Autor Wątek: Witam chodzi o skrzynie biegów w jaguarze x300 j12 6,0 1995  (Przeczytany 1500 razy)

Krzysztof55gda

  • Gość
Witam, co może być przyczyną przerywania i odcinania w jaguarze x300 j12 6,0 1995 w skrzyni biegów GM4l80e przy prędkości ponad 120 km/h do 120 km/h jeździ bez zarzutu ?? Pozdrawiam Krzysztof

lukasz.calvados

  • Gość
Odp: Witam chodzi o skrzynie biegów w jaguarze x300 j12 6,0 1995
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2017, 20:46:49 pm »
Witam. Nie miałem do czynienia z tą skrzynią, ale miałem z wieloma innymi. Wygląda na to że robi się za duże ciśnienie i puszcza zawór bezpieczeństwa w pompie oleju (w skrzyni oczywiście). Na początek podmienił bym elektrozawór ciśnienia - nie trzeba do tego wyciągać skrzyni tylko ściągnąć miskę, ewentualnie sterownik. Ściągnij sobie manuala do tej skrzynki i znajdź ten elektrozawór i jego oznaczenie. Jeżeli nie masz skąd podmienić mogę taki załatwić regenerowany 100% sprawny bo nowy to koszt 250-700zł a nie wiadomo czy to on będzie winowajcą. Pzdr.

https://www.dropbox.com/s/h7ckb9edafc7cgd/4L80E.pdf#

Strona nr 8 - Presure Control Selenoid

Z tego co widzę to da da się go wymontować po zdjęciu miski bez odkręcania sterowania, a tego nie rób bo w tej skrzynie częścią sterownika jest obudowa skrzyni i po zdjęciu go rozsypią Ci się 3-4 kulki które później trzeba przyklejać smarem (takim do skrzyń zielonym) do płyty sterowania i za pierwszym razem trafić żeby kulki nie spadły ani nie zmieniły położenia :)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2017, 21:35:30 pm wysłana przez lukasz.calvados »