Autor Wątek: Wymiana radia w x308,panel od klimy,silniczek lampy,antena radia, czujnik temp  (Przeczytany 2770 razy)

Offline gielda666

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Witam
Mam pytanie ponieważ od tygodnia jestem posiadaczem mojego kota i mam w nim radio w którym lekko rozlał się wyświetlacz, chciał bym je wymienić na inne bo raczej będzie problem z wymianą samego wyświetlacza...

I teraz moje pytanie czy mam radio takie:
http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/j7AAAOSwXj5XF1lZ/$_35.JPG

A myślę o zakupie takiego:
http://i.ebayimg.com/t/Jaguar-XJ-II-X308-Radio-Kassetenradio-LNF4100BA-1-Navi-/00/s/NjAwWDgwMA==/z/pZQAAOSwPe1T31tQ/$_35.JPG

Czy te radia mają taką samą wielkość i czy są kompatybilne?
Na pierwszy rzut oka widać że są inne ale czy różnica polega tylko na funkcjonalności czy na konfiguracji także?
Na allegro widzę że takie radia są nawet za 45zł tylko czy to jest coś warte? Jak z rozkodowaniem takiego radia?
Może ktoś ma w dobrych pieniądzach na sprzedaż radio

Kolejne pytanie na panelu od klimy nie podświetlają mi się dwa przyciski od grzania siedzeń i od wyłączania trakcji
Czy orjętujecie się może czy tam są niezależne diody które można wymienić czy trzeba wymieniać cały panel?
Dodatkowo wyświetlacz klimy podświetlany jest mocniej z lewej strony niż z prawej czy takie coś można naprawić?

Kolejny temat to nie mam wcale przy lewej lampie silniczka do elektrycznego sterowanie wysokości
Czy taki silniczek jak kupie na allegro to jest plug&play? Czy jest różnica miedzy silniczkiem od lewej lampy a silniczkiem od prawej lampy?
PS. może ktoś ma taki silniczek na zbyciu?

Kolejny temat to nie chowająca się antena (przy użyciu siły można ją schować ręcznie)
Ewidentnie mam wygięty masz anteny wiec pewnie przez to się ona nie chowa, ale nie mam pojęcia czy elektrycznie silniczek się tez nie spalił... jak to sprawdzić?
Można kupić sam maszt do anteny?

Kolejny temat to czujnik temperatury zewnętrznej tzn tak mi się wydaję ponieważ po włożeniu kluczyka na klimie wyskakuje mi Err i pika kilka razy
wyczytałem na forum że to właśnie wina tego czujnika niby wyczytałem gdzie on się znajduję ale u mnie go wcale nie ma jest tylko pusta wtyczka...(przynajmniej tak mi się wydaje że to to miejsce)
Pytanie czy bez czujnika są takie same objawy jak z uszkodzonym czujnikiem?
Myślicie że po wpięciu nowego czujnika będzie ok?

I już ostatni temat to nie działający spryskiwacz przedniej szyby (nie słychać pompki) sprawdzałem bezpiecznik ale to niestety nie jego wina...
Mam przy zbiorniczku od płynu wolno wiszącą wtyczkę ale tylko na jednym kabelku dwa pozostałe wyglądają na ucięte mam wrażenie że to właśnie wtyczka od pompki ale po co ktos by ucinał w niej kabelki to pojęcia nie mam.


Wieczorem postaram się podesłać kilka fotek z moimi problemami mam nadzieję że mi pomożecie?

PS Byłem dzisiaj w sklepie z częściami bo chciałem zamówić zestaw filtrów do mojego kota i człowieczek powiedział że nie ma takiej maszyny w swojej liście i nie znajdzie mi ich bez konkretnych symboli danego filtra... Czy wy też mieliście taki problem w sklepach? Może jest jakiś sklep internetowy gdzie kupujecie graty do swoich  kotów?

matexj8 x308 4.0

  • Gość
Odp: Wymiana radia w x308,panel od klimy,silniczek lampy,antena radia, czujnik temp
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2016, 17:44:13 pm »
u mnie też zgasły te same włączniki, nie bawiłem się w wymianę diód i wymieniłem cały panel, prawdopodobnie są wlutowane w układ tak jak przy podświetleniu pamięci foteli i można je wymienić ale nie wiem czy nie kosztowałoby to więcej niż używka.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • XJ x300 sovereign
Odp: Wymiana radia w x308,panel od klimy,silniczek lampy,antena radia, czujnik temp
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2016, 00:12:49 am »
Co do radia, powinny być plug&play, ale rozkodowanie to już brożka speców od tego.
Co do podświetlenia, to daj to komuś do zrobienia. Wiem co mówię. Ale ja większość rzeczy robię w swoich klamotach sam.
Silniczki prawy i lewy są takie same, są plug&play. Ale oczywiście po podłączeniu trzeba wysokość ustawić.
Po podłączeniu czujnika temp. zewnętrznej symbol Err zniknie. Chyba że jeszcze jest coś.
Co do anteny, niech ktoś Ci włączy radio, a Ty wysuń do końca bat. Wyprostuj go i powinno być ok.
A co do spryskiwacza, wiesz że włącza się go wciskając manetkę, a nie pociągając? pociągnięcie to tylko przetarcie szyby.
pozdr.
>lepiej g³upio zapytaæ, ni¿ co¶ m±drze sp...liæ<

Offline gielda666

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana radia w x308,panel od klimy,silniczek lampy,antena radia, czujnik temp
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2016, 12:03:31 pm »
No to mnie teraz zaskoczyłeś z tym spryskiwaczem... muszę to sprawdzić :)

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • XJ x300 sovereign
Odp: Wymiana radia w x308,panel od klimy,silniczek lampy,antena radia, czujnik temp
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2016, 14:38:56 pm »
Spróbuj ;)
A dość wygodne jest to, że nie musisz jej trzymać wciśniętej. Wystarczy raz wcisnąć i psika samo przez jakiś czas. Ponoć da się ten czas ustawić, ale mnie się nie udało.
>lepiej g³upio zapytaæ, ni¿ co¶ m±drze sp...liæ<

Offline gielda666

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana radia w x308,panel od klimy,silniczek lampy,antena radia, czujnik temp
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2016, 12:56:54 pm »
Problem spryskiwaczy załatwiony :) trzeba wcisnąć a ciągnąć... hehe kto by pomyślał
Check lista się powoli zmniejsza
A powiedzcie mi coś więcej o tych radiach czym one się różnią i do czego są te przyciski góra dół bo w tym starszym ich nie ma i nie wiem czy one będą działać?

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • XJ x300 sovereign
Odp: Wymiana radia w x308,panel od klimy,silniczek lampy,antena radia, czujnik temp
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2016, 16:33:21 pm »
Lubię takie "usterki" :D
To drugie radio jest bardziej rozbudowane po prostu. Ale będzie plug&play.
>lepiej g³upio zapytaæ, ni¿ co¶ m±drze sp...liæ<

matexj8 x308 4.0

  • Gość
Odp: Wymiana radia w x308,panel od klimy,silniczek lampy,antena radia, czujnik temp
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2016, 19:54:59 pm »
cześć wymieniłeś te radio?

Offline gielda666

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana radia w x308,panel od klimy,silniczek lampy,antena radia, czujnik temp
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2016, 12:37:49 pm »
Jeszcze mam narazie inne ważniejsze tematy

matexj8 x308 4.0

  • Gość
Odp: Wymiana radia w x308,panel od klimy,silniczek lampy,antena radia, czujnik temp
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2016, 22:50:46 pm »
a chcesz te radio jak tak daj adres to dam znać gościowi żeby Ci je wysłał