Autor Wątek: Jaguar XE 2.0 benzyna - stukanie i drgania na starcie  (Przeczytany 5126 razy)

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Jaguar XE 2.0 benzyna - stukanie i drgania na starcie
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2021, 21:34:44 pm »
128tys
Ja mam ten sam silnik. 80 tys.km przejechane.
Olej wymienilem po 14 tys,km.Czyli niecala polowa tego co serwis zaleca. Jednak znalazlem kartke poprzedniego wlasciciela i On zrobil przy 10 tys.km.
Szkoda,ze nie ma tego wpisane w normalnym serwisie.Tam zanotowane sa tylko ich wymiany przy okazji okresowego serwisu.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XE 2.0 benzyna - stukanie i drgania na starcie
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2021, 06:43:14 am »
Jeżeli był zmieniany w ASO to na tej stronie są informacje https://osh.jaguar.com

Odnośnie rozrządu to znany problem nie tylko w Jagu. Wpisz w Google BMW n47. Większość krytykuje ten silnik i narzeka jaki jest straszny. Mam go w moim BMW, obecnie 235 000 przebiegu i wszystko jest ok. Oczywiście olej zmieniam co max 15 000.

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Jaguar XE 2.0 benzyna - stukanie i drgania na starcie
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2021, 07:26:58 am »
Mam go od 3 miesięcy . Kupiony w MMcars PREMIUM. Namęczyłem się z nimi przy tej sprzedaży . Wydawało mi się , że już wszystko sprawdziłem w serwisie , a jednak było jakieś niedopatrzenie. Aczkolwiek skutecznie to ukryli i umyli ręce. Pomijam fakt , ze mieli wymienić olej , a tylko go dolali . Ja zawsze w swoich samochodach wymieniam olej co 10tys.Dobrze , ze cos mnie tknęło i przy wymianie tarcz i klocków powiedziałem , zeby wymienili tez olej . Koszt samego rozrządu to 2300+ Koło zębate 700zl . Reszta to robocizna . Więc z racji rozsądku zrobię to w Mikołowie za połowę godziny roboczej pracowników😏

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Jaguar XE 2.0 benzyna - stukanie i drgania na starcie
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2021, 08:49:33 am »
Czy jest jakaś szansa na wymuszenie na sprzedającym pokrycia tych kosztów bez szarpania się po sądach?
Jak by nie było sprzedający tu od samego początku kręcił.

P.S. Piszesz, że "jadę do Będzina" - gdzie konkretnie?

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Jaguar XE 2.0 benzyna - stukanie i drgania na starcie
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2021, 09:13:51 am »
Jeżeli był zmieniany w ASO to na tej stronie są informacje https://osh.jaguar.com

Odnośnie rozrządu to znany problem nie tylko w Jagu. Wpisz w Google BMW n47. Większość krytykuje ten silnik i narzeka jaki jest straszny. Mam go w moim BMW, obecnie 235 000 przebiegu i wszystko jest ok. Oczywiście olej zmieniam co max 15 000.
Strone znam od roku,gdy kupilem kota.
Wymiany oleju sa wpisane ale tylko te, ktore serwis robil.Wiadomo,ze  miedzy czasie byly robione w normalnym warsztacie.Tych oczywiscie nie ma.To normalka.Wazne ,ze mam kwity.
Auto wczesniej bylo wlasnoscia szefa warsztatu samochodowego wiec dbal o wymiane oleju.
Jednak nie oszukujmy sie,malo kto sprzedaje auto bo mu sie znudzilo.Raczej bo czuje nadchodzace problemy.
I tak np.u mnie elektronika.  U kolegi rozrzad. Kupujacy czesto nie wychwyci tych odglosow bo emocje graja pierwsza role.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline pawel39

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Jaguar XE 2.0 benzyna - stukanie i drgania na starcie
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 19, 2021, 10:22:35 am »
W tej chwili jeżeli było od prywatnego zakup to można napisać wniosek o żądanie obniżenia ceny, najlepiej z pieczątką kancelarii  ale jeżeli gość skorzysta też z usługi kancelarii to bez szans. Poszkodowany na początku musi wskazać sprzedającemu ukrytą wadę, sprzedający wtedy sprawdza samochód czy te wadę ma i ewentualnie ustala kwestii naprawy. Jeżeli remont został już zrobiony  bez żadnego zobowiązania sprzedającego to jeżeli się przestraszy wniosku o obniżenie ceny to opłaci całość lub część, jak będzie cwany to nic się nie da zrobić, nawet jak będzie sprawa w sądzie. Zrobienie remontu, nawet z fakturą czy zdjęciami wady nic nie da.

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Jaguar XE 2.0 benzyna - stukanie i drgania na starcie
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 19, 2021, 13:46:23 pm »
W Będzinie jest „nietypowy warsztat” . Byłem tam i coś tam pooglądał, ale właściciel delikatnie mówiąc nie oddzwonił ,kiedy mogę umówić się na konkretną wymianę. Więc pojechałem do serwisu na diagnozę . Kosztowało mnie to 200zl , a powiedzieli od razu co jest . 2,5h go sprawdzali . Myśle , ze od MM cars nie mam już jak rzadac wymiany , bo kupiłem 3 miesiące temu, sprawdzałem go w serwisie, wiec na pewno umyją ręce . Swoją droga niezłe cwaniaki . Nie kupię już u nich żadnego samochodu . Przed zakupem tego ,oglądałem u nich takiego samego , tylko ze czarnego . Niby wszystko ok , facet zapewnia , ze niemalowany . Sprawdzam VIN , a tam niemalowany tylko dach. Dzisiaj będę dzwonił o wycenę do Mikolowa , bo tam tez się zajmują Jagami .

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Jaguar XE 2.0 benzyna - stukanie i drgania na starcie
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 19, 2021, 14:53:52 pm »
Jak sprawdziles po VINie ,ze byl malowany? U mnie jak wpisuje VIN, to tylko dane o serwisie sa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2021, 18:10:03 pm wysłana przez MicGin »
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Jaguar XE 2.0 benzyna - stukanie i drgania na starcie
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 19, 2021, 15:01:27 pm »
Sprawdzałem na autodna.pl . Chyba powinieneś się cieszyć , bo to chyba oznacza , ze nie był malowany. Chyba , ze nie był robiony z ubezpieczenia .

Czy jest jakaś szansa na wymuszenie na sprzedającym pokrycia tych kosztów bez szarpania się po sądach?
Jak by nie było sprzedający tu od samego początku kręcił.

P.S. Piszesz, że "jadę do Będzina" - gdzie konkretnie?
Wiesz co , podsunąłeś mi dobrą myśl . Spróbuje skonsultować to z prawnikiem . Wyglada to na wadę ukryta , wiec może jest szansa .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2021, 16:09:00 pm wysłana przez Choina »

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Jaguar XE 2.0 benzyna - stukanie i drgania na starcie
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 19, 2021, 17:41:55 pm »
Sprawdzałem na autodna.pl . Chyba powinieneś się cieszyć , bo to chyba oznacza , ze nie był malowany. Chyba , ze nie był robiony z ubezpieczenia .
Niedawno byłem spolerować 3 ryski z auta i koleś przeleciał czujnikiem po aucie. Wszystko w oryginale.
Porsche 987 S
SLK R 171