Autor Wątek: Falowanie prędkościomierza  (Przeczytany 1255 razy)

Offline matlow

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Falowanie prędkościomierza
« dnia: Marzec 03, 2019, 15:45:56 pm »
Cześć, od jakiegoś czasu zauważyłem, że przy prędkości w okolicy 100 km/h co jakiś czas faluje mi wskazówka od prędkościomierza. Co może być przyczyną i jak temu zaradzić?
Pozdr.
XF 2009 3.0D S 275 KM

Offline ArtXF

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Kocham to forum
Odp: Falowanie prędkościomierza
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2019, 23:01:57 pm »
Odpisuje ale sam nie wiem , nie poruszałem  tego tematu bo już się przyzwyczaiłem ale dla mnie na początku to była jakaś masakra , jak można wypuścić wózek za ponad 200 tys zł i takie cuda jakby się linka zjebała , nie wiem czy jadę 200 czy 205 , patrzę na wyświetlacz i jest stabilnie. U mnie to występuje tak od 160km/h i obojętne czy gumy lato zima , coś z jakimś czujnikiem musi być nie halo albo brytole się popisali  i tak te XF mają , może ktoś się wypowie kto to przerobił to się dowiemy.  Ja ma po lifcie  i też falują wskazówki. 

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Falowanie prędkościomierza
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2019, 08:17:03 am »
te typy tak maja :( liczniki sa zle wytlumione od strony elektroniki. co najgorsze tyczy sie to tez obrotomierza i nie wiadomo czasem do konca czy to konwerter w skrzyni pada czy obrotomierz szaleje

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Falowanie prędkościomierza
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2019, 18:55:18 pm »
a falowanie prędkości rzeczywistej nie występuje?Pytam bo mam podobnie ale tylko podczas wypalania dpf-a

Offline ArtXF

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Kocham to forum
Odp: Falowanie prędkościomierza
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2019, 20:09:54 pm »
Dzięki bardzo , za przekazanie informacji,  że tak poprostu jest . Brytole mogliby poprawic , po lifcie a przynajmniej jako akcje serwisową . Przyczepności dla wszystkich

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.077
Odp: Falowanie prędkościomierza
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2019, 14:05:04 pm »
hmm... u mnie nic takiego sie nie zdazalo i nie zdaza...
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline ArtXF

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Kocham to forum
Odp: Falowanie prędkościomierza
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2019, 23:20:48 pm »
Samochód "..salon Polska.." , może to wersja na Europę wsch. więc jakieś oszczędności na gumkach bo np tam gdzie jest miejsce na gumeczke przy zamykanych schowkach przy skrzyni biegów to były pozakładane  po jednej stronie więc może do wytlumienia zegarów w ogóle nie ma. Żarty żartami ale spytam u dilera co z tym robią. Napiszę pozniej jaka dali odp.