Autor Wątek: Dzień Dobry...  (Przeczytany 4387 razy)

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 27, 2016, 22:32:20 pm »
Gratuluję zakupu i witamy wśród kociarzy :) Napisz trochę więcej tym kocie, jaka skrzynia, który rocznik, jaka wersja. Najlepiej pochwal się zdjęciami :)

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 01, 2016, 05:00:08 am »
Zastanów się dobrze nad 4.0 to badziewny motor z którym są kłopoty   jakiś czas temu na mobile było ich wiele wszystkie
A ja myślałem że motor 4.0 to nic innego co 4.2  :) chyba tylko pojemność inna. Napinacze też strzelają w 4.2.
Samochód od wczoraj stał się częścią naszej rodziny, ale dopiero dzisiaj miałem okazję się przejechać ... i jestem pod ogromnym wrażeniem.
Zarówno zwrotności, jak i mocy. To fakt, że łatwo daję się zachwycić, bo sam poruszam się 1.6, które ma troszku ponad 90KM, ale nadal ... wciśnięcie pedału gazu w moim przypadku jest bardzo emocjonalnym doznaniem do którego mam nadzieję, że nigdy się nie przyzwyczaję :).

Wpierw doszliśmy do wniosku, że Jaguar będzie facetem i nadaliśmy mu imię Stefan ... ale gdy ruszyliśmy spod świateł, a ja na końcu języka miałem: Ależ ten Stefan fajnie mruczy ... to jednak zmodyfikowaliśmy płeć, będzie damą i została mianowana Stellą (mamy pozytywne skojarzenie z tym imieniem przez mocno wiekowy serial: Seinfeld).

Mam nadzieję, że uda mi się namówić połowicę do założenia osobnego wątku dotyczącego nowego nabytku.

Tymczasem - do zobaczenia na drodze.

 :-yipee
Witajcie i gratuluję bardzo dobry wybór a jak masz datę na silniku wcześniejszą niż 18.08.2000 to się nie przejmuj tak jak i skrzynią Forda jest banalnie prosta
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Panoramix

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 10, 2016, 13:47:18 pm »
Witaj!

Goha

  • Gość
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 11, 2016, 18:17:07 pm »
No, to i ja się przywitam - miło Was poznać i (zgodnie z zapowiedzią mojej połowicy) dołączyć do szanownego grona kociarzy  :-bry
Stella na dobry początek poszła na przegląd... Niech opatrzność ma w opiece mój portfel przed świętami  :-gwizd

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 11, 2016, 20:05:43 pm »
Niech opatrzność ma w opiece mój portfel przed świętami  :-gwizd
Witaj na forum :) Te życzenia to niekoniecznie tylko w odniesieniu do jagi.... :)

Offline popeye

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 11, 2016, 23:24:57 pm »
Może i ja wkręcę moją połowicę tak, żeby od razu po zakupie wysłała kota do serwisu >:D
Świetny plan :-chyt
Witajcie na forum ;D

Arvi

  • Gość
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 13, 2016, 06:42:34 am »
No z jednej strony, to trudno się nie zgodzić ... z drugiej, gdy oddajesz samochód po zakupie, to towarzyszy Ci specyficzne uczucie niepokoju i strachu, którego nie uświadczysz, gdy robisz to przed zakupem :)

Pomijam emocje związane z kolejnym wyzwaniem: gdy zaglądasz do portfela i widzisz tam 50 złotych, a wiesz, że dla lubej jeszcze prezentu świątecznego nie kupiłeś (bo pompa wody z osprzętem jednak jest mało seksowna).

Lubię ten samochód - podobnie jak mój, pozwolił mi zapomnieć o codziennych problemach i przez kilka dni spowodował, że skoncentrowałem się tylko na tych drogich :D

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 13, 2016, 21:17:52 pm »
Lubię ten samochód - podobnie jak mój, pozwolił mi zapomnieć o codziennych problemach i przez kilka dni spowodował, że skoncentrowałem się tylko na tych drogich :D

Kolego, nie Ty jeden na tym forum zaglądasz w portfel i widzisz tam tylko pięć dyszek :D Ja właśnie wróciłem z krótkiej randez-vous i już wiem, że mojej dżadze marzy się chyba nowy czujnik ABS, serwo ABS albo komplecik... :] Dokładnie to nie powiedziała o co chodzi, ale deska rozdzielcza bardzo wyraźnie do mnie krzyczy kontrolkami ABS i DSC System Fault  :-gwizd Muszę dopytać chłopaków z forum, oni mają dłuższy czas powinowactwa z tym typem kobiet, więc na pewno będą lepiej wiedzieć jak się zachować w takiej sytuacji niż ja :P No cóż, człowiek uczy się całe życie :)

Offline Andrzej308

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
  • XJR 97, S-Type 02, XJ 11
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 13, 2016, 21:29:32 pm »
Witaj.
A tam zaraz 4 litry Ja mam 2,5 i w zupełności wystarcza.
Oczywiście jak jakieś 4 litr masz obok w zapasie.
Wykrakałem.
W trasie 2,5 się zbiesiło i gdyby nie 4 litry, które przyjechały na pomoc na lawecie, to podróż do Nieborowa skończyłaby się fiaskiem.
- "To nie jest tak, że uważamy się za najlepszy zespół na świecie. Sądzimy jedynie, że jesteśmy o wiele lepsi niż Numer Drugi, kimkolwiek by on nie był." R.Plant

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 13, 2016, 23:21:19 pm »
Witaj.
A tam zaraz 4 litry Ja mam 2,5 i w zupełności wystarcza.
Oczywiście jak jakieś 4 litr masz obok w zapasie.
Tak naprawdę to rzeczywiście mogłaby być troszkę mocniejsza.


Swiete slowa.  Wszystko zalezy od wieku wlasciciela kota.
Ja jestem starszy od Ciebie - wiec mnie nawet v6 2.1 l absolutnie wystarcza.

W naszym wieku - jadac kotem -  scigac sie z mlodzierza nie przystoi .  Pamiec, refleks i inne rzeczy juz nie te same. Taka prawda. ..

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 13, 2016, 23:51:20 pm »
No, to i ja się przywitam - miło Was poznać i (zgodnie z zapowiedzią mojej połowicy) dołączyć do szanownego grona kociarzy  :-bry
Stella na dobry początek poszła na przegląd... Niech opatrzność ma w opiece mój portfel przed świętami  :-gwizd


Witamy...witamy Aspirantke Goha.  Pieknie ze odwolujesz sie do opatrznosci. Tylko pamietaj...jesli na opatrznosc nic nie dalas - nie oczekuj od niej
ze ona cos Ci da.  Zeby dac - trzeba miec. Taka prawda.  Portfel kolegi Arvi-ego wydale mi sie byc pewniejsza pomoca...

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 14, 2016, 00:09:28 am »
Może ktoś wcześniej dał na tą opatrzność i nie będzie źle  :P i kolega Arvi może i 5dyszek w portfelu ma za to gust ma doskonały ;D
:)

s-type 4.0 2000r

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 14, 2016, 07:20:04 am »
Do mocy się przyzwyczaisz bardzo szybko a wtedy sprzedasz mazde...  Chyba, że wcześniej znienawidzisz Jaguara.

Arvi

  • Gość
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 23, 2016, 07:29:16 am »
Choinka troszkę mniejsza w tym roku, prezentów jakby mniej, ale pod oknami widok samochodu wszystko rekompensuje. Kot (już trzeci w naszej rodzinie: po Kostku - aka Kot właśnie, Gosi - pieszczotliwie nazywanej Kotkiem) przeszedł przegląd dumnie i z gracją. Rachunek adekwatny do zapotrzebowań eleganckiego gentelmena / szykownej damy. Teraz nic tylko lać i jeździć... a by być dokładnym, to lać, lać, lać i jeszcze minimalnie lać i trochę pojeździć, bo samochód ma apetyt ;)

Moc rozpieszcza, ale mam nadzieję, że za kilka lat będzie cieszyć tak samo ... i najśmieszniejsze jest to, że szybko tym pojazdem nie jeżdżę, bo - jak zaznaczył Andrzej - z jednej strony już nie ten wiek, z drugiej ... nie mam takiej potrzeby. Jakoś ten samochód relaksuje, tak oddziela od zgiełku i napinki za oknem. Astry, Focusy czy inne C'eedy pędzą na złamanie karku walcząc o każdy centymetr w korku, a u nas BB King i spokój ;). (Przy całym szacunku dla właścicieli Opli, Fordów i Kii - statystyczny przykład).

A jak już tu jestem:

Wesołych Świąt!
By Koty cieszyły i niewiele cierpliwości wymagały. By pociecha z nich była podobna jak w dniu zakupu i by często darowaną miłość odwzajemniały.
By Święta były spokojne, zdrowe i by chociaż cześć z Was wymarzone części lub modyfikacje pod choinką (jakkolwiek małą przez wydatki na samochód) znalazła.

Jakub77

  • Gość
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 24, 2016, 14:14:23 pm »
Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie. Od dzisiaj jestem członkiem forum.

Od 1,5 roku jestem dumnym posiadaczem XF Sportbrake 3.0D S z areo i black pakietem i czuję się w nim jak "Król świata".

Wesołych Świąt.