Autor Wątek: Tempomat - Jak właczyć?  (Przeczytany 3790 razy)

Offline najkon

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Kocham to forum
Tempomat - Jak właczyć?
« dnia: Styczeń 23, 2019, 22:36:05 pm »
Witajcie,
X-Type 2003 r. wersja HIGH - manual 3.0 v6 - próbowałem wszystkiego z guzikami na kierownicy.

Podczas jazdy jedną z ekspresowych dróg S* usiłowałem włączyć tenże cud techniki.
Na kierownicy mam guziki RESUME + - CANCEL

Wyrównałem prędkość do 110 km/h i przycisnąłem guzik RESUME trzymając go raz 5 sek, raz 10 sek, raz tak długo że aż czekałem na jakieś INFO gdziekolwiek czy to desce rozdzielczej czy na ekranie komputera (navi).
Tą samą metodą próbowałem trzymając guziki + / - a później nawet CANCEL po tym na dwa guziki RESUME i CANCEL naraz - no kompletnie nic.

W samej nawigacji mam możliwość ustawienia prędkości w obszarze zabudowany, i niezabudowanym oraz autostrady. Wyklikałem sobie na parkingu i w drogę.. ale i tak po puszczeniu gazu nic się nie działo - o, przepraszam - auto zwalniało :P

Jak to włączyć? czy coś trzeba "odblokować"? a może coś jest popsute? - nigdzie nie świeci mi się komunikat o niedostępności/błędu tempomatu.
X-Type 3.0 v6 AWD High manual + LPG KME

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Tempomat - Jak właczyć?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2019, 01:05:27 am »
Tak samo jak guziki od radia pozwalają przełączać stacje, tak i od tempomatu, jak spojrzysz z boku kierownicy ma on napis on/off. To przycisk a'la kołyska. Naciskając go u góry uruchamiasz tempomat, i wyświetli ci sie cruise control albo jakoś tak. Potem klikasz tylko na plusika.

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Tempomat - Jak właczyć?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2019, 08:54:22 am »
Kóleczko od tempomatu +/- kopsnij kciukiem i się włączy tempomat

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Tempomat - Jak właczyć?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2019, 09:58:01 am »
Klawisz + /- cancel kasujesz ,resume powracasz do nastawy po nacisnieciu hamulca.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwi±zania z³o¿onych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Tempomat - Jak właczyć?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2019, 11:05:31 am »
To jest przedlift. Najpierw musisz włączyć tempomat przyciskiem ON/OFF z boku.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2019, 12:44:48 pm wysłana przez MicGin »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline najkon

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Kocham to forum
Odp: Tempomat - Jak właczyć?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2019, 11:26:10 am »
No dobrze Panowie,
wydawałoby się to takie proste - guzik ON/OFF i już!

..ale ja takiego guzika na kierownicy nie mam :( obejrzałem całą, z tyłu z boku, od dołu od góry.. macałem jak młode piersi i Nic.

Domniemam że wszystkim Wam chodzi o takie guziczki jak na zdjęciu (jaguar guziki.jpg) ale ja mam taki (x-type guziki tempomat.jpg) na kierownicy
i co teraz?
X-Type 3.0 v6 AWD High manual + LPG KME

Offline rybjou07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Tempomat - Jak właczyć?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2019, 15:07:06 pm »
Witam,  u mnie z 2004r przedlift  też nie mam ON/OFF i uruchamia się wciskając 2razy +

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Tempomat - Jak właczyć?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2019, 15:48:52 pm »
A jak to wygląda w polifcie ?? Bo zmieniałem kierownicę na poliftową w drewnie i tak jak teoretycznie widzę na ekranie komunikaty, że tempomat włączony lub wyłączony tak ustabilizowac prędkości już nie mogę :/
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Online gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Tempomat - Jak właczyć?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2019, 18:03:55 pm »
U mnie w polifcie (kiera identyczna jak Twoja sztandi7) wystarczy ze rolką majgnę na + i tempomat włączony.
Jednocześnie zapamiętuje prędkość przy jakiej to zostało włączone i jej się trzyma.
Przesunięcie rolka na
+ przyspiesza
- zwalnia

ale po chwili wróci do zadanej pierwotnej prędkości początkowej.
No chyba, że wiadomo dotkniesz hamulca lub cancel.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Tempomat - Jak właczyć?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2019, 19:07:21 pm »
Czyli coś jest nie halo ze sterowaniem w kierownicy, albo zmiana na polifta wymaga wymiany modułu lub kodowania. Będę musiał to sprawdzić jak trochę cieplej się zrobi...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2019, 08:02:44 am wysłana przez MicGin »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline najkon

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Kocham to forum
Odp: Tempomat - Jak właczyć?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2019, 13:50:31 pm »
Witam,  u mnie z 2004r przedlift  też nie mam ON/OFF i uruchamia się wciskając 2razy +
no niestety u mnie to nie działa, próbowałem wciskać 2x + albo 2x - i nawet 4x i baaardzo powoli 2x - bez efektu :(

Czyli coś jest nie halo ze sterowaniem w kierownicy, albo zmiana na polifta wymaga wymiany modułu lub kodowania. Będę musiał to sprawdzić jak trochę cieplej się zrobi...
Szczerze nie mam takiej wiedzy, czy kierownica była zmieniania. Pozostałe guziki tj. radio/telefon po lewej stronie kierownicy działają bez problemu.
A jak to sprawdzić?
W czwartek oddaje auto do serwisu, bo przestał mi otwierać drzwi z pilota (coś z tym układem GEM), to może napomknę odrazu z tempomatem :/
X-Type 3.0 v6 AWD High manual + LPG KME

Offline emes101

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Kocham to forum
Odp: Tempomat - Jak właczyć?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2019, 14:53:31 pm »
Podłącze się pod temat, jakiś czas temu miałem okazję odpalać swojego kota na pych, ino mam tempomat, guziki w ogóle nie kontaktują, ale podczas odpalania na pych, jak puściłem sprzęgło coś szarpło i wyskoczył komunikat "cruise control not avaible". Dodam że tempomatem w ogóle wtedy nie operowałem, wcześniej żadnej reakcji nie było podczas próby włączenia. Komunikat wyskoczył mi jeden jedyny raz, i tyle po nim zostało..
A auto swoją drogą wtedy nie odpaliło 😂

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Tempomat - Jak właczyć?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2019, 21:56:31 pm »
"Cruise not available" może się tyczyć tez wielu innych rzeczy i nie łączyłbym tego typowo z tempomatem.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline najkon

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Kocham to forum
Odp: Tempomat - Jak właczyć?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2019, 18:26:42 pm »
Podłącze się pod temat, jakiś czas temu miałem okazję odpalać swojego kota na pych, ino mam tempomat, guziki w ogóle nie kontaktują, ale podczas odpalania na pych, jak puściłem sprzęgło coś szarpło i wyskoczył komunikat "cruise control not avaible". Dodam że tempomatem w ogóle wtedy nie operowałem, wcześniej żadnej reakcji nie było podczas próby włączenia. Komunikat wyskoczył mi jeden jedyny raz, i tyle po nim zostało..
A auto swoją drogą wtedy nie odpaliło 😂

Tak jak mówi/pisze @sztandi7, to może być z wielu powodów.
Np. w moim przypadku taka sytuacja miał, w momencie gdy wjechałem w dziurę kołem - zapalał mi się na około 30s do 1min właśnie taki komunikat "Cruise not available" a później nawet DSC not available - jak się okazało w warsztacie, powodem było łożysko w kole, które było na granicy swojej wytrzymałości.
X-Type 3.0 v6 AWD High manual + LPG KME

Offline emes101

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Kocham to forum
Odp: Tempomat - Jak właczyć?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2019, 23:19:07 pm »
Dziś zajrzałem pod spód, brak tam drążka stabilizującego z tyłu  ??????