Autor Wątek: Pomozecie?:)  (Przeczytany 9153 razy)

świerzak89

  • Gość
Pomozecie?:)
« dnia: Maj 06, 2009, 19:59:11 pm »
Witam wszystkich miłośników “kotow”
Zalogowalem się na tym forum ponieważ chciał bym się czegoś dowiedzieć o tych wspaniałych maszynach.
Nie posiadam jeszcze “własnego” pojazdu,a zastanawiam się nad kupnem Jaguara xj40.Bardzo bym prosił żeby ktoś mnie oświecił!Tzn…praktycznie nic o Tych maszynach nie wiemL.Interesują mnie przede wszystkim koszta utrzymania, ponieważ biedny student  ze mnie;)Z tego co wiem Kociaki mają humorki i lubią czasem pogrymasić…na co miał bym się przygotować kupując Jaga?jestem z Białegostoku , za bardzo nie wiem czy są w tym mieście warsztaty które zajmują się naprawami tych właśnie samochodów…jeśli już naprawiać,to co najczęściej pada w tych samochodach?(i czy są to drogie elementy?)jakie są koszta serwisu i czy są dostępne  części? w jakich cenach?.Być może to zbrodnia montować gaz do Jaguara,ale biore tą opcje pod uwage(wiadomo…student;)  jak ta maszyna reaguje na gaz i jakie instalacje przeważnie się montuje?
Bardzo proszę o szczerość,strasznie podoba mi się ten wóz ale trzeba być człowiekiem rozsądnym!!:D.Kupic samochód nie sztuka,sztuka zadbać i utrzymać.Dlatego chce się dowiedzieć o Jaguarze xj40 prawie wszystko.Które wersje xj40 są najlepsze(pod względem braku awaryjności i kosztów utrzymania)?Tylko szczerze aż do bólu;)
Z góry wielkie dzięki!!
Pozdrawiam;)


maciejlodz

  • Gość
Odp: Pomozecie?:)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2009, 20:08:30 pm »

świerzak89

  • Gość
:P
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2009, 20:32:58 pm »
a moze cos wiecej?...w ojczystym jezyku? :-K

oskioski

  • Gość
Odp: Pomozecie?:)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2009, 20:36:53 pm »
poszukaj w wątku technicznym XJ 40  , tam wszystko znajdziesz  , instalacje gazową również  :-super
najlepiej zrobisz jak przywitasz sie w dziale nowi forumowicze  :-W

świerzak89

  • Gość
Odp: Pomozecie?:)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2009, 20:44:00 pm »
 :-wstyd ....dzieki za rade :-thank :)

świerzak89

  • Gość
witam wszystkich:)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2009, 20:52:00 pm »
Witam wszystkich,juz pewnie szczesliwych posiadaczy Jagow :) musze sie tu troche zaklimatyzowac,wiec jak cos gdzies nie tak wpisze  to nie krzyczcie ;) nie jestem posiadaczem Jaga, ale zastanawiam sie nad kupnem... ;)

oskioski

  • Gość
Odp: Pomozecie?:)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2009, 21:02:32 pm »
WITAM CIĘ JESZCZE RAZ    :-tylko
scaliłem Tobie ten wątek założony w off topic , zeby wszyscy cię dobrze zrozumieli  :-W

świerzak89

  • Gość
Odp: Pomozecie?:)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2009, 21:07:15 pm »
o super ;D fajnie tu :-super dzieki!!:)

oskioski

  • Gość
Odp: Pomozecie?:)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2009, 21:09:12 pm »
poczekaj - niedługo sie zacznie...........  nie  nadążysz czytać   :-hehe :-hehe

świerzak89

  • Gość
Odp: Pomozecie?:)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2009, 21:13:53 pm »
 :-super

optre

  • Gość
Odp: Pomozecie?:)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2009, 21:19:07 pm »
Witaj,
Jaguar co prawda nie jest najtańszym w utrzymaniu autkiem, ale nie jest tak źle, też jestem młody (21 lat) i mam ograniczone fundusze ale daje rade, więc Ty napewno też dasz.
Do jaguarka instalacje gazową jak juz montujesz (niemartw się ja tez mam w xj40) to zainwestuj w jakąś przyzwoitą i oczywiście sekwencja. Puki nic się nie psuje to utrzymanie jest do zniesienia, ale pod warunkiem że masz znizki na oc.  :-W
Oczywiscie jezeli będziesz miał do wyboru wersje xj40 to najlepszą jest 4 litrowy daimler (chociaż sporo osób twierdzi ze jest za bardzo cukierkowaty), Sovereign też jest wyposażony w wiele bajerów (podobie jak daimler) ale nie ma juz takiego cukierkowatego wyglądu.
4 litrowy silniczek nie spala duzo więcej od np. 3,6, ale oferuje lepszą dynamike.
Przed zakupem warto sprawdzić czy komputer wyswietla jakies bledy. No i warto sprawdzić czy to nie jest przypadkiem przekładka z anglika. Jaguar jest raczej w miare bezawaryjny, o ile się o niego dba. W niektórych xj40 było hydrauliczne zawieszenie, jesli kupisz z uszkodzonym to mozesz liczyć na wydatek żędu min. 1500zł. Ja kupiłem juz przerobione na zwykłe.
Jak coś chcesz jeszcze wiedziec to pytaj.

oskioski

  • Gość
Odp: Pomozecie?:)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 06, 2009, 21:21:38 pm »
jest do zniesienia, ale pod warunkiem że masz znizki na oc.  :-W
:-hehe :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe

świerzak89

  • Gość
Odp: Pomozecie?:)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 06, 2009, 21:37:43 pm »
znizki na szczescie sa ;) hehe...czyli z tego co piszesz nie jest zle...a jak Kot zacznie grymasic?mam nadzieje ze kredytow brac nie trzeba :(
dzieki za info:) :-K

qbaty

  • Gość
Odp: Pomozecie?:)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 06, 2009, 21:40:43 pm »
Do jaguarka instalacje gazową jak juz montujesz (niemartw się ja tez mam w xj40) to zainwestuj w jakąś przyzwoitą i oczywiście sekwencja.
Nie żebym się jakoś znał na tym, ale z doświadczeń opisywanych przez użytkowników i osób zajmujących się "gazowaniem" wynika, że do 40tki nie da się włożyć sekwencji (tzn. wszystko się da, ale nie będzie ona dobrze pracowała) i zalecana jest dobra instalacja 2giej generacji.

optre

  • Gość
Odp: Pomozecie?:)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 06, 2009, 21:46:28 pm »
Ja mam sekwencje i dobrze mi smiga na gazie, różnica w mocy jest prawie niezauważalna.