Autor Wątek: Pompa ABS  (Przeczytany 1141 razy)

Offline sophisty

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Pompa ABS
« dnia: Listopad 08, 2018, 08:07:53 am »
Cześć,

Wszystko wskazuje na to, że padła mi w Xtypie z 2005r 2.0 TDCI pompa abs. Problem polega na tym, że w ogłoszeniach jest chyba tylko 1 szt pompy pasującej idealnie nrami pod moją. Niby ok ale kosztuje ona 850zł! za używkę podczas gdy wyglądające identycznie również również do XTYPE z tego rocznika i z tym silnikiem ale o nieco innych nr kosztują 100-150zł.

Pytanie moje brzmi - czy pompy w naszych XTYPE są zamienne?

Moja pompa ma nr 0 265 225 234 a tańsze pompy 0 265 224 046

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Pompa ABS
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2018, 10:57:58 am »
Z tego co wiem nie są niestety zamienne, choć próbować zawsze można  :-chyt
Niektóre są przeznaczone do modeli z DSC, inne nie itd. Inne są do napędu na przód, inne do AWD. Ponadto poliftowe mają również inne oznaczenia niż przedlift.
Ja również mam bardzo rzadki i drogi model, ale mimo to udało mi się taką kupić w normalnej cenie (choć jak się potem okazało niepotrzebnie).

A co dokładnie stało się z Twoją pompą? Padła pompa czy moduł?
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline sophisty

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Pompa ABS
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2018, 13:13:26 pm »
Dziękuję za odpowiedź. Mam ogólnie straszne jaja z układem hamulcowym i już brakuje mi pomysłów. Powoli tracę cierpliwość. Sprawa wygląda w ten sposób, że na początku były problemy z blokowaniem się tylnych hamulców. Zostały zregenerowane zaciski ale nadal problem występował. Jak się okazało oprócz blokowania tyłu nie było go też można odpowietrzyć - za małe ciśnienie. Samochód został więc odpowietrzony metodą mechaniczą - ciśnienie wróciło. Problem blokowania jednak nadal nie zniknął. Wymieniłem pompę hamulcową  - problem nadal występował. Wymieniłem przewody elastyczne - problem nadal występował. Doszliśmy po nitce do pompy ABS właśnie - okazało się, że na tył nie podawała praktycznie ciśnienia. Zamówiłem taką samą z nadzieją, że będzie ok. Wczoraj została podmieniona i dzieje się MAGIA - blokuje teraz wszystkie 4 koła!! Ciśnienie wali jak wściekłe, bez problemu metodą tradycyjną można odpowietrzyć układ ale po wciśnięciu hamulca wszystkie koła są zablokowane. Po odstaniu i dłuższym czasie hamulce odpuszczają. Szczerze nie mam już siły bo poszło na to w cholerę kasy. Jedyna rzecz, która chyba nie została wymieniona to serwo. Pytanie czy ono może powodować blokowanie kół? Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją?

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Pompa ABS
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2018, 17:59:19 pm »
Tak, u mnie problem blokowania hamulców rozwiązał się po wymianie serwa. Gdy było czuć że hamulce blokują, wystarczyło pociągnąć pedał hamulca do góry i było czuć, że odpuszczają.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline sophisty

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Pompa ABS
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2018, 10:56:21 am »
Ok wobec tego na wymianę pójdzie serwo i tu znowu szok. Koszt używki 800 zł :) No to jakaś paranoja jest. Znalazłem na forum temat zastosowania z Mondeo MK3 2.0TDCI. Niby jest mniejsze ale podchodzi. Pytanie tylko czy można je spiąć z pompa od XTYPE czy pompa ma być również od Mondeo. W przypadku pompy od Mondeo jednak pojawi się kolejny problem pt. gwinty złączek przy pompie XTYPE i Mondeo mają inne.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Pompa ABS
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2018, 12:43:09 pm »
Ale po co tak pochopnie wymieniać? Odkręć pompę od serwa i sprawdź czy powoduje to odblokowanie hamulców.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline sophisty

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Pompa ABS
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2018, 10:10:35 am »
Już sprawdzone. Diagnoza 100% - serwo. W związku z tym chętnie wypróbuję opcję z serwem od Mondeo. Naprawdę nie uśmiecha mi się pakować 800 zł na używkę.