Autor Wątek: Oświetlenie wnętrza plus podgrzewanie foteli nie działa  (Przeczytany 860 razy)

Offline Leon1125

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Oświetlenie wnętrza plus podgrzewanie foteli nie działa
« dnia: Marzec 08, 2019, 11:06:08 am »
Witam!
Kupiłem X-a w wersji amerykańskiej z 2004 roku i mam problem. Zrobiłem kilka rzeczy związanych z elektryką ale to mnie przerasta. Zakładam nowy temat ponieważ w starszych przypadki różnią się od mojego.

1. Kiedy odpalę samochód i naciskam przycisk podgrzewania fotela lewy czy prawy zapala się czerwona kontrola na nim, ale tylko na sekundę i gaśnie. Po ponownej próbie nic nie już nie pali. Mam tak przy każdym odpaleniu auta. Bezpieczniki ok. Sprawdzałem ale nie widzę u siebie modułu podgrzewania fotela, nie ma też żadnych luźnych kabli czy wtyczki a jedyny moduł jaki jest to ten z forda delphi. Czy w tej wersji auta on może odpowiadać za grzanie? Macie jakiś inny pomysł?

2. Oświetlenie wnętrza nie działa. Polutowaliśmy na nowo wszystkie ścieżki w sterowniku ale też nie pomogło. Żadne światełko ani z 3 przednich ani z tylnych nie zapala się. Działa jedynie oświetlenie gałki biegów. Kiedy naciskam guzik sterowania szyberdachem to słychać go tylko kiedy dam zamknięcie. Przy naciśnięciu otwierania brak jakiejkolwiek reakcji.

3. Pod kierownicą obok skrzynki bezpieczników mam takżę jedną wolną wtyczkę (żółta) na około 20 pinów  i przejrzałem tam wszystko od każdej strony i nie ma jej gdzie wpiąć. Macie jakieś pomyśly?

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Oświetlenie wnętrza plus podgrzewanie foteli nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2019, 12:41:36 pm »
1. U mnie moduły podgrzewania są pod siedzeniami. Szukałeś tam? Po jednym z każdej strony.

2. Sprawdź napięcie na żarówkach oświetlenia wnętrza. Z tego co pamietam powinno być na obu biegunach +12V. Sterownik dołącza masę na jednym biegunie.
Jeżeli np. masz tam 0V to znaczy że napięcie nie dochodzi i sterownik nic tu nie poradzi.

3. Nie chodzi Ci przypadkiem o gniazdo OBD2?
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Leon1125

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Oświetlenie wnętrza plus podgrzewanie foteli nie działa
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2019, 13:02:37 pm »
1. Szukałem mam tylko ten jeden główny delphi ford co jest niby od sterowania fotelem, innych nie ma. Jeżeli mógłbyś mi podesłać zdjęcie twojego modułu do podgrzewania to sprawdzę czy u mnie to wgl jest.

2. Patrzyliśmy i jest tak że prąd wychodzi z modułu komfortu, dochodzi do wtyczki i do żarówek. Z tego panelu sterowania też jest prąd wszędzie. Wszędzie prąd jest ale to i tak nie działa.

3. nie to nie chodzi o OBD2. Tam jest luźna wtyczka i ona jest wąska bardzo koloru żółtego. wygląda jakby wchodziła gdzieś do skrzynki do panelu z bezpiecznikami i przekaźnikami oraz innymi wtyczkami, problem w tym że tam nigdzie nie ma dla niej miejsca.


Modułu podgrzewania są, ale niby wszystko z nimi w porządku. W załączniku dodam zdjęcie wtyczki która nie jest wpięta
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2019, 14:36:46 pm wysłana przez Leon1125 »