Autor Wątek: Uciekanie płynu chłodniczego-Brak wycieków!  (Przeczytany 6242 razy)

ŁukaszKrk

  • Gość
Odp: Uciekanie płynu chłodniczego-Brak wycieków!
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 01, 2016, 08:49:56 am »
O bracie! Dzięki ci wielkie,nie możemy jak widać po pierwszym poście dojść do tego już dłuższy czas. Strasznie dziwna sprawa ale objawy dokładnie takie same. Szkoda ,że zamówiłem już ten korek i termostat ale nic trudno to zamawiam węże i będe dawał żywo znać jak poszło! Dziękuję!

ŁukaszKrk

  • Gość
Odp: Uciekanie płynu chłodniczego-Brak wycieków!
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 01, 2016, 15:58:08 pm »
Mógłbys mi powiedzieć gdzie dokładnie znajduję sie ten wąż? szukałem ale wydaje się ,że wszystko jest git i nie ma załamań

ŁukaszKrk

  • Gość
Odp: Uciekanie płynu chłodniczego-Brak wycieków!
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 02, 2016, 15:50:17 pm »
tomasz.xkr z jakiegoś powodu nie mogę odpisać ci na wiadomość priv. Widać ten wąż kiedy się podniesie maske? czy trzeba od spodu zajrzeć lub sciągnąć osłonę silnika? Mechanika mam lenia i jak mu nie pokaże konkretnie co i jak to nawet mu się sprawdzić nie chce:/

ŁukaszKrk

  • Gość
Odp: Uciekanie płynu chłodniczego-Brak wycieków!
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 03, 2016, 16:43:57 pm »
Sprawa następująca wymieniłem korek i termostat. problem nie ustał ale zmieniło sie troche tj. jak dojadę z miejsca A-B wrzucam Parking odczekam chwilę i zgaszę to nic nie ubywa płynu, jeśli jednak zgaszę auto odrazu to tak jakby nie zdążyło się schłodzić i odrazu wyrzuca cały płyn

ŁukaszKrk

  • Gość
Odp: Uciekanie płynu chłodniczego-Brak wycieków!
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2016, 00:11:57 am »
Wymieniłem korek okazało się ,że poprzedni był od Opla Omegi .. :-X Nadmienie ,że auto kupiłem miesiąc temu i narazie to chce go doprowadzić do idealnego stanu. Na oryginalnym korku niestety już węże twarde i momentalnie gotuję wodę po odkęceniu zbiorniczka wywala wulkan. Robię tą uszczelkę .. Panowie poradzcie co odrazu można jeszcze zrobić jak już i tak silnik w remoncie? co z tym rozrządem?

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Uciekanie płynu chłodniczego-Brak wycieków!
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 06, 2016, 05:01:09 am »
Warto sprawdzić rozrząd, szczególnie napinacze.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

ŁukaszKrk

  • Gość
Odp: Uciekanie płynu chłodniczego-Brak wycieków!
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 06, 2016, 13:41:19 pm »
A co jest z tymi napinaczami?  jcpf-stanby

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Uciekanie płynu chłodniczego-Brak wycieków!
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 06, 2016, 18:10:48 pm »
Wymieniłem korek okazało się ,że poprzedni był od Opla Omegi .. :-X Nadmienie ,że auto kupiłem miesiąc temu i narazie to chce go doprowadzić do idealnego stanu. Na oryginalnym korku niestety już węże twarde i momentalnie gotuję wodę po odkęceniu zbiorniczka wywala wulkan. Robię tą uszczelkę .. Panowie poradzcie co odrazu można jeszcze zrobić jak już i tak silnik w remoncie? co z tym rozrządem?

Termostat sprawdź czy dobry ten nowy polej wrzątkiem, wygwizdana uszczelka nie powinna wulkanu robić a tylko płyn ubywa, zaraz się okaże że też masz niespodzianke w postaci piasku jak u kolegi z forum ;)
:)

s-type 4.0 2000r

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Uciekanie płynu chłodniczego-Brak wycieków!
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 06, 2016, 22:10:24 pm »
W sensie że nie gotuje płynu a ciśnienie może zrobić jak najbardziej ;)
:)

s-type 4.0 2000r

ŁukaszKrk

  • Gość
Odp: Uciekanie płynu chłodniczego-Brak wycieków!
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 07, 2016, 15:09:14 pm »
sprawdzę ten termostat i dam znać. A o historii z S typem czytam na bieżąco ale tam to już ciężkie jaja..z tym piachem

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Uciekanie płynu chłodniczego-Brak wycieków!
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 07, 2016, 16:01:59 pm »
po powodzi silnik, nie ma się co dziwić że żwirownia w układzie.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

ŁukaszKrk

  • Gość
Odp: Uciekanie płynu chłodniczego-Brak wycieków!
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 07, 2016, 17:02:37 pm »
Wiesz nie wiadomo co u mnie jest powodem historia auta też raczej nieznana :( termostat sprawny. Jak zakładam stary korek to węże są miękkie ...na nowym już twarde jak piłka kałczukowa. Przejechałem z tymi węzami 10 km? i pokazuję się komunikat ,że ubyło płynu chłodniczego..otwieram chce dolać wulkan

ŁukaszKrk

  • Gość
Odp: Uciekanie płynu chłodniczego-Brak wycieków!
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 01, 2016, 23:44:13 pm »
Serwus wszystkim ponownie.Jestem po wymianie uszczelki pod głowicą, napinaczy rozrządu i ślizgów i co? I NIC właśnie :/ coprawda wąż już jest miękki i nie robi się ciśnienie ale nadal ubywa płynu chłodniczego ze zbiorniczka, po wyłączeniu silnika(więc i podczas pracy pewnie też) słychać ewidentnie jak coś kapie i syczy a dziś pod osłoną nocy udało mi się zlokalizować ,że gdzieś mniej więcej na wysokości przepustnicy a raczej poniżej niej zebrała się spora ilość tego płynu taka kałuża , i nadal cieknie po nadkolu prawym :/