Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Wymiana oleju w skrzyni

<< < (4/5) > >>

Luckyy:
Czy po wymianie oleju w ZF 8HP (XF od 2012) ktoś robił adaptację skrzyni biegów?
ASO Jaguara w Krakowie twierdzi, że to nie jest potrzebne przy wymianie oleju, chyba że wystąpiła jakaś usterka, która wymagałaby jej wykonania.

Czy ktoś użył innego oleju niż ZF Lifeguard 8 ale zgodnego ze specyfikacją ZF Lifeguard 8, np Valvoline AFT?

atf-dynamicznie:
Większość skrzyń po wymianie oleju adaptuje się sama. Jeżeli po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów problem dalej występuje, dopiero wtedy należy wykonać adaptację skrzyni. Profesjonalnie wykonana dynamiczna wymiana oleju nie ma prawa uszkodzić sprawnej skrzyni biegów. Natomiast w przypadku skrzyni uszkodzonej, np uszczelnionej zalegającymi osadami, po wykonaniu wymiany dynamicznej, problemy mogą się ujawnić.

Polecam mapę z adresami ponad 80 warsztatów, które oferują dynamiczną wymianę oleju ATF: https://atf-dynamicznie.pl/workshops

Fazi:
Szanowni forumowicze, chciałbym odświeżyć nieco temat, bo aktualnie przymierzam się do wymiany oleju. Czy ktoś z Was może polecić jakiś dobry warsztat w którym taką wymianę robił na Śląsku? (nie chodzi mi o warsztat który to robi, tyko taki w którym ktoś fizycznie był na takiej wymianie ze swoją skrzynią). Mało tego czy wymieniacie dynamicznie czy statycznie, bo jak już wspomniano wcześniej, orientowałem się w temacie i pomimo podzielonych zdań co do metody, rzekomo lepiej jest to zrobić metodą statyczną mimo że wszyscy mają parcie na dynamiczną. Sam po zagłębieniu się w temat wymiany, byłem nastawiony na dynamiczną jednak:

Patrząc też na zestawy które oferuje firma ZF do samodzielnej wymiany, można wnioskować że dokładnie metoda statyczna by była zalecana, ponieważ przy dobrze wykonanej statycznej metodzie podobno do układu wejdzie 7,5l oleju. W zestawie jest 8l. Mało tego na forum bmw bodajże znalazłem informacje chyba z lipca 2021, że firma ZF nie zaleca wymiany dynamicznej, ponieważ po takich wymianach pada mechatronika w skrzyniach. Będę wdzięczny za, sugestie.

A jeśli by się ktoś zastanawiał nad wymianą i szukał misy to wystarczy na tej stronie https://aftermarket.zf.com/pl/pl/portal-aftermarket/samochody-osobowe-i-dostawcze/katalogi/#/ podać VIN auta i mamy odpowiedź. Pozdrawiam

piotrrf:
Na piątek mam termin wymiany oleju w skrzyni biegów. Przebieg 90 tys. km. Wymiana odbędzie się statycznie jak w BMW, które mają tę samą skrzynie. Cały zestaw do mojego X260 około 800 PLN. Oczywiście ZF.

anutemix:

To tak jak byś te pieniądze wyrzucił w błoto. Wymieniaj jak chcesz tyle już info na ten temat że szkoda gadać. W silniku też wymieniaj olej tylko do połowy będzie taniej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej