Autor Wątek: Bardzo droga wymiana oleju.  (Przeczytany 2363 razy)

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Bardzo droga wymiana oleju.
« dnia: Listopad 03, 2017, 20:01:37 pm »
Witam,

Potrzebuje szybkiej rady. Tak sie nieszczesliwie stalo, ze podczas przegladu poprosilem o zmiane oleju. Nie chcialo mi sie juz brudzic pod autem wiec pomyslalem, ze juz niech to w garazu zrobia, tymbardziej ze jest mokro i zimno, na tyle to chyba moge komus pozwolic, pomyslalem, bo co by mialo niby pojsc przy tym nie tak?  :-hehe

Jak sie okazalo, bardziej mylic sie nie moglem  :-K Mechanik tak krecil srube ze az poszla misa. Zauwazylem dopiero drugiego dnia. Na wtorek jestem umowiony na ta cala operacje. Mechanik powiedzial ze chce ja zdjac, pospawac i zalozyc. Jak dla mnie chyba wolalbym druga uzywana, ale z drugiej strony skoro gwarantuje robote i jak jest ktos kto sie zna na spawaniu aluminium to nie powinienem chyba narzekac? Czy ktos moglby tu cos odnosnie tego moze poradzic? Troche sie obawiam ze nie bardzo wie o co tu w Jaguarach chodzi i ze pekniecie jest od samego gwintu. Uzywana mise udalo by mi sie na pewno zorganizowac i na pewno bylaby ok, jednyny problem czy te misy nie roznia sie jakos delikatnie jak np inne niektore inne czesci w Jaguarze, gdzie np poprzesuwane sa otwory srub o milimetr czy pol. Ot angielka dokladnosc!
Druga sprawa, jako ze cala rama musi wyjsc zeby sie dostac do misy, to pomyslalem ze skorzystam z okazji i wymienie moze jakies dodatkowe czesci jak np mocowania ramy(vee mounts). Czy jest jeszcze cos innego na co powinienem zwrócic uwage?
Czesci musze zamowic najlepiej juz jutro i oczywiscie widziwiac tez nie moge bo calosc musi byc skonczona tego samego dnia :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2017, 20:16:38 pm wysłana przez katar83 »

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Bardzo droga wymiana oleju.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2017, 20:27:43 pm »
Co to za silnik?

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Bardzo droga wymiana oleju.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2017, 20:39:58 pm »
AJ16 z x300 oczywiscie.

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Bardzo droga wymiana oleju.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2017, 11:49:53 am »
   EBC10430  3,2 litrowe
  NBC1701AA  3,2 i 4 litrowe
Ja znalazłem w serwisówce dwa symbole miski olejowej. 
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Bardzo droga wymiana oleju.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2017, 12:19:25 pm »
Misa, na wszelki wypadek, juz jest w drodze(nowa ciagle dostepna ale kosztuje krocie), zamowilem tez poduszki przedniej belki(tak to sie nazywa! :D) I to by bylo chyba na tyle. Nie mam pomyslu co by tu jeszcze by mozna wymienic przy okazji.

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 252
Odp: Bardzo droga wymiana oleju.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2017, 14:17:42 pm »
Korek oleu ma bardzo duży rozmiar ponad 30mm, i każdy myśli, ze trzeba to dokrecac bardzo mocno i to jest duży błąd, bo dokreca sie go lekko.

Co do wymiany miski to nie takie hop siup, bo trzeba zdjac sanki z zawieszeniem podwiesic silnik.

Co do poduszek, to wymienic przy okazji mozesz poduszki sanek (te nad sprezynami zawieszenia) i tylne okrągłe.

Tu widać dokładnie wszystkie 6 poduszek.

http://jaguarxj40project.blogspot.com/2013/01/front-subframe-refurb-part-1.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2017, 14:23:11 pm wysłana przez sebek1111 »

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Bardzo droga wymiana oleju.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2017, 14:48:01 pm »
Dokladnie tak jest z tym dokrecaniem, zeby bylo smieszniej bylem w przerwie w garazu jak akurat spuszczali olej, mialem powiedziec zeby uwazali przy dokrecaniu ale koles wyszedl chyba na przerwe tez i juz nie zdazylem mu powiedziec.

Z wymiana miski zdaje sobie sprawe ze to nie takie hop siup ale no coz, wyjscia innego niestety nie ma, robia to za free. Gorne poduszki juz mam zamowione, te okragle z przodu sa w zasadzie ok i da sie je chyba wymienic bez sciagania calych sanek.

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Bardzo droga wymiana oleju.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2017, 15:55:54 pm »


Misa aktualnie jest spawana, poduszki gorne byly do wyrzucenia(jedna poszla calkowicie, druga ledwo sie trzymala), niestety te okragle z przodu tez nie sa w najlepszym stanie a ich nie zamowilem bo wygladaly ok. Czy ktos sie tu orientuje czy da sie je pozniej wymienic bez ponownego wykrecania calych sanek?

Offline billbo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Bardzo droga wymiana oleju.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2017, 22:06:02 pm »
Robiłem u siebie - sanki muszą wyjść..

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Bardzo droga wymiana oleju.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 10, 2017, 14:01:43 pm »
Trudno. Moze w przyszlosci wiec. Autko odebralem dzis rano, wszystko jest w porzadku. Dwie rzeczy ktore zauwazylem to kierownica chodzi duzo latwiej, tak z 25% lepiej, czyzby od wymiany plynu? Dwa, zdecydowanie lepiej sie prowadzi, nie pomyslalbym wczesniej ze taka roznice nowe poduszki zrobia, szczegolnie w zakretach :)

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Bardzo droga wymiana oleju.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 11, 2017, 17:44:06 pm »
Stare poduszki





Naprawde spora roznica jak sie auto prowadzi. Zdecydowanie warto jak jest okazja do wymiany :)

Pospawana misa



W sumie niezle to wyglada, na pewno nie cieknie, chociaz druga misa juz w aucie siedzi.

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Bardzo droga wymiana oleju.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 11, 2017, 18:59:02 pm »
 Nie masz się co obawiać o spawanie bardzo często zawożę miski olejowe do spawania co prawda od koparek choć jakieś dwa lata temu zdejmowałem do clio pękła na skutek spotkania się z wysokim krawężnikiem przy zjeździe kierowca kobieta jeżeli robi to dobry fachowiec niema się czego obawiać zaleje otwór i zrobi sprawdzi szczelność i zostanie tylko problem z montażem.
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko