Autor Wątek: Android Auto  (Przeczytany 5364 razy)

Offline Marwes

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Android Auto
« dnia: Sierpień 19, 2020, 23:49:21 pm »
Czy ktoś ma wiedzę jak ogarnąć instalację Android Auto w jaguarze z 2014 roku (chodzi o XJ, ale problem można rozszerzyć zapewne na inne modele)? Może ktoś zna jakichś speców od tych tematów, którzy by się podjęli? Jakiś serwis car audio itp.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Android Auto
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2020, 11:48:00 am »
Wszystko jest do zrobienia - kwestia tylko ceny. O ile wiem android auto jest dostepny w poliftowych XJ - ale wymiana tego wszystkogo jest nei warta ani ceny ani pracy z niej zwiazanej - inna opcja - ktora sam mialem zamiar wdrozyc w zycie to zestaw audio z chin:

https://www.aliexpress.com/item/4000360113409.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.63f93cacvHLaT8&algo_pvid=ef94b930-89bc-48c3-8a1a-ee49ce70f21b&algo_expid=ef94b930-89bc-48c3-8a1a-ee49ce70f21b-13&btsid=0b0a0ad815979168348901382e86c4&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_



Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Marwes

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Android Auto
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2020, 18:28:20 pm »
Miałeś zamiar, ale nie wdrożyłeś z jakiegoś powodu? Cena tego jest wysoka, porównywalna z dobrymi stacjami dla standardu 2DIN np. Kenwooda. Ciekawe czy jakość porównywalna, raczej nie wygląda na tani chiński szrot.
Jeszcze jest tańszy amerykański wynalazek: https://www.navtool.com/jaguar-xj-2013-2015-smartphone-mirroring-category.aspx
Obsługuje Apple Car Play, Android Auto chyba nie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2020, 19:41:36 pm wysłana przez MicGin »

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Android Auto
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2020, 18:51:50 pm »
Powód jest dość prozaiczny - każde auto mam zazwyczaj max 3 lata wiec „termin” się kończy a nie wiem czy następny tez będzie XJ.  Ogólnie miałem coś podobnego kiedyś w accordzie i działało to naprawdę fajnie - skok technologiczny przez te kilka lat był dość spory wiec może być tylko lepiej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2020, 19:42:05 pm wysłana przez MicGin »
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Marwes

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Android Auto
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2020, 01:12:32 am »
A ja w swojego inwestuję, co jest nieracjonalne, bo ciągle powtarzam, że potrzebuję terenówki albo pikapa... A spadek wartości jest ogromny na XJ-cie, dlatego szkoda mi go sprzedawać i tak oto błędne koło się zamyka:) Co do starego systemu multimedialnego, sam interfejs bardzo mi odpowiada, jednak brak dobrej nawigacji i błędy w czytaniu audiobooków są dla mnie nie do zaakceptowania w samochodzie tej klasy.

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Android Auto
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2021, 09:08:32 am »
Hej

jakis czas temu montowalem akcesoryjne android / aplle car,
zdjecia sa niestety u mnie na fb jak to finalnie wyglada,

jesli trzeba odkopie zdjecia i tu sprobuje dodac w wolnej chwili,

Pozdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...

Offline Marwes

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Android Auto
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2021, 19:56:16 pm »
Ha, ha, bo ten montaż to był w moim kocie!

Offline Ashir

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Android Auto
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2021, 14:41:20 pm »
Odświeżę troszkę temat.
Okazyjnie stałem się posiadaczem, nowego, chińskiego odtwarzacza z androidem, 10,25 cala, Android 10, 8GB ramu, 64GB pamięci, podłączony dwa dni temu, testuję na chwilę obecną.
Mój kot z 2014 roku

Ze wstępnych ustaleń mogę napisać kilka plusów i minusów:
+ ładny duży, czytelny obraz
+ po uruchomieniu działa płynnie i szybko
+ W sumie plug & play
+ dużo ładniej wyglądające menu OEM + szybsze jego działanie niż w oryginale
+ AndroidAuto po kablu lub przez wi-fi
+ zachowany system audio, jeśli natomiast chcemy mieć dźwięk np. z YT Music czy Spotify trzeba w OEM przestawić na wyjście AUX (Dodane w sprzęcie oprogramowanie DSP daje możliwość regulacji audio, że jego poziom jest dość przyzwoity)
+ Android na pokładzie
+ Wszystkie funkcje oryginalne zachowane - masaże, podgrzewanie foteli, klima itp.
+ Sprawne guziki centralki
+ Wyraźniejszy obraz z fabrycznej kamery cofania
+ wejście na kartę SIM
+ dwa dodatkowe wejścia USB

- Długie odpalanie się systemu przy włączeniu zapłonu (około 25-30 sekund) Natomiast kamera odpala się po wrzuceniu biegu wstecznego mimo, że system się jeszcze ładuje
- Brak chromowanego brzegu ramki jak w oryginalne, cała jest czarna
- Ramka mimo, że źle nie wygląda przy instalacji trzeba uważać żeby nie połamać zapięć
- Na razie przy ustawieniu języka PL nie zapisuje się on na stałe, ale może ja coś źle robię
- Nie mam wszystkich czujników parkowania, wyczytałem że gdzieś jest opcja którą trzeba włączyć i powinno to działać
- Dołączona antena GPS ssie, z tego co wiem to są dwa podłączenia anteny w fabrycznym sprzęcie i wyczytałem że wystarczy przepiąć wtyki fakra i gps w radiu będzie korzystał z anteny oem
- Brak możliwości konfigurowania "kafelek" na panelu głównym, to jeszcze badam
- System nie pamięta ostatino używanej aplikacji, po wyłączeniu/włączeniu samochodu. Może to również kwestia ustawień systemowych
- Szybko utytłający się ekran od paluszków, ale rozwiązaniem tego będzie folia ochronna 3M do takich właśnie wyświetlaczy, przy okazji niwelująca odblaski

Niestety miałem mało czasu na ustawiania, sprawdzenia wszystkiego, więc po obszerniejszych testach dam znać i wrzucę kilka fotek jeśli ktoś będzie zainteresowany.

Jak macie jakieś pytania, śmiało, podpowiem, sprawdzę.

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 380
Odp: Android Auto
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2021, 17:17:36 pm »
W innym aucie miałem zamontowanego androida i tż mnie te kafelki denerwowały. Rozwiązaniem okazała się (dla mnie) aplikacja Car Launcher Pro.
Poukładałem sobie jak chciałem i nawet fajnie to funkcjonowało.
Może są lepsze ale jakoś nigdzie nie trafiłem.

PS
Można pobrać wersję bezpłatną i popróbować.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline Ashir

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Android Auto
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2021, 17:30:28 pm »
Dzięki za tips, zbadam koniecznie  :)
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2021, 19:13:41 pm wysłana przez MicGin »

Offline WilliamJones98

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
    • SPŁYWY PONTONOWE
Odp: Android Auto
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 08, 2021, 11:11:08 am »
Niestety kupowanie nowych takich systemów to loteria. Nie jest to takie proste jak z telefonami czy komputerami, choć mogłoby się tak wydawać. W przypadku telefonu czy komputerów podzespoły mówią raczej jasno  z czym mamy do czynienia jak chodzi o wydajność czy możliwości. W przypadku takich cudów to sporo zależy od systemu i jakości. W takim wypadku wolałbym inwestować w oryginał lub w ogóle sobie darować, ale to tylko ja  :-A

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 380
Odp: Android Auto
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2021, 19:40:39 pm »
To kupujesz tak jak telefon czyli masz podane co w to wsadzili. Jedyne ryzyko jest to czy po podłączeniu będzie działać tak jak w opisie bez żadnych przeróbek. W większości jest to plug and play jednak tu masz to ryzyko że jak kupisz u chińczyków to z reklamacją może być kłopot i czasami może nie działać jak to jest w opisie, kupując u nas płacisz więcej ale jakąś tą gwarancję masz.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline Ashir

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Android Auto
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 13, 2021, 14:14:04 pm »
Mały Update
Zakupiłem wtyczki fakra pod gps, przełączyłem tą z navi pod chinolka, a tą od chinolka pod oryginalną navi Jaga (antena schowana za radiem) - śmiga aż miło, wiadomo że przy androidzie nie będzie się korzystać z navi oem. Google maps, Waze procują idealnie.
Antenę 4G wyprowadziłem na podszybie, praktycznie jej nie widać, Internety na pokładzie również ładnie pracują.
Czujniki działają, pozostają mi problemy natury wizualnej, zmiana kafelek na ekranie głównym i kilka innych pierdół bez których wprawdzie da się przeżyć.
Ogólnie osobiście ja jestem zadowolony.

Offline AdamMichal

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Android Auto
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 18, 2021, 08:26:03 am »
Czy ktoś ma doświadczenie i może podzielić się opinią na temat: https://vivo-media.pl/ndx_312t.html

Offline mic1111

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Android Auto
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2022, 02:42:30 am »
Znajomy ma podobne wręcz identyczne radio w fordzie s-max różni się pewnie tylko ramką, wg mnie funkcje bez zastrzeżeń, wykonanie tandeta