Autor Wątek: Wzmacniacz anteny  (Przeczytany 3410 razy)

DS61

  • Gość
Wzmacniacz anteny
« dnia: Czerwiec 08, 2015, 09:10:16 am »
Witam wszystkich,
od miesiąca jestem właścicielem x-type z 2005r. Korzystając z pomocy forum zlikwidowałem kilka usterek, które męczyły autko, ale mam jeszcze problem z radiem, a konkretnie z bardzo słabym sygnałem, gdyż odbieram głównie szum. Całkiem możliwe, że padł wzmacniacz anteny. Nie mogę go jednak zlokalizować, żeby wymienić na nowy, który już zresztą zakupiłem. Mam x-type w wersji kombi z 2005 roku. Sprawdzałem w słupkach po lewej i po prawej zresztą też i nic, to samo w klapie bagażnika. Może ktoś ma wiedzę, w którym miejscu poszukiwać tego modułu?

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Wzmacniacz anteny
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2015, 10:39:21 am »
Kombi nie posiada wzmacniacza antenowego, ponieważ ma antenę na dachu. Wzmacniacz antenowy jest tylko w sedanie, ponieważ tam za antenę robią druty od ogrzewania tylnej szyby, w różnych okolicach tylnej półki lub słupka C. Rozbierałem 3 szt. Estate i w żadnym nie widziałem wzmacniacza.

DS61

  • Gość
Odp: Wzmacniacz anteny
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2015, 10:49:37 am »
Konkretna informacja, dzięki. Wymiana wzmacniacza byłaby prostym rozwiązaniem dla szumiącego radia, a tak jestem w punkcie wyjścia. Muszę pogrzebać przy antenie i może po nitce do kłębka

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Wzmacniacz anteny
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2015, 02:03:58 am »
Kombi nie posiada wzmacniacza antenowego, ponieważ ma antenę na dachu. Wzmacniacz antenowy jest tylko w sedanie, ponieważ tam za antenę robią druty od ogrzewania tylnej szyby, w różnych okolicach tylnej półki lub słupka C. Rozbierałem 3 szt. Estate i w żadnym nie widziałem wzmacniacza.

Posiada wzmacniacz !  jest zintegrowany z podstawką anteny - widziałeś kabelek zasilający który tam idzie razem z kablem antenowym?

Wygląda  tak:

Tez  mialem ten problem - wymieniłem najpierw  na  nową antene  bez  wzmacniacza  z media  marktu - efekt słaby. 3 dni temu załozyłem antene ze  wzmacniaczem firmy Autoleads i podciągnąlem nowy kabel az  do radia -(łatwo mozna  to zrobic - trzeba  tylko posciagac  uszczelki przy drzwiach i jest tam kopa  miejsca  na  kabel - pozniej przymocowac  od  spodu deski rozdzielczej i gotowe) i teraz  odbieram nawet HBO :)
Tutaj linki do problemu  na  angielskim forum:
 http://www.jaguarforum.com/showthread.php?t=36070&highlight=radio+reception+estate
TUTAJ masz  opisany problem razem ze  zdjęciami - czasami pomaga przelutowanie  styków  we wzmacniaczu - u mnie  były pekniete  ale  nawet po zlutowaniu bez  rewelacji  http://www.jaguarforums.com/forum/x-type-x400-14/radio-reception-poor-2254/page2/

Niektórzy piszą  ze  pomogła  wymiana samego bacika - warto sprawdzic  zanim zdemontujesz  antene.
Powodzenia
 

DS61

  • Gość
Odp: Wzmacniacz anteny
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2015, 10:25:21 am »
A już myślałem, że jestem osamotniony ze swoim problemem, ale widzę, że temat już przerabiany  :-R. Wymiany bata dokonałem, ale bez skutku, także biorę się za demontaż całej anteny. Wielkie dzięki za info i linki. Poinformują o wyniku  :-thank

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Wzmacniacz anteny
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2015, 16:47:14 pm »
A już myślałem, że jestem osamotniony ze swoim problemem, ale widzę, że temat już przerabiany  :-R. Wymiany bata dokonałem, ale bez skutku, także biorę się za demontaż całej anteny. Wielkie dzięki za info i linki. Poinformują o wyniku  :-thank

Mozesz tez rozebrac baze i zerknąc czy uziemiające luty nie potrzaskały -czytalem o tym na  jakims  forum ale za cholere  nie  moge  znalezc

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Wzmacniacz anteny
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2015, 23:08:43 pm »
W moim nie ma wzmacniacza na bank. odkręcałem podsufitkę i nic. Chyba, że chodzi Ci o podstawę anteny wystającą od góry do której wkręcasz bat, to ok, ale wzmacniacza takiego jak w sedanie na pewno nie ma.

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Wzmacniacz anteny
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2015, 00:55:33 am »
W moim nie ma wzmacniacza na bank. odkręcałem podsufitkę i nic. Chyba, że chodzi Ci o podstawę anteny wystającą od góry do której wkręcasz bat, to ok, ale wzmacniacza takiego jak w sedanie na pewno nie ma.

Ano własnie w podstawie  anteny  -  napisałem to zreszta  i okrasiłem zdjęciem

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Wzmacniacz anteny
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2015, 21:15:15 pm »
No to tego nie rozbierałem i sądziłem, że to zwykła antena na mikrozłączu.

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Wzmacniacz anteny
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2015, 00:57:42 am »
Panowie  znalazłem linka którego szukałem - są zdjęcia poglądowe  itepe
http://www.jaguarforum.com/showthread.php?t=37642