Autor Wątek: Swiatla tylne  (Przeczytany 5184 razy)

rcala xj40

  • Gość
Swiatla tylne
« dnia: Kwiecień 04, 2009, 20:25:43 pm »
Udalo mi sie w koncu po dlugiej zimie doprowadzic kotka kochanego do porzadkum, a mialem co robic planowanie glowicy, uszczeki pod glowica szlif zaworow, wymiana tulejek itp., a naprawa klamek,  centralneg...nowe lampy przod, kable zaplonowe, kopulka i palec, swiece i pewnie wiele rzeczy ktorych niepamietam, ostatnio walka z woda i lanie jes  ;D, do dzis walka z pioronem na wyswietlaczu przeczyszczenie wszystkich ale to wszystkich bezpiecznikow i stykow...i nagle koniec...brak roboty nie wiem co robic okazalo sie ze mojemu jaguarowi nic nie dolega  ;D, ale ale ale hola hola wszystko dobrze wychodze z auta a tu brak swiatel tylnych mijania, tzn stopy sa migacze rowniez tylko brak swiatel tylnych ???spalily sie zarowki  dwie jednoczesnie ????

optre

  • Gość
Odp: Swiatla tylne
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2009, 20:30:40 pm »
 :-super

A jakie są koszty wymiany uszczelki pod głowicą?
Tak miejwięcej u zwykłego mechanika

rcala xj40

  • Gość
Odp: Swiatla tylne
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2009, 20:54:15 pm »
koszt uszczelek to ok 500-700zl wszystkie sie wymienia jak juz masz wywalona glowice...u mnie doszly sruby ok 200zl, planowanie samo 200zl plus ewentualne szlif zaworow robota mechanika 300zl...

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Swiatla tylne
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2009, 04:02:32 am »
 przy glowicy wazne jest sprawdzenie tulej zaworow i oczywiscie wymiana srub.

rcala xj40

  • Gość
Odp: Swiatla tylne
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2009, 08:32:20 am »
no co z tymi swiatlami  ?????? jakies propozycje

rcala xj40

  • Gość
Odp: Swiatla tylne
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2009, 19:34:00 pm »
ok odwoluje temat, wszystko dziala moje xj 40 dziala wspanieale jechalem caly dzien zadnych kontrolek swiecacych, cichutko milo i elegancko...zobaczymy jak dlugo  ;)

rcala xj40

  • Gość
Odp: Swiatla tylne
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2009, 20:07:58 pm »
no i zauwazylem pewna zaleznosc..tzn. jak mi sie zapalia piroun  ;D to btak swiatel tylnych jak gasnie piorunek swiatla wracaja.... ??????, zdaza sie ze np. caly dzien jest ok a na wieczor zapala sie piorunek np. na 0,5h i swiatel tylnich brak, dojade do domku mija pare minut odpalam jaga piorunka brak i swiatla sa...czeski film  :-hehe

jannaf

  • Gość
Odp: Swiatla tylne
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2009, 21:55:26 pm »
To może coś nie kontaktuje przy bezpieczniku odpowiedzialnym za światła. Sprawdź czy coś się tam nie wygrzało i nie wytopiło przy stykach bezpiecznika.

Offline krystian25

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • X300 Sovereign '95
Odp: Swiatla tylne
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2009, 20:16:14 pm »
Hej. Jak możesz, to opowiedz trochę o twojej walce z komunikatem komputera na temat awarii układu elektrycznego, czyli "circuit failure". Ja mam też z tym problem i nie wiem szczerze mówiąc od czego zacząć? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki:)

hubal

  • Gość
Odp: Swiatla tylne
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2009, 09:23:52 am »
Można sprawdzić dla pewności moduł DBC10009. Są tam przekaźniki, których styki warto oczyścić, ewentualnie przelutować zimne luty jeśli występują. Moduł jest łatwo dostępny po zdjęciu osłony po stronie pasażera. U mnie to załatwiło problem ze znikaniem tylnych świateł.
pozdrawiam.

peres20

  • Gość
Odp: Swiatla tylne
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2009, 19:45:12 pm »
mozesz tez skrzynke wymontowac bezpiecznikowa i polutowac , ale tu juz jest dylemat bo skrzynka w srodku składa sie z płytek drukowanych i sa one połoczone drucikami wlutowanymi w obie te płytki, ale nie ma problemu mi sie wydaje , bo ja np poprzecinalem te druciki malutkimi ucinaczkami do przewodów i kiedy skonczyłem juz lutowac wszystko na płytkach to zlutowałem te druciki , oczywiscie po uprzednim ustawieniu wzzgledem siebie tych dwoch płytek i jest gitara. :-za.

Do hubala , moduły swiateł sa w bagazniku i pod maska, w srodku nad nogami pasazera sa buszki z przekaznikami . Pozdrawiam. :-V

rcala xj40

  • Gość
Odp: Swiatla tylne
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2009, 08:07:33 am »
Przekazniki wyczyszczone, bezpieczniki sa ok ale dalej bez zmian zaleznosc ta sama jest sygnalizacja o spalonym bezpieczniku FUSE 1 wraz z nia znikaja swiatla stylu a i jeszcze jedna sprawa gdzies mi prad ucieka w momencie gdy pali sie pioronek  ;D czyli gdy autko nie swiatel stylu...moze jak zdejme wycieraczke wroci wszystko do normy  :-hehe ( jedzdzilem bez wycieraczki na szybie przedniej, w czasie w ktorym ja zalozylem pojawil sie pioronek )

rcala xj40

  • Gość
Odp: Swiatla tylne
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2009, 16:17:14 pm »
na srode jestem jestem umowiny z elektrykiem jak on nie pomoze........to  pozostaje tylko Hary z Tybetu sznanowany szaman :-hehe

rcala xj40

  • Gość
Odp: Swiatla tylne
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2009, 20:41:38 pm »
Jest juz prawie wszystko mam swiatla tylne, mam nawet przeciwmgielne  :-tylko ale sygnalizacja bezpiecznika jest nadal oraz brak oswietlenia zegarow  :-hehe...walczylem dobre kawalek czasu z woda jak wygralem bitwe to nowa wojne wytoczylo mi oswietlenie zew., gdy kolejny raz wyszedlem obronna reka osw. wew daje znac.... :-yipee

Offline Szymon_Xj40

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • XJ40 3.2 '93 XJ40 4.0 '94 X308 3.2 '98
Odp: Swiatla tylne
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 01, 2017, 00:32:23 am »
Korzystając z tego, iż bardzo podobny wątek istnieje, mam pytanie odnośnie mojego problemu.
Odpalam sobie auto, włączam światła, wszystko w porządku, wyłączam światła i już ich nie ma (pozycyjne) przy ponownym włączeniu.
Światła stopu i kierunki działają, jednak pozycyjnych brak.
Jakieś pomysły ?
Dzięki z góry!