jaguara. Po raz kolejny dostaje kubeł zimnej wody.Myślałem, że skoro kasują a pewnie kasują dużo więcej niż w standardowym warsztacie to usługi są na odpowiednio wyższym poziomie.


Zorientuje się czy ten Jaguar z linka to jest nowy samochód ( leżak magazynowy) Czy auto, które ma przejechane ileś tam set kilometrów.


Jeśli jest druga wersja to brać takie auto w podanej cenie czy dać sobie siana?

jeszcze bym chciał ponowić pytanie o ten system wspomagania parkowania. Warto to brać?


 

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: Kupno nowego XF z 2011 roku
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2013, 23:14:57 pm »
Przepraszam ale chcesz kupic taki samochód ale zadajesz pytania jakbyś nie widzial samochodu na oczy albo nigdy nie miał żadnego w życiu.  Jak można pytać co to jest drive selctor oraz czy kupisz leżaka magazynowego ?? Dziwie sie że czytajac opis samochodu nie wpisałes sobie kilku haseł żeby sprawdzic co to jest... a pytanie o to czy będziesz jeździł nieawaryjnie przez 10 lat osłabiło mnie całkowicie. Podałeś zestaw pytań jak przedszkolak, jest tyle informacji na forum że glowa boli a ty pytasz o takie rzeczy ? Chyba nabijasz sztucznie posty zeby dac ogloszenie ...

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: Kupno nowego XF z 2011 roku
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2013, 06:43:25 am »
WItaj,
zastanów się dlaczego chcesz kupić akurat Jaguara?
Jest tyle  innych pięknych samochodów które można kupić i jeszcze zostanie Ci na garaż.
Jaguary poza tym, że to tylko albo aż jaguary są wytworem ludzkiej myśli technicznej i nie wyróżniają się ani nadmierną trwałością ani zbędną awaryjnością.
Ot takie  auta o trochę wyższym komforcie, troszkę  dynamiczniejsze, zaprojektowane pod wpływem wieloletniej tradycji z wykorzystaniem ponadstandardowych materiałów.
Auta które na parkingu  wśród innych samochodów są trochę łatwiej zauważalne.
Nie grzeszą oszczędnością, wymagają drogich materiałów eksploatacyjnych ,  lubią jak się o nie dba i regularnie serwisuje, większość serwisów przy każdej okazji  pobiera od właściciela dodatkową opłatę za kota na masce, a w przypadku awarii na części trzeba czekać tygodniami, nowe tracą na wartości jak żadne inne i do tego jak sam napisałeś leżakują na magazynie kilka lat.
Jeżeli jeszcze się nie zraziłeś to OK, jeżeli masz wątpliwości to odpuść markę.
A jak już będziesz w salonie to młodszy zastępca asystenta sprzedawcy odpowie na wszystkie pytania które zadałeś.



slimak3

  • Gość
Odp: Kupno nowego XF z 2011 roku
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2013, 21:28:30 pm »
te  samochody  kupuje  sie   sercem,  a  nie  rozumem :- pojecia

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Kupno nowego XF z 2011 roku
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 01, 2013, 22:34:11 pm »
tak to prawda , ja swojego bardziej sercem kupiłem
Ale wracając do pytań kolegi tomkain1980 , jaguar XF :
1. Nie wiem czemu jesteś na ten model napalony , pewnie dlatego ze jest to nowy Jaguar , i przez to pewnie dlatego wydaje ci się , że dłużej pojeździsz bez awarii ( nic bardziej mylnego )
2. Pakiet Wspomagania Parkowania , nic innego jak zwykłe czujniki , tylko dodatkowo masz z tyłu kamerke , i na wyswietlaczu widzisz co sie dzieje z tyłu ( dodatkowo komputer podpowiada ci tor parkowania nanosząc wirtualne pasy )
3. Jak chcesz zeby twój Jaguar był limuzyna bierz automat , jak o niego zadbasz , to bedzie ci słuzył tak samo jak manual , poza tym w manualu istnieje pewne ryzyko spalenia sprzęgła przy takiej mocy .
4. Jesli chodzi o trwałość , XF ( chyba tak samo jak XJ jest wykonany z aluminium , więc rdza taka jak w starszych jaga odpada ) , jak szukasz samochodu do którego wystarczy lać paliwo , wymieniac klocki i oleje przez 10 lat , to napewno nie Jaguar ( era mało awaryjnych jagów skończyła sie wraz ze wprowadzeniem wtrysków sterowanych komputerowo - przykre ale prawdziwe ) , na forum czasami pojawiają sie posty ze cos sie zepsuło , albo rozregulowało w XF-ie , co tylko świadczy o tym , ze nowe Jaguary sa jeszcze bardziej awaryjne niz te stare .
Tak więc jak naprawde jestes zafascynowany tą marka i nic nie może cie do niej zrazić , to bierz XF-a i sie nim ciesz , ale jak liczysz ze kupisz samochód nowy bezawaryjny i ekonomiczny , to nie kupuj Jaguar , bo jak wywalisz na niego kase i po 3 miesiącach ci sie odwidzi , to jedno masz jak w banku , że pieniedzy jakie na niego wydałes nie odzyskasz , bo te auta bardzo traca na wartości .

Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )