Autor Wątek: Dziwny problem z hamulcami  (Przeczytany 2758 razy)

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Dziwny problem z hamulcami
« dnia: Wrzesień 01, 2018, 20:10:10 pm »
kupiłem Jaga i na drugi dzień zacisnęło mi prawe koło, 3 dni walczyłem z autem bo straciłem hamulce w ogóle okazało się że pompa sprzęgła nie dawała ciśnienia z jednej sekcji, zmieniłem pompę i dało radę odpowietrzyć hamulce ale koło dalej się zaciskało, wyszło że uszkodzone było serwo, zostało więc zmienione, problemu nie było aż do dziś, czasami mnie to auto doprowadza do szału, dziś zmieniłem tarczę klocki i regenerowałem zaciski tzn nowe gumki i uszczelki, składam wszystko do kupy i co? brak hamulców po skosie, prawe przednie i tylne lewe w ogóle płyn nie leci a prawa tylne i lewe przednie trochę zaciska. Zacząłem więc od początku, odkręciłem przewody od pompy hamulcowej, na jednym i drugim wyjściu jest ciśnienie takie że nie dam rady palcem przytrzymać, skręciłem, dochodzę do pompy abs i na jednym ciśnienie jest spore że aż tryska a na drugim już sporo mniejsze, no i tu już mi po głowie świta że pompa jest niewydajna na tyle żeby popchnąć płyn na koła gdzie nie ma hamulców. Jak to możliwe że nagle wszystko siadło. Chyba że jest jakiś specjalny sposób na odpowietrzenie tego auta bo ja juz nie mam głowy.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Dziwny problem z hamulcami
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2018, 22:21:22 pm »
Albo sekcja pompy jest zapowietrzona albo wadliwa pompa. Z doświadczenia powiem tak, X'y mają okrutnie słabe heble + dziwne czucie pedału, a do tego aby je dobrze odpowietrzyć trzeba mieć maszynę podciśnieniową i dobre 1.5-2l płynu.

U znajomego kiedyś odpowietrzalem to z przednich zacisków najpierw leciała galareta dopiero później płyn
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Dziwny problem z hamulcami
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2018, 22:40:05 pm »
Przy pierwszej akcji jak zmieniłem pompę na drugą to moment odpowietrzyłem, wadliwej pompy nie podejrzewam bo do tej pory wszystko było git póki nie zaczepiłem. Mówię kocur dostanie brembo będzie zadowolona a tu takie cyrki mi robi

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Dziwny problem z hamulcami
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2018, 11:34:39 am »
Wiesz Sławek teora teorią a praktyka zawsze jest inna, więcej powiem, każde auto jest inne, ale sprobuje dziś tego sposobu z zanurzaniem wężyka bo tego nigdy nie robiłem ale u mnie problem jest ten że z odpowietrzników nie leci nawet płyn

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Dziwny problem z hamulcami
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2018, 13:26:07 pm »
Bardziej chodziło mi o to, że układ hamulcowy z ABS - em powinno się odpowietrzać z włączonym zapłonem. Czasami zalecane jest nawet uruchomienie silnika. Zanurzenie wężyka w płynie dodatkowo zabezpiecza przed zassaniem powietrza.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Dziwny problem z hamulcami
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2018, 15:28:50 pm »
udało mi się ogarnąć, pompa była zapowietrzona, pedał cały czas leciał w podłogę ale wszystko na spokojnie od początku zacząłem odpowietrzać i poszło a więc kumpel pompował i na wciśniętym pedale luzowałem rurki przy pompie po tej operacji odrazu pedał zaczął wstawać, popuszczałem te rurki aż zaczął mocno tryskać płyn, potem pompa abs i na koncu zaciski, 20 minut roboty i wszystko cacy.