Autor Wątek: Kilka pytań :)  (Przeczytany 6949 razy)

Jeva

  • Gość
Kilka pytań :)
« dnia: Czerwiec 13, 2015, 11:12:58 am »
Witam :-bry, nazywam się Krystian i jestem nowy na tym forum. W zasadzie trafiłem tutaj przypadkowo. W chwili obecnej poruszam się Alfą Romeo 146 z 97r. Jestem "alfaholikiem", na naszym forum założyłem temat dotyczący kupna jakiejś alfy która spełniałaby moje wymagania dotyczące komfortu jak i osiągów. Gdyby nie tamten temat nie byłoby mnie tutaj, kolega alfaholik wspomniał, że właśnie jaguar x-type jest samochodem komfortowym. Kiedy zobaczyłem to cudo... szczena mi opadła, przez pierwszą noc nie mogłem spać, co się nie budziłem to na myśl przychodził mi ten jaguar. Kolejnym zaskoczeniem było przejrzenie ofert z x-ami. Ceny nawet ładnych egzemplarzy zaczynają się już od 12-13k, mowa tutaj o rocznikach 2003-2004, na nowsze raczej mnie nie będzie stać.
W związku z zamiarem kupna kotka mam kilka pytań:

1. Jak z wyciszeniem auta w środku, przy jakich prędkościach hałas staje się problemem? Może macie porównania względem innych aut.
2. Jak to jest z utrzymaniem jagcia, jestem pewny, że na aso mnie nie będzie stać, chyba, że coś poważnego no to bym musiał podjechać i wydać więcej.
3. Czy nawigacja dobrze się sprawuje?
4. Z tego co czytałem 3.0 fajnie znosi gaz?
5. Jakie są realne przebiegi tych jaguarów? (mowa o benzynie)
6. Czy wszystkie silniki 2,5 i 3,0 są na łańcuchu?
7. Jak auto sprawuje się w mieście? (parkowanie itp.)
8. Ma ktoś z Was tego kota w woj. Lubuskim?
9. Kierownica jest regulowana?

Pozdrawiam :)

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Kilka pytań :)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2015, 11:57:26 am »
1. Jak z wyciszeniem auta w środku, przy jakich prędkościach hałas staje się problemem? Może macie porównania względem innych aut.
Nie mam dużego porównania, ale do prędkości autostradowych jest znośnie, bez szału, ale da się wytrzymać i porozmawiać ;-)
2. Jak to jest z utrzymaniem jagcia, jestem pewny, że na aso mnie nie będzie stać, chyba, że coś poważnego no to bym musiał podjechać i wydać więcej.
Zależy ile jesteś w stanie zrobić sam. Sprawdź sobie ceny typowych rzeczy eksploatacyjnych jak klocki, tarcze, wahacze, gumy, amory itd będziesz miał wtedy jakiś pogląd w tej sprawie
3. Czy nawigacja dobrze się sprawuje?
Na nią nie ma co liczyć - stare mapy :)
4. Z tego co czytałem 3.0 fajnie znosi gaz?
Znosi, aczkolwiek wymaga mechanicznego przelewu lub mądrego emulatora. Wersja USA ponoć ma dwa czujniki ciśnienia co trochę bardziej komplikuje, ale jest to do obejścia.
5. Jakie są realne przebiegi tych jaguarów? (mowa o benzynie)
Mój 2002 ma niecałe 150k na liczniku. Wg różnych nalepek pod maską od wymian oleju, filtrów, to wychodzi, że to mógłby być realny przebieg, ale zmęczenie fotela kierowcy wygląda jakby miał z 300k. Więc trudno jakoś to jednoznacznie określić. Jeden robi 10k rocznie inny 50..
6. Czy wszystkie silniki 2,5 i 3,0 są na łańcuchu?
To ta sama rodzina silników - więc tak
7. Jak auto sprawuje się w mieście? (parkowanie itp.)
Wg mnie napęd AWD trochę zwiększa promień skrętu (a może X po prostu tak ma), ale ja tam nie mam problemów z parkowaniem.
8. Ma ktoś z Was tego kota w woj. Lubuskim?
Poszukaj usera emwu na forum.
9. Kierownica jest regulowana?
Jest.
Za 12-13k to raczej szału bym się nie spodziewał z 2003-2004. No chyba, że jesteś odważny/masz kogoś kto ogarnie i kupisz diesla, bo te dziwnym trafem są raczej tańsze niż benzynowe.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2015, 14:27:34 pm wysłana przez voitec »
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

ghrh

  • Gość
Odp: Kilka pytań :)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2015, 18:33:24 pm »
Wyciszenie jest o klasę lepsze niż w Focusie z porównywalnego rocznika. Można spędzić cały dzień przy 180 km/h i spokojnie rozmawiać z pasażerem.
Utrzymanie jest o tyle problematyczne, że części typowe dla tego modelu są dość trudno dostępne. Do tego musisz znaleźć jakiegoś ogarniętego mechanika, który nie wbił sobie do głowy, że to Mondeo. Poza tym nie jest źle, samo auto jest dość trwałe i, wyłączając napęd 4x4, dość proste do ogarnięcia.
Gaz to temat-rzeka, jest milion wątków. Najważniejsze, to znaleźć naprawdę dobrego gazownika, bo tutaj nie ma uniwersalnej metody.
Jeździłem X-em po miastach małych i dużych, w Polsce i za granicą i nie było nigdy problemu. Trochę się oswoisz, że jednak jest spory, i będzie ok.
I tak jak napisał kolega - nie szukaj najtańszych egzemplarzy, to totalne szroty. Co oszczędzisz przy zakupie, to wydasz na naprawy, a straconych nerwów nikt Ci nie odda. Najważniejsze to żeby napęd był sprawny. Może ktoś na forum akurat będzie sprzedawał?

Jeva

  • Gość
Odp: Kilka pytań :)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2015, 19:22:42 pm »
Myślę, że jeśli chodzi o poruszanie się w mieście to nie sprawi mi to problemu. Jeżdżę do tej pory czasami bmw e36 w sedanie i rozstaw osi prawie taki sam jest tylko kotek dłuższy troszkę, ale krótszy od audi a6 c5, którym też miałem okazję się przejechać ;)
Jeżeli chodzi o gaz to mam blisko do Legnicy a tam podobno jest ktoś kto już nieraz zakładał do takiego kotka instalację.
Pytanie tylko co macie na myśli mówiąc tanie egzemplarze. Wiem na pewno, że albo będę ściągał kotka z niemiec albo czech, albo kupie od kogoś tutaj z forum. Jeszcze nie miałem okazji się "przejechać na polskich kłamstwach związanych z motoryzacją i nie mam zamiaru więc cała reszta odpada. Więc od jakiej kwoty warto przeglądać ogłoszenia?

ghrh

  • Gość
Odp: Kilka pytań :)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2015, 20:36:25 pm »
Powiem tak - niedawno sam sprzedawałem X-a. Jeżeli jego stan i cena, którą osiągnęliśmy, są w jakiś sposób miarodajne to absolutnie nie patrz poniżej 15k. Za 20 powinieneś osiągnąć naprawdę przyzwoity egzemplarz bez znaczących bolączek.

Jeva

  • Gość
Odp: Kilka pytań :)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2015, 21:16:34 pm »
W sumie myślałem aby zamknąć się w kwocie 17-18k z gazem ale widzę, że ciężko będzie

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Kilka pytań :)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2015, 21:39:03 pm »
Odpuść sobie X-a.

Jeva

  • Gość
Odp: Kilka pytań :)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2015, 21:49:52 pm »
Czemu odpuścić?

ghrh

  • Gość
Odp: Kilka pytań :)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2015, 22:38:39 pm »
Myślę, że kolega eMWuGSM ma na myśli, że Jaguar nie lubi oszczędności. Ani przy zakupie, ani przy eksploatacji. Jeżeli zamierzasz kupić tanio, to pewnie i tanio używać, czyli prosisz się o życie pełne cierpienia i żalu :) X-Type nigdy nie będzie golfem, którego naprawiasz przysłowiową gumą do żucia i taśmą. Licz się z wydatkami, ale jeżeli Cię na nie stać, to samochód się po wielokroć odwdzięczy.
To trochę tak jak z podłogą w domu - albo kupujesz panele i za 4 lata wymieniasz, bo się zużyły, albo kupujesz solidne lite drewno i masz do końca życia, ale koszt bez porównania wyższy. Jak zarabiasz najniższą krajową to choćbyś nie wiem jak chciał, to dębu nie położysz.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Kilka pytań :)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2015, 22:56:36 pm »
Z tymi panelami troche nie wypał chyba ze mowa o tych po 20 ziko za 1m :D. Natomiast reszta zgadza się jak najbardziej. Tak jak nie wierz w zasłyszane ze Jaguary są bardziej awaryjne od niemców. Po prostu niektóre techniczne rozwiązania są dla mechanika porypane bo niemcy rozwiązują to inaczej...zazwyczaj lepiej ale to już inny temat :)
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Jeva

  • Gość
Odp: Kilka pytań :)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2015, 23:04:30 pm »
Rozumiem co mowicie, ale zalozylem ten temat aby sie dowiedziev paru rzeczy o tym aucie. Nie napisalem ze chce kupic za najnizsza kwote jaka znajde, tylko pytalem w jakie pieniadza celowac , myslalem ze 17k starczy ale skoro nie to spoko odloze 20 + na instalacje i ewentualne pierdoly? W dalszym ciagu nie rozumiemczemu i na jakiej podstawie napisal zebym odpuscil

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Kilka pytań :)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2015, 23:45:15 pm »
Bo napisałeś, że chcesz się zamknąć w 17-18 tys i w tym gazolina. Tak naprawdę nawet nawet w 20 z gazem będzie ciężko. Prędzej się kupuje S-Type przed lift w tej kwocie. Ja swojego S-Type kupiłem za 16 kawałków...tyle że polift. Doszedł gaz 3800, progi z robotą 4000, jeszcze oliwa w skrzyni 700-800 dojdzie i mam 25 prawie. Na szczęście póki co odpukać od 4 tys km nic sie nie dzieje oprócz poschizowanego układu klimy ale i to pokonam.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Jeva

  • Gość
Odp: Kilka pytań :)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2015, 09:44:21 am »
Napisałem tak bo myślałem że bedzie git ale chyba nie ;p mysle ze chyba 25k na wszystko starczy. S type mi nie podchodzi ;/

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Kilka pytań :)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2015, 10:53:13 am »


1. Jak z wyciszeniem auta w środku, przy jakich prędkościach hałas staje się problemem? Może macie porównania względem innych aut.
*Hałas jest do opanowania
2. Jak to jest z utrzymaniem jagcia, jestem pewny, że na aso mnie nie będzie stać, chyba, że coś poważnego no to bym musiał podjechać i wydać więcej.
*W miare  ogarniety mechanik da  rade
3. Czy nawigacja dobrze się sprawuje?
*Nie  mam, ale  mozna  wymienic  zwykłe radio na 2 din (trzeba  zwrócic  uwage  na  długość radia) z nawigacją którą mozna  aktualizować (np na  androidzie)
4. Z tego co czytałem 3.0 fajnie znosi gaz?
*Mój znosi gaz  juz  od  2  lat - żadnych usterek a  przebiegi duże. Mechaniczny przelew jest sekretem.
5. Jakie są realne przebiegi tych jaguarów? (mowa o benzynie)
*Ja  w  dwa  lata ze 130 000  dobiłem do 200 000  i nic  sie  nie  dzieje
6. Czy wszystkie silniki 2,5 i 3,0 są na łańcuchu?
*Tak
7. Jak auto sprawuje się w mieście? (parkowanie itp.)
*Czujniki parkowania  z  tyłu są własciwie  standardem , a  promień skrętu, moim zdaniem, jest przyzwoity
8. Ma ktoś z Was tego kota w woj. Lubuskim?
*Ja  nie - ale  moge  w  Szczecinie  polecic  gazownika  który da  rade - nie  jest tak daleko, no i miałbyś okazje  popędzić kota  na  S3  :)
9. Kierownica jest regulowana?
*Tak - w  dwóch płaszczyznach

Pozdrawiam :)

kurak22

  • Gość
Odp: Kilka pytań :)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2015, 12:45:30 pm »
Jagi są dla osób które wybaczają koszta na rzecz samego posiadania tej marki. Ciężko Ci będzie znaleźć sztukę bez dokładania. Zadbane auta zazwyczaj trzymają ludzie z forum :-W. Na samo przywitanie: gaz (o spalaniu poniżej 14l raczej zapomnij, chyba że jesteś fanem powolnego poruszania się), opony(do 3.0 chyba lipy się nie zakłada), oleje w całym aucie to prawie 1100zł... Do tego przednia prawa pół oś lubi się wytelepać. A przy dwóch ostrych hamowaniach hamulce robią się jak z gumy  :-super Więcej grzechów nie pamiętam (reszta jak w innych autach) :-clap