Autor Wątek: Zlot 2009 Nowa Sól 4.-6.09.2009 Program - dyskusja  (Przeczytany 107532 razy)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Zlot 2009 Nowa Sól 4.-6.09.2009 Program - dyskusja
« dnia: Marzec 31, 2009, 01:37:27 am »


W Nowej Soli szykuje się wielka impreza na skalę międzynarodową. We wrześniu do naszego miasta zjadą miłośnicy samochodów marki jaguar. Pomysł rzucił mieszkający w Kiełczu właściciel „kociaka na kółkach” Radek Cała.

Nie jest ważne, czy jesteś inteligentny, przystojny i czarujący. Ważny jest samochód, jakim jeździsz. Brytyjscy specjaliści od ubezpieczeń zrobili sondaż wśród trzech tysięcy swoich stałych klientów, w którym zapytali, czy w sprawach damsko-męskich większe znaczenie ma kierowca, czy samochód, w którym siedzi. Wygrała maszyna. Także w przypadku mężczyzn często się zdarza, że to ich cztery kółka wygrywają z kobietami.

- Od małego mam bzika na punkcie jaguara. Jak go kupiłem, bywały takie dni, że zacząłem z nim spędzać więcej czasu niż w domu – śmieje się Radek Cała. Mówi o aucie jakby to nie była maszyna, a człowiek. - Jaguary to samochody, które mają duszę – ucina tę kwestię fan samochodu z kotem na masce. - Potrafię odkręcić drewienko orzechowe, bo tylko z takiego wykonane są elementy wykończeniowe w jaguarze, ściągnąć politurę i papierem ściernym ścierać trzydzieści warstw lakieru, a potem lakierować od nowa – dodaje. Ile czasu jest w stanie to robić? - To zależy od... cierpliwości żony – żartuje właściciel jaguara.
Jak to się zaczęło

- Pierwszy samochód ze statuetką jaguara musiałem zobaczyć na filmie albo w gazecie, dokładnie nie pamiętam. Być może był to jaguar, którym jeździł James Bond. Od razu wpadł mi w oko. Szukałem artykułów o tej marce, choć na początku lat 90. był z tym problem. Docierałem do prospektów, oglądałem programy telewizyjne, między innymi na niemieckiej stacji DSF, w których podziwiałem jaguary. Kupowałem Playboya, bo tam też było wiele artykułów na temat ukochanej przeze mnie marki. Z czasem ogólnodostępny stał się Internet i to było dla mnie prawdziwą kopalnią informacji na temat tych samochodów – opowiada R. Cała.
Symbol seksu lat 70.

Najbardziej jaguarowy z jaguarów, który ukształtował wizerunek marki, to powstający w latach 60. model E-type. Produkowany był pomiędzy 1961 a 1974 r., wypracował sobie należne miejsce w motoryzacyjnej elicie tamtych czasów. W historii brytyjskiej firmy jest tym, czym „garbus” dla Volkswagena. We Włoszech zdobył popularność jako samochód Diabolika - superzłodzieja i bohatera najstarszej włoskiej serii komiksowej. - W całej Europie był postrzegany jako symbol seksu lat 70. - zachwala ukochaną markę Radek.
Ze znanych Polaków jaguara miała Grażyna Szapołowska. Potem przekazała go do Muzeum Jaguara w Warszawie. Samochodem budzącym kocie skojarzenia, a więc sprawność, szybkość, grację, w przeszłości jeździł także aktor Bogłusław Linda, a obecnie swoim „kotem na kółkach” szosy zdobywa też poseł Ryszard Kalisz.
Zlot we wrześniu

R. Cała ma model XJ 40. Kupił go na początku ubiegłego roku od lekarza z Bydgoszczy i zakochał się w nim od pierwszego wejrzenia. W Nowej Soli niewiele widać aut tej marki - Taki sam model jak ja ma jeszcze tylko lekarz Wojciech Żorawski – mówi Radek. Jego jaguar w tym roku obchodzi 18 urodziny. Zapewnia, że nigdy go nie sprzeda. - Prędzej kupię drugiego – zaznacza.
R. Cała będzie miał podwójną okazję do tego, żeby świętować. Z jednej strony osiemnastka swojego „pupila”, z drugiej zlot, który organizuje w porozumieniu z Klubem Jaguara w Polsce. Będzie to pierwszy międzynarodowy zlot w naszym kraju. Mało tego, odbędzie się on w Nowej Soli na początku września.
Od historii po współczesność

- Rozmawiałem z zarządem stowarzyszenia fanów jaguara i rzuciłem pomysł, żeby w tym roku zrobić zlot na ścianie zachodniej, bo wtedy można byłoby zaprosić ludzi z Niemiec, Czech i Holandii. Zaproponowałem Nową Sól i zarząd zaakceptował ten pomysł – zdradza miłośnik jaguarów. Wszystko jest dopięte prawie na ostatni guzik. Już zapowiedziało się blisko 50 właścicieli jaguarów, w tym posiadacz prawdziwego rarytasu - samochodu wyprodukowanego w 1934 roku. Zlot ma odbyć się na placu przy fontannie przed „Ogólniakiem”.

- Wszystko zacznie parada, wjedziemy do Nowej Soli ul. Głogowską, potem rundka po mieście i jedziemy na plac przed liceum. Planujemy wiele atrakcji, w tym ciekawe konkursy. Najważniejsze będą jednak samochody, do niektórych będzie można wsiąść i chociaż przez chwilę poczuć ich duszę – zapowiada R. Cała.



http://www.tygodnikkrag.pl/pl/aktualnosci.php?action=show&id=4802

« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2009, 20:24:27 pm wysłana przez załoga 13 »

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: Zlot 2009 Nowa Sól 4.-6.09.2009 Program - dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2009, 09:40:58 am »
– opowiada R. Cała.
Symbol seksu lat 70.


No nie powiem nie powiem, ale o tobie mają mniemanie na tej ścianie zachodniej :-100points  :D
'XJR XJ40

optre

  • Gość
Odp: Zlot 2009 Nowa Sól 4.-6.09.2009 Program - dyskusja
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2009, 19:12:28 pm »
 :-super

gesiog1

  • Gość
Odp: Zlot 2009 Nowa Sól 4.-6.09.2009 Program - dyskusja
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2009, 19:22:47 pm »
niech zyje,niech zyje-sciana zachodnia-do zobaczenia pod ogolniakiem

optre

  • Gość
Odp: Zlot 2009 Nowa Sól 4.-6.09.2009 Program - dyskusja
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2009, 19:25:23 pm »
Choćbym miał iść na piechote to będę.

macho

  • Gość
Odp: Zlot 2009 Nowa Sól 4.-6.09.2009 Program - dyskusja
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2009, 19:43:18 pm »
Będę :-super

Bazyli

  • Gość
Odp: Zlot 2009 Nowa Sól 4.-6.09.2009 Program - dyskusja
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2009, 22:43:33 pm »
Kotek już będzie lekko odnowiony i przyjedzie, może i mnie zabierze
 :-za

9262

  • Gość
Odp: Zlot 2009 Nowa Sól 4.-6.09.2009 Program - dyskusja
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2009, 08:23:43 am »
Na tę imprezę ja też sie wybiorę z żoną i wtedy już 8 miesięczną Agatką, od małego trzeba zaszczepiać pasję :)

naughtycat23

  • Gość
Odp: Zlot 2009 Nowa Sól 4.-6.09.2009 Program - dyskusja
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2009, 12:50:51 pm »
Tez chcialbym w koncu moc sie zjawic ale wszystko zalezy od postepow prac nad samochodem ale mam nadzieje ze jeszcze w tym roku kalendarzowym mi sie uda spotkac z forumowiczami  :-V

Offline CAR SERVICE

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
  • mrrrrrrauł z 2 dział
    • strona firmowa
Odp: Zlot 2009 Nowa Sól 4.-6.09.2009 Program - dyskusja
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2009, 20:53:02 pm »
NO to mnie nie może zabraknąć  na tak reklamowanej imprze ja i mój (żony)kot będziemy,czekam tylko na ostateczny plan.Pozdrowienia z górnego śląska -Rybnika.
kotolubny; jag xkr-arden 99,mk2 3.8 overdrive 67, oraz kilka innych

v.studio

  • Gość
Odp: Zlot 2009 Nowa Sól 4.-6.09.2009 Program - dyskusja
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 11, 2009, 22:05:39 pm »
opis zlotu i historii radka robi wrazenie :-10points :-10points :-10points
na obecna chwile-stawiamy sie cala piatka czyli kociak i jego rodzina.
chcialo bys sie zacytowac janerke ---jezu jak sie ciesze---
oby doszlo do zlotu-a mam taka nadzieje
wielkie dzieki za organizacje imprezy.

pozdrawiam.
ps.jesli kot nie dowiezie-ja dowioze kota.
a tak na marginesie ---
 kto napisal ten text????
 ---bo liczy sie jag-a i dobra zabawa---
oraz:
---Uwaga !! Na tym forum występuje ryzyko uzależnienia się od forum i atmosfery.

ja$

  • Gość
Odp: Zlot 2009 Nowa Sól 4.-6.09.2009 Program - dyskusja
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 11, 2009, 22:20:17 pm »
 ---bo liczy sie jag-a i dobra zabawa--- Chyba bombki to splodził :-hehe :-hehe :-hehe

oskioski

  • Gość
Odp: Zlot 2009 Nowa Sól 4.-6.09.2009 Program - dyskusja
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 11, 2009, 22:59:42 pm »
u Bombkiego powinno być  - bo liczy się dobra zabawa i jag  :-hehe

v.studio

  • Gość
Odp: Zlot 2009 Nowa Sól 4.-6.09.2009 Program - dyskusja
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2009, 23:08:57 pm »
najlepsze jest to ze nalog nie jest zly!!!!!!!

batol

  • Gość
Odp: Zlot 2009 Nowa Sól 4.-6.09.2009 Program - dyskusja
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2009, 23:58:39 pm »
a jest jakis bardziejsz szczegółowy plan??

pozdroo