Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Wymiana oleju w skrzyni

<< < (5/5)

brawet:
U mnie w BMW przy wymianie statycznej oleju weszło Około 5l. nowego oleju z tego co pamietam. Musisz kupić nową miskę - w niej jest filtr.


--- Cytat: anutemix w Październik 19, 2021, 18:24:15 pm ---
To tak jak byś te pieniądze wyrzucił w błoto. Wymieniaj jak chcesz tyle już info na ten temat że szkoda gadać. W silniku też wymieniaj olej tylko do połowy będzie taniej.

--- Koniec cytatu ---

Nie wiem z jakiego powodu porównujesz wymianę oleju w skrzyni do silnika, to zdecydowanie inne oleje i układy.

Driv3rrrr:
15 czy 20 lat temu zmieniali statycznie lub wcale i skrzynie działały. Dla mnie dynamiczna to dymanie klienta na kasę. I tak mam warsztat. Zmieniam statycznie i skrzynie latają.
Zmienić statycznie za 700-800 co 40 tys km niż dynamicznie za 1500 co 80 tys.

Uwierzcie że skrzynia lepiej przyjmie ta tańsza wymianę, a częściej

Fazi:

--- Cytat: anutemix w Październik 19, 2021, 18:24:15 pm ---
To tak jak byś te pieniądze wyrzucił w błoto. Wymieniaj jak chcesz tyle już info na ten temat że szkoda gadać. W silniku też wymieniaj olej tylko do połowy będzie taniej.

--- Koniec cytatu ---

To skoro było już tyle info na ten temat to podrzuć linki, bo ja na temat wymiany oleju znalazłem info tylko w tym wątku i nie widzę w nim odpowiedzi na moje pytania. Pomijając oczywiście kolegów, którzy odpowiedzieli za co im serdecznie dziękuje. Co do wymiany do połowy, to widać, że nie zagłębiłeś się w temat wymiany tylko uległeś presji szerokiej kampanii dynamicznej wymiany.

Nie mniej ja mam przejechane ponad 112tyś i przymierzam się właśnie do wymiany - zestaw do siebie widziałem w przedziale od ok.800 - 1200zł. Myślę kupić z jakiegoś dobrego źródła. Co do metody to póki co jestem zdany, na doświadczenie warsztatu który to będzie robił, bo niestety sam nie mam możliwości.

brawet:
Ja właśnie przy takim przebiegu zmieniałem dokładnie 117 000 km, teraz mam 247 000 km i chyba znowu zmienię. Skrzynia działa bez zarzutu, tak samo od nowości.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej