Autor Wątek: Ardena statuetka Jaguar  (Przeczytany 5933 razy)

Offline Damian-str

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Ardena statuetka Jaguar
« dnia: Listopad 13, 2014, 19:10:54 pm »
Witam.

To mój pierwszy post na tym forum, więc na początku chciałbym się przywitać  ;D .
Niedawno trafiła w moje ręce figurka jak na zdjęciach poniżej. Niestety jej stan nie jest najlepszy. Na pierwszy rzut oka przypomina statuetkę produkcji Arden-a, co sugerować mogą inicjału AJ wybite od spodu. Nie mam do niej jednak żadnych dokumentów potwierdzających oryginalność  :(  Czy jest jakiś sposób aby potwierdzić jej autentyczność?








Pozdrawiam Damian

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Ardena statuetka Jaguar
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2014, 00:14:22 am »
To jest stary, pierwszy model statuetek Ardena, na jedną kulkę. Miałem taką nówkę sztukę.
Jakość nowej woła o pomstę do nieba, a co dopiero tej z ww obrazków.
Lepiej sprzedać i kupić nowszą wersję na dwie kulki. Lepsze trzymanie, pełen odlew.
Ta sztuka do najtańszy Louise z przypiłowanym przodem i dupskiem na podstawie Ardena.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Damian-str

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Ardena statuetka Jaguar
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2014, 10:41:39 am »
OK. Dzięki za odpowiedź. Najpierw trafi do chromowania, a potem będę się zastanawiał co z nim zrobić.

PS> Mam jeszcze jedno pytanie. Rozumiem, że sama figurka poza tym, że się obraca powinna się wysuwać do tyłu? U mnie jest to chyba trochę zapieczony, a nie chcę próbować młotkiem, żeby nie uszkodzić  ??????

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Ardena statuetka Jaguar
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2014, 17:00:21 pm »
Ja też przyłączę się do tematu figurek. Słuchajcie, mam fabrycznie zamontowaną figurkę na stałe na masce na 4 śruby, muszę ją zdemontować czy na luzie mogę ją na masce mieć? Pytam bo nie wiem co miałbym odpowiedzieć w razie kontroli jeśliby do niej się przyczepili. Samochód jest z Włoch z 2004 roku...

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Ardena statuetka Jaguar
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2014, 22:16:45 pm »
Statuetki Ardena są demontowane. Ta również powinna się zdejmować. Nowa statuetka (najnowsza wersja) kosztuje 330Euro. Ponieważ Jochen Arden jest pierwszym właścicielem mojego XJ bardzo zależało mi na tym by mieć jego statuetkę. Niestety szkoda mi było wydać tyle kasy na 5" znaczek. W końcu udało się kupić za 600zł nówkę na ebayu. Po przymiarce na maskę stwierdziłem że jest za mały do XJota, a po drugie jakość była słaba. Na XJocie musi siedzieć 7".


Kakashi, fabrycznie to na pewno nie była zamontowana, tylko ktoś ją dołożył. Statuetki są nie legalne. Są tylko 2-3 firmy co robią homologowane leapery, ale kosztują ok. 300-400 Euro. Jak masz obracaną to pół biedy, jak stała to życzę powodzenia przy potrąceniu pieszego.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Damian-str

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Ardena statuetka Jaguar
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2014, 17:08:18 pm »
To jest stary, pierwszy model statuetek Ardena, na jedną kulkę. Miałem taką nówkę sztukę.
Jakość nowej woła o pomstę do nieba, a co dopiero tej z ww obrazków.

Udało mi się wysunąć figurkę, jednak młotek ma dużą siłę perswazji  ;D . Poprzedni właściciel dokręcił śrubę (tą na której jest sprężynka) tak, że zablokował możliwość wysunięcia. Pewnie w obawie przed kradzieżą.
Statuetka od spodu ma dwie kulki mocujące, więc pewnie jest to jakiś model przejściowy. Przeglądając zdjęcia na stronie Ardena widać przynajmniej dwa modele. "Nowszy" ma więcej szczegółów, ale są też zdjęcia na których figurka wygląda identycznie jak moja.





Znacie jakiś sprawdzony zakład galwanizacyjny? W swojej okolicy znalazłem tylko niklowanie. Wydaje mi się, że chromowanie będzie mocniejsze?

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Ardena statuetka Jaguar
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2014, 17:56:38 pm »
z tego co pamiętam moja figurka wykonana była ze stopu Znal i był problem z pochromowaniem , a dokładniej ze znalezieniem warsztatu.

Offline Damian-str

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Ardena statuetka Jaguar
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2014, 18:16:51 pm »
Do jest stalowa, przykleja się do niej magnes. Poza tym wykonana ze znalu by nie zardzewiała :)

Offline Damian-str

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Ardena statuetka Jaguar
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2014, 21:26:53 pm »
Trochę to trwało, ale Kotek wygląda jak nowy.
Samo czyszczenie starej powłoki i rdzy zajęło mi w sumie kilkanaście godzin. Wszystko czyszczone albo ręcznie albo dremelem. Potem polerowanie i nowy chrom. Było warto. 
Na żywo efekt jest dużo lepszy niż na zdjęciach  ;D







Pozdrawiam Damian

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Ardena statuetka Jaguar
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2014, 08:50:52 am »
Do jest stalowa, przykleja się do niej magnes. Poza tym wykonana ze znalu by nie zardzewiała :)

taka odpowiedz dostałem w zakładzie , który miał ja pochromować.

altpro

  • Gość
Odp: Ardena statuetka Jaguar
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 21, 2014, 21:48:01 pm »
Może ktoś podać gdzie można kupić. I jak zamocować do maski która niema mocowania ?? Chce kupić jaguara i chcę zamocować figurkę.

Offline Damian-str

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
Odp: Ardena statuetka Jaguar
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2014, 13:35:18 pm »
Figurkę Arden możesz kupić u producenta:

http://shop.arden.de/jaguar/x-type-1/x-type-from-2001-2007/body-parts/arden-jaguar-kuhlerfigur.html

Do montażu musisz wywiercić w masce trzy otwory (o średnicy około 5,5mm) na śruby mocujące. W X-type jak podniesiesz maskę to widać w którym miejscu powinna być zamocowana.