Autor Wątek: Pozdrawiam wszystkich ze Śląska!  (Przeczytany 1561 razy)

Sigmaringen

  • Gość
Pozdrawiam wszystkich ze Śląska!
« dnia: Styczeń 19, 2015, 01:57:41 am »
Koleżanki i Koledzy. Jestem szczęśliwym posiadaczem Jaguara X300 o maści zgniłozielonej z kremowym wykończeniem wnętrza. W jego posiadanie wszedłem... przypadkiem. Szczerze mówiąc nigdy nie przepuszczałem, że stanę się fanatykiem tej marki. Zawodowo zajmuję się kreowaniem wizerunku oraz public relations. Potrzebowałem do pracy samochodu reprezentacyjnego i nietuzinkowego. Czegoś co przyciągnie spojrzenia i zostanie zapamiętane. Czegoś z klasą i duszą, wyrafinowanego i niekrzykliwego jednocześnie.

Parę lat temu szwagier sprowadził ze Szwajcarii wspomnianego Jaguara. Jego pierwszym właścicielem był pewien ekscentryczny kolekcjoner luksusowych samochodów. Auto było w stanie kolekcjonerskim. Szwagier jest architektem, więc na co dzień przemieszcza się terenówką. Kociaka używał tylko wtedy, kiedy miał jakieś spotkanie służbowe lub na tak zwane niedzielne przejażdżki. Z czasem jednak stwierdził, że Jag w sumie nie jest mu potrzebny i zajmuje tylko miejsce w garażu. Zbiegło się to w czasie z poszukiwaniami, które rozpocząłem.

Szwagier zaproponował, żebym wziął sobie Jaga na jeden dzień i zobaczyły czy mi pasuje. Nigdy nie zapomnę tej chwili, kiedy pierwszy raz wsiadłem za kierownicę. Poczułem się jak w innej epoce. To była miłość od pierwszego wejrzenia. To było coś, co szukałem całe życie.
Przez pierwsze miesiące główną moją rozrywką było toczenie się kociakiem. Dostojne, ślamazarne, ale kiedy trzeba to zadziorne i z tupetem. Podświadomie szukałem tylko pretekstu, aby gdzieś się przejechać. Jak zostawiłem portfel w aucie i musiałem się po niego wrócić, wszystko się kończyło kolejnymi dystansami, które pokonywałem.

Dziś wiem, że kociak zostanie ze mną do końca życia. Chcę się z nim zestarzeć. Wprawdzie jestem stosunkowo młodym człowiekiem a przede mną niemal całe życie, ale ten samochód - nie waham się użyć tego stwierdzenia - zmienił moją egzystencję. W sumie już wiem, dlaczego brytyjska śmietanka towarzyska szczególnie upodobała sobie tę markę. Dlaczego Lordowie na obrady parlamentu tłumnie przybywali identycznymi Jaguarami. Te auta mają to coś. Z każdym dniem moje uczucia w stosunku do niego się potęgują.

Pozdrawiam wszystkich miłośników Jaguara!

Grzegorz


Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Pozdrawiam wszystkich ze Śląska!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2015, 05:22:13 am »
witaj :) :)widać że jesteś zakochany :-clap,tak trzymać!

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.879
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Pozdrawiam wszystkich ze Śląska!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2015, 06:44:35 am »
Witaj u nas pochwal sie kociakiem  w galerii
Pomyslales moze to on ciebie wybral a nie ty jego powodzenia
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Pozdrawiam wszystkich ze Śląska!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2015, 08:41:09 am »
Witaj :-tylko pozdrowienia z okolic Bielska

Offline RyanDriver

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 303
  • Prezes Zarządu JCPF
Odp: Pozdrawiam wszystkich ze Śląska!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2015, 15:54:57 pm »
Pozdrowienia z Raciborza ;)
1984  XJ-S 5.3, 1988 Daimler seria III  5.3 Double Six, 2003  XJR 4.2, 2003 i inne

Offline Andrzej4563

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Pozdrawiam wszystkich ze Śląska!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2015, 17:28:53 pm »
Witaj . Także jestem ze Śląska , pomiędzy Rybnikiem a Raciborzem mieszkam . Ja mam podobne odczucia względem swojego S-type . Skąd wytrzasnąłeś tę nazwę ( Sigmaringen ) ? Pracuję w Niemczech w tych okolicach .  :-A :-A :-A
Rover 75       , Jaguar S-type 2,5 V6  2003 r

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: Pozdrawiam wszystkich ze Śląska!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2015, 13:55:45 pm »
Witam. Gratulacje. Ale tytuł to tylko przejęzyczenie. Co z resztą właścicieli???  :-clap :-clap :-clap(Chociaż też jestem ze śląska). :-clap :-clap :-clap

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Pozdrawiam wszystkich ze Śląska!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2015, 15:10:46 pm »
Dzięki,  :-thank że pozdrawiasz wyłącznie osoby ze Śląska.  :-off

Sigmaringen

  • Gość
Odp: Pozdrawiam wszystkich ze Śląska!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2015, 17:13:08 pm »
"Pozdrawiam wszystkich ze Śląska" w tym sensie, że moje pozdrowienia są kierowane z tego obszaru Polski. Jakbym mieszkał w Oxfordzie - napisałbym pozdrawiam z Oxfordu.

Więc jeszcze raz: Pozdrawiam wszystkich właścicieli i miłośników Jaguara, a pozdrowienia kieruję ze Śląska !

 :-A


Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Pozdrawiam wszystkich ze Śląska!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2015, 18:13:31 pm »
Ok. Witaj :)

Offline Jacatu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 221
Odp: Pozdrawiam wszystkich ze Śląska!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2015, 12:56:19 pm »
Miło było przeczytać Twoją opowieść .Witam i pozdrawiam .
S-type 2,5 ***** XJ-S H.E. V12* **XJ350***XJ358***XJS Cabrio 4,0***