Autor Wątek: Pomocy! Trzęsie przodem przy przyspieszaniu ... (od 70 - 130km/h)  (Przeczytany 11002 razy)

DonDiablo

  • Gość
Witam wszystkich serdecznie,

Mam problem  :-[ , poniewaz moj kotek X-Type trzesie przodem głownie kiedy przyspieszam i najbardziej zauwazalne to jest pomiedzy 70 a 130km/h. Zaznaczam ze nie jest to trzesienie kierownicą a tak jakby calym  przodem samochodu...
Kupilem nowe opony, mechanik powiedzial ze to drążek kierowniczy osiowy (ten podluzny), zamowil, ale niestety przyszedl nie taki i powiedzial ze tylko w serwisie mogę go dostac. Kiedy zadzwonilem do serwisu powiedzieli ze nie występują te drążki osobno tylko w zestawie z calym ukladem kierowniczym (850Euro!). Czy to mozliwe??
Zamowilem na wlasa reke taki drazem wedlug modelu roku prod itd (Jaguar rok prod 05.2003 2.0D Executive), przyslali i niestety tez nie pasuje  :-cry
Problem polega na tym ze wszedzie podaja rozmiar gwintu 16mm i to jest ok, ale z drugiej strony przysylają 14mm, a ja potrzebuje z dwuch stron 16mm... Czy ktos moze mi pomoc, czy moze od jakiegos innego modelu ten drazek pasuje?
Boje sie tez ze po zamontowaniu tego drazka dalej bedzie trzeslo, czy ktos mial moze podobne objawy?


Pomocy  :-cry



oskioski

  • Gość
Odp: Pomocy! Trzęsie przodem przy przyspieszaniu ... (od 70 - 130km/h)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2009, 21:56:15 pm »
ja miałem kiedyś ten problem w volvo i też po zmianie opon. okazało się że poprzednie facet doskonale wyważył bo felgi były tak krzywe że już nikt po nim nie potrafił tego powtórzyć . objaw był podobny że przy przyśpieszaniu mocno tłukło i przy hamowaniu . po 120km/h wszystko cichło .zacząłbym właśnie od sprawdzenia stanu felg. być może to prozaiczna sprawa.trzymam kciuki :-super

szpulek

  • Gość
Odp: Pomocy! Trzęsie przodem przy przyspieszaniu ... (od 70 - 130km/h)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2009, 13:28:42 pm »
Sprawdz zbieznosc, wywaz kola, sprawdz czy tarcze hamulcowe nie sa zwichrowane.. pzdr

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Pomocy! Trzęsie przodem przy przyspieszaniu ... (od 70 - 130km/h)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2009, 06:27:17 am »
jesli masz naped na 4 kola to moze wal swego czau byla to dosc znana usterka. ale pierw sprawdz to co Oskioski pisze ale tyl przód bys odczuwal na kierownicy

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Pomocy! Trzęsie przodem przy przyspieszaniu ... (od 70 - 130km/h)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2009, 10:19:26 am »
a od mondeo nie przypasuje???

DonDiablo

  • Gość
Odp: Pomocy! Trzęsie przodem przy przyspieszaniu ... (od 70 - 130km/h)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2009, 10:36:19 am »
Niestety, opony kupilem nowe, i po wywazeniu dalej to samo.
Dziwna sprawa, nikt nie potrafi stwierdzic, wszystko niby ok.
Drazki nie pasujá od Mondeo, sá idealne, jednak gwint z jednej strony ma 16mm (od tej dluzszej), natomiast przy grzybku od wlotu do ukladu kierowniczego jest 14mm, a w X-Typie musi byc 16mm, nikt tego zamiennika nie produkuje  :-[
Ale raczej to nie to, sá 2 kolejne tropy, na osi napedowej jest taki lacznik ktory laczy os napedowá i przegub i moze to jest czasniete, albo pod ukladem kierowniczym jest takie pol jablka i w srodku sá jakies tuleje, to tez moze byc przyczyna.
Dodam ze trzesie od 70km/h tylko przy dodawaniu gazu, tzresie calym nadwoziem nie da sie tego wytrzymac.
Jak przyspieszam na 1 lub 2ce nie ma zadnego problemu, od 3ki sie zaczyna i na 4 to juz katastrofa. Po 140km/h juz nic sie nie dzieje.

szpulek

  • Gość
Odp: Pomocy! Trzęsie przodem przy przyspieszaniu ... (od 70 - 130km/h)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2009, 12:20:09 pm »
Taki jeszcze pomysl mi przyszedl do glowy, polosie moze sa krzywe albo spadl z dluzszej odwaznik? pzdr

DonDiablo

  • Gość
Odp: Pomocy! Trzęsie przodem przy przyspieszaniu ... (od 70 - 130km/h)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2009, 12:30:45 pm »
Calkiem to mozliwe, ewedentnie z prawej strony, bo tez tam cos puka na dziurach.
A widze ze byl lekko bity w prawá strone (pasazera) bo felga byla tez walnieta,  wiec moze pólos faktycznie sie wykrzywila.

adam74

  • Gość
Odp: Pomocy! Trzęsie przodem przy przyspieszaniu ... (od 70 - 130km/h)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2009, 21:52:56 pm »
a ja bym proponował zważenie wały - w swoim iksie miałem podobny objaw i okazało się że miałem minimalna niedowagę....

a to mój stary post...

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=1095.0

rozważ to  :-super i zważ... koszt niewielki a ja miałem niedowagę rzędu 5g....

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Pomocy! Trzęsie przodem przy przyspieszaniu ... (od 70 - 130km/h)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2009, 18:08:58 pm »
Jaguar mial specjalny program do diagnozowania wibracji w   aucie.
problem twój polega ze dostajesz wibracji podczas dużej szybkości tak ze moze byc problem prawie wszędzie (ja również podejrzewam wal ) . jesli dalej masz problem zadzwoń do ASO czy posiadają program do badania wibracji podczas jazdy.

DonDiablo

  • Gość
Odp: Pomocy! Trzęsie przodem przy przyspieszaniu ... (od 70 - 130km/h)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2009, 08:14:30 am »
WItam,

Faktycznie, problem moze byc wszedzie, ale na kanale jak zlapalem za poloske i zaczaelm niá szarpac, to ta od strony pasazera dosyc mocny luz ma, i od skrzyni biegów i od kola.
Jendak umowilem sie na jutro do serwisu Jaguara na diagnostyke, oni powinni miec ten program do diagnozowania wibracji, mam nadzieje ze wskaza konkretny problem, napisze jutro czego sie dowiedzialem.
Koszt diagnozy nie jest az tak wielki, powiedzieli ze ok 50Euro mnie to bedzie kosztowac, wiec zaryzykuje bo mam juz tego dosc...

DonDiablo

  • Gość
Odp: Pomocy! Trzęsie przodem przy przyspieszaniu ... (od 70 - 130km/h)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 06, 2009, 08:16:50 am »
Zaloga:  Czytalem ten post ktory podales, ale raczej to nie bedzie to, poniewaz on nie drzy delikatnie tylko trzesie calym nadwoziem, i tylko przy dodawaniu gazu, im wiecej gazu dodaje tym bardzie trzesie calym nadwoziem.

szpulek

  • Gość
Odp: Pomocy! Trzęsie przodem przy przyspieszaniu ... (od 70 - 130km/h)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2009, 18:56:41 pm »
Co rozumiesz przez mocny luz? Bo czesto ludzie szarpia poloska, a ona przeciez nie siedzi "na sztywno", a luz przeciez musi byc.. pzdr

bog48

  • Gość
Odp: Pomocy! Trzęsie przodem przy przyspieszaniu ... (od 70 - 130km/h)
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 11, 2009, 20:53:05 pm »
Słuchaj mam ten sam problem ze swoim x-em i juz mnie szlag trafia, wskazano na tylna prawa polos , wymieniłem i dalej to samo teraz zamowilem tylna lewa zobaczymy, bylem w Markach na wywazeniu wału i nic nie pomoglo, auto nie bylo rozbite i juz mnie szlag trafia. wczoraj jakis koles  powiedział ze moze byc walniety tylnu most, ale ja mam 101 000 km troche malo. Jak cos ci wykryja na tym programe do wibracji to pisz od razu.

bog48

  • Gość
Odp: Pomocy! Trzęsie przodem przy przyspieszaniu ... (od 70 - 130km/h)
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 11, 2009, 20:54:09 pm »
ps. mi trzesie przy dosyc ostrum deptaniu w zakresie 60 -95 km/h