Autor Wątek: Xk8 cabrio audio system  (Przeczytany 1720 razy)

Offline marcinw

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
Xk8 cabrio audio system
« dnia: Sierpień 15, 2016, 21:50:40 pm »
Witam,

Zabieram się za rozbudowę audio w moim 2005 xk8 cabrio. Obecnie mam alpine premium i generalnie jest dramat  :)

Radio które wybrałem to Pioneer Deh-7800. Kluczem wyboru był port usb z tylu ( nie będzie kabli na widoku), współpraca z iPhone no i Bluetooth. Zamówiłem w UK kostkę do obsługi z kierownicy i ramkę  1din.

Co do głośników: mam już dwa Kickery 6 3/4 cala, które trafią z tyłu w miejsce obecnych ala-subwooferow.  Tutaj kluczem wyboru była głębokość. W cabrio oryginalne skrzynki są w miarę płytkie wiec zależało mi na płytkim głośniku. Kickery mają ok 7 cm głębokości. Moc 150 w RMS powinna wystarczyć. Ze względu na relatywnie mały rozmiar (6 i 3/4 cala) nie spodziewam się szału ale będzie na pewno lepiej niż teraz.

Na przód na 95% założę Morel virtus 602 ( woofer 165 mm + oddzielny tweeter). Oznacza to ze najprawdopodobniej zrezygnuję z oryginalnego 2,5 calowego mid-tweetera którego obecnie mam na desce rozdzielczej.

Jeżeli chodzi o wzmacniacz to najprawdopodobniej będzie to Alpina PDX v9. Jest to cyfrowy, pięciokanałowy wzmacniacz. Oczywiście nie wykorzystam wszystkich kanałow, ale ze względu na to ze Kickery są 2 ohm, to mam trochę zawężone pole wyboru...

Jak tylko dojdzie ramka to system będzie instalowany, dam znać jak sprawy wyglądają.

Jeżeli ktoś robił podobną modyfikację to chętnie poczytam o wrażeniach / uwagach.


Pozdrawiam

Marcin
Marcin
2006 XK8 4.2 cabrio Victory Edition

Offline marcinw

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Xk8 cabrio audio system
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2016, 20:53:06 pm »
Witam

Nowy sprzęt już gra. Jest bosko :)
Marcin
2006 XK8 4.2 cabrio Victory Edition

ŁukaszKrk

  • Gość
Odp: Xk8 cabrio audio system
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2016, 22:05:38 pm »
Jaki koszt takiej przyjemności? Jeśli można spytać ponieważ też myślę o założeniu czego lepszego od fabrycznego grania

Offline marcinw

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Xk8 cabrio audio system
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2016, 08:40:08 am »
Ok 6k pln. Z tym ze na ebay USA sprzedałem większość starych części za Ok 2k pln...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Marcin
2006 XK8 4.2 cabrio Victory Edition