Autor Wątek: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne  (Przeczytany 35214 razy)

Donkihot

  • Gość
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 31, 2016, 16:28:13 pm »
Panowie, powiedzcie czy w moim kotku (po mimo tego że mam zwykłe lusterko bez kabelków) wiązka w podsufitce jest zaopatrzona w odpowiednią wtyczkę do podłączenia takiego bajeranckiego lusterka?

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 31, 2016, 17:09:24 pm »
Jeżeli jest tak jak choina pisze to oznacza to to , że teraz nie będę miał przyciemnianych bocznych lusterek , i tak wolę tą opcje jak tą z rozlanym lusterkiem  :-V

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 264
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 31, 2016, 21:51:26 pm »
Teraz pytanko: na zdjęciu podpisanym "Odpinamy kostkę lusterka" widać niebieską kostkę, do której nic nie jest podpięte. Ktoś wie do czego ona jest?

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 01, 2016, 10:19:52 am »
Mnie się wydaje że to do czujnika deszczu. Gdzieś w odmętach sieci widziałem zdjęcie z jakimś detalem zamocowanym nad uchwytem przy szybie, Może to był właśnie czujnik deszczu?
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

tomek1212

  • Gość
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 03, 2016, 19:01:09 pm »
Ja posiadam x300 z 95r który oryginalnie miał zwykłe lustro wewnętrzne, za to wkłady lusterek zewnętrznych były już fotochromatyczne. Zakupiłem lusterko wewnętrzne fotochrom z samochodu Ford Mondeo MK3 i dopasowałem je do oryginalnego uchwytu na szybie. Z płytki wewnątrz lusterka wydobyłem sygnał służący do ściemniania bocznych lusterek (z tego co pamiętam to było około 2-5v) i doprowadziłem do wkładów zewnętrznych. Oryginalnie przewody w drzwiach były już poprowadzone, ja musiałem tylko odszukać odpowiednie piny we wtyczkach na łączeniu słupek-drzwi.

sonix001

  • Gość
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 16, 2016, 09:30:43 am »
Peugeot 607  mam takie same lusterko różnica jest tylko w mocowaniu  :)

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 16, 2016, 20:53:32 pm »
Widać korzystali z tego samego dostawcy. Punkt dla Jaga, dzięki temu są tańsze części ;)
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 13, 2017, 12:44:08 pm »
Czy móglbys poprawic linki do zdjec, mi sie one nie otwieraja poprawnie, np brak porownania obu mocowan. Generalnie to sie zastanawiam czy mocowanie mojego zwyklego lusterka moglbym jakos adaptowac do tego z citroena. Jesli tak, to chetnie bym sobie takie zamontowal.

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 778
  • JCPF Club Member
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 13, 2017, 17:37:30 pm »
Linki zostały zaktualizowane :)
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 20, 2017, 22:52:51 pm »
A wiec tak, lusterko u siebie mialem zwykle, wiec zamowilem te od Citroena i wlasnie skonczylem je montowac.
Mocowanie - kulka jest identyczna wiec zwyczajnie zsunalem oryginalne lusterko z szyby(jest na zatrzasku, trzeba pociagnac do gory lub dolu), oryginalne zwykle lusterko z kulki sie zwyczajnie wyciaga(te z citroena ma jeszcze metalowy pierscien ktory trzeba sciagnac).
Kable da sie puscic bez problemu przez oryginalne mocowanie i teraz u siebie we wtyczce mialem cztery kable, bialy - 12V, czarny - masa i fioletowy - sciemnianie. Gruby brazowy myslalem ze to zasilanie ale tam mam 0V, chyba od lusterek chociaz dziwnie?
W lusterku citroena sa trzy kable, czarny - masa, bialy - 12V i fioletowy sciemnianie. Wszystko podlaczylem i wydaje sie ok, przy wlaczonym swietle w srodku, sciemnia sie delikatnie, po wylaczeniu rozjasnia. Zeby dobrze przetestowac chyba bede musial wyjechac w trase przed jakiegos tira :)

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 21, 2017, 09:27:01 am »
Wystarczy że w dzień zasłonisz przedni sensor. Lusterko się ściemni.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 21, 2017, 10:57:21 am »
Dziala, dzieki za info, lusterko sciemnilo sie po zakryciu przedniego sensora :) Jedyne co jeszcze zostalo tu do odgadniecia to lusterko Citroena trzy kablowe, zasilanie, masa i kabel fioletowy i teraz do czego podlaczyc ten fioletowy kabel?



W Jaguarze sa dwa kable dodatkowe oprócz zasilania lusterka(1996-97 wersje zgaduje, wczesniejsze tylko trzy?) Te kable to sciemnianie z lusterek - fioletowy kabel i brazowo zielony jak sie okazuje jest z swiatel wstecznych. Zgaduje ze ma wylaczyc przyciemnianie jak sie wrzuci wsteczny i lusterko jest w trybie auto?

Zgaduje, ze fioletowy kabel z lusterka citroena, z tego powodu, polaczyc nalezaloby wlasnie z swiatlami wstecznymi czyli brazowo-zielonym kablem?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2017, 11:08:19 am wysłana przez katar83 »

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 21, 2017, 11:12:01 am »
Trzeci kabel jest od wstecznego.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Jagman73

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 03, 2019, 08:58:33 am »
Poddam jeszcze jeden trop. O ile dobrze pamiętam lusterko identycznie z tym w X300 było montowane również w Fordzie Scorpio (nie jestem w 100% pewny ale prawdopodobnie nawet podłączenia się zgadzają). Niestety Scorpio to już "biały kruk" i o części niełatwo, ale czasem jeszcze można coś znaleźć za parę groszy.

Pozdrawiam

Offline Dodo88

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • x-type, x308
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 21, 2020, 12:33:13 pm »
Witam,
Trochę odświeżę temat... Mam potrzebę zmiany lusterka wewnętrznego w swoim x308 , ogolnie fotochrom ktory u mnie sie znajduje, w obudowie (od strony szyby) posiada sensor swiatla oraz takie pokrętło  (nie wiem czemu sluzy) , znalazłem takie samo lustro o citroena c5 x7, lecz ono nie posiada owego pokrętła,  jedynie sensor. Czy uda mi się je zaadaptować do mojego x308 ?
Pozdrawiam.