Autor Wątek: radio - LOCKED 13, skrzypiace zawieszenie, S-Typ 3.0, 2000r  (Przeczytany 1857 razy)

Offline Tomaszek.maj

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 63
  • ...póki rdza nas nie rozdzieli
radio - LOCKED 13, skrzypiace zawieszenie, S-Typ 3.0, 2000r
« dnia: Grudzień 24, 2014, 13:45:24 pm »
wiem że watek radia był już wielokrotnie poruszany, ale może znajdzie się ktoś z trójmiasta kto będzie mógł pomóc, ewentualnie polecić kogoś kto będzie mógł rozwiązać moje problemy
1. radio LOCKED 13, znaczy że radio zablokowane na amen??? może jest jakaś opcja żeby jednak je uruchomić.
    Posiadam kartę kodów z nr seryjnym radia, ale jest on zupełnie inny niż ten który wyświetla się po wciśnięciu klawiszy 2 i 6, no i 
    niestety zablokowałem radio, na wyświetlaczu komunikat LOCKED 13 i kicha.
    co moge zrobić ?

2. skrzypiące zawieszenie (tył) - podczas jazdy tylne zawieszenie skrzypi jak stary drewniany wóz drabiniasty. Za rada mechanika
    zakupiłem i wymieniłem łączniki tylne L i P, mechanik przy wymianie nasmarował także gumy ale nie niestety nic się nie poprawiło.
    Czy potrzebny jest totalny demontaż całego tylnego zawieszenia, aby zdiagnozować co jest nie tak, czy może już ktoś miał podobne
    przypadki i wie co powinienem zrobić

Będę wdzięczny za pomoc
Jaguar XJ X308, V8 4,0, 1998r
Jaguar XJS Coupe V12 5,3 , 1993r
... do ostatniej kropli oleju

d¿ag88

  • Gość
Odp: radio - LOCKED 13, skrzypiace zawieszenie, S-Typ 3.0, 2000r
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2014, 07:44:35 am »
co do skrzypienia to mogą być tylne pływające tuleje

Offline CzarnyLewis

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: radio - LOCKED 13, skrzypiace zawieszenie, S-Typ 3.0, 2000r
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2014, 20:24:58 pm »
U mnie były to zapieczone sworznie wahacza tylnego górnego. Skrzypiało niemiłosiernie, oddałem do regeneracji - i po problemie.
By³ S-Type 3.0 2000 rok...
...jest S-Type 3.0 2005 po drugim lifcie ;)

Offline Tomaszek.maj

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 63
  • ...póki rdza nas nie rozdzieli
Odp: radio - LOCKED 13, skrzypiace zawieszenie, S-Typ 3.0, 2000r
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2014, 14:45:29 pm »
dzieki za podpowiedzi
czy chodzi o te tuleje :   ?
   www.poliuretany.olkusz.pl/pl/jaguar-s-type-tuleje-wahacza-tylnego-gornego-2szt.html
bo znalazłem jeszcze inne poliuretany i zastanawiam się czy one także powinny być wymienione, za jednym razem
  www.http://poliuretany.olkusz.pl/pl/jaguar-s-type-tuleje-wahacza-tylnego-dolnego-3szt.html
 koszt 250 zł, ale jeśli sprawi że zawiesznie nie będzie już skrzypiało, będzie spisywało się należycie, może warto zainwestować.

czy w sprawie radia ktoś podsunie jakąś radę????????

mam jeszcze problem z nawigacją, jest zamonotowana jest BLAUPUNKT TRAVELPILOT, ale nie ma żadnych map na: Polskę, Niemcy, Czechy..., znalazłem informacje że takie mapy można ściągnąć, nagrać, zachowując odpowiednie procedury..., ale niestety w tych sprawach jestem zielony i kupiłbym już gotową płytkę, najlepiej z pomocą przy wgraniu takowych map.
Czy może lepiej wywalić tą nawigację i wstawić inną?
Tylko jaka by pasowała, co polecilibyście?

Jaguar XJ X308, V8 4,0, 1998r
Jaguar XJS Coupe V12 5,3 , 1993r
... do ostatniej kropli oleju

skyludwik

  • Gość
Odp: radio - LOCKED 13, skrzypiace zawieszenie, S-Typ 3.0, 2000r
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2014, 15:46:44 pm »
Ja mam travelpilota. Jest ok, mapy mam z chomika niby 2014 ale stan raczej na 2012 ale i tak jest nieźle. Mam Polskę i Czechy. Niestety nie jestem w stanie zrobić z tego kopii, ale na chomiku jest to wszystko rozpisane, wystarczy być średniokumatym ;) Czyli kolega bardziej obeznany wystarczy. Szkoda wywalać coś co działa nawet w miarę nieźle. Ja mam to:
http://chomikuj.pl/jantrocc/Audi+Navigation+Plus+RNS-D/MAPY/Blaupunkt+TravelPilot+DX+2013-2014