Autor Wątek: Woda w bagażniku XF  (Przeczytany 1704 razy)

Offline ArtXF

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Kocham to forum
Woda w bagażniku XF
« dnia: Luty 27, 2019, 00:35:18 am »
Przejrzałem wątki na temat wody w bagażniku ale nie znalazłem w modelu XF , czy ktoś już znalazł przyczynę dlaczego robi sie akwarium w bagazniku?  Jeśli tak, to podpowiedzcie panowie bo to lipa jakaś, żeby w paroletnim aucie tej klasy była woda w bagażniku. Z góry dzięki za wskazówki.   

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.077
Odp: Woda w bagażniku XF
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2019, 08:07:32 am »
Witaj.

Najprawdopodobniej dostaje sie przez wloty za lampami - wyciagnij lampy i sprawdz czy kratki sa szczelnie zamontowane i czy gumy nie zparcialy lub nie sa uszkodzone.

Jesli to nie to to sprawdz dokladnie uszczelke klapy.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline ArtXF

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Kocham to forum
Odp: Woda w bagażniku XF
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2019, 08:54:04 am »
Niestety ale zapakować muszę kobitę do bagażnika i lać wodę,  jak znajdzie to wypuszcze jak nie to będzie czekać aż się pojawi woda 😊. Mam wersję bezwypadkową, wolę gorsze wyposażenie i  slabszy motor ale bezwypadkowy i serwisowany dlatego zdziwiła mnie ta woda. Generalnie zauważyłem że strasznie miękka jest cała konstrukcja, krzywi się jak stane na jakiś nierownosciach. Po deszczu czasami jest woda a czasami nie. Jak jest to na 2-3 cm we wnece na koło, masakra. Jak się uporam to dam znać. Dziękuję za podpowiedzi .

Offline wolung

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Szerokości
Odp: Woda w bagażniku XF
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2019, 09:57:10 am »
Gdzieś tutaj na forum czytałem że ktoś jak chciał odkręcić śrubę akumulatora to okazało się że była na wylot i była tak zardzewiała że musiał ją ciąć. Sprawdź czy u Ciebie czasem tamtędy wilgoć się nie dostaje. 
Jaguar XF 3.0 Diesiel (241 KM) Premium Luxury V6 Auto (2010)

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 436
Odp: Woda w bagażniku XF
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2019, 19:57:30 pm »
Sprawdź szczelność uszczelek lamp

Offline ArtXF

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Kocham to forum
Odp: Woda w bagażniku XF
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2019, 23:00:41 pm »
Woda jest straszna ale znajdzie każdą nieszczelności bo w zależności jak postawie samochód to albo będzie po deszczu woda w bagażniku albo nie , dywaniki są suche więc skłaniam się że to uszczelki lamp . Faktycznie kiedyś próbowałem odkręcić akumulator i to też jest temat na książkę jak można tak spartolić  prostą sprawę jak mocowanie akumulatora ale powracając do tematu wody to ona się pojawia jak auto stoi więc raczej przez ten otwór się nie dostaje. Pokręce przy lampach i dam znać jakie efekty. Dziękuję za podpowiedzi .