Autor Wątek: Śruby do Alufelg PILNE!!  (Przeczytany 1730 razy)

monteki

  • Gość
Śruby do Alufelg PILNE!!
« dnia: Listopad 21, 2014, 11:39:13 am »
mam bardzo pilne pytanie jade dzisiaj wymienic felgi , czy dio oryginalnych felg 17 cali i 16 cali (aluminiowych) pasują takie same śruby ?
prośba o pilną odpowiedź :-thank

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Śruby do Alufelg PILNE!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2014, 11:49:33 am »
jeśli nie planujesz zakładania dystansów to są takie same śruby

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Śruby do Alufelg PILNE!!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2014, 16:32:18 pm »
Proszę o pokazanie mi X-Type ze zwrotnicą na ŚRUBY kół chętnie zobaczę ten ewenement.

X-Type (jak każde MONDEO*) ma SZPILKI kół oraz NAKRĘTKI. SZPILKI są takie same we wszystkich X-ach 43mm lub 45mm są identyczne jak MONDEO MKI/MKII/MKIII czy nawet Sierra i Scorpio, jeśli potrzeba Ci dłuższych szpilek do felg z dystansami załóż szpilki z Transita EY (temat przerabiany i znany od dawna). Nakrętki są jaguarowskie do alusów, do stalówek mozesz dać zwykłe fordowskie nakrętki do stali (M12x1,5) lub te od alufelg.

Kayyko

  • Gość
Odp: Śruby do Alufelg PILNE!!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2014, 13:32:43 pm »
nie chce się mocno wymądrzać bo w tym temacie mam doświadczenie tylko takie, że w tym roku przed sezonem letnim musiałem dokupić dwie nakrętki do 18ek BBS w sporcie i te standardowe od Mondeo nie pasowały bo "podkładka" w nich była "tulejowata", a w oryginalnych "płaska". Owszem dało się je nakręcić, ale nie trzymały felgi tak jak należy. Do zimówek AEZ mam inne nakrętki nie pasujące do letnich i z dobraniem miałem trochę kłopotu. Skłaniałbym się do wysunięcia tezy, że zależy to też od rodzaju felgi i po prostu jeśli masz jedną taką jak potrzebą to brałbym "wzornik" i szukał identycznej.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Śruby do Alufelg PILNE!!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2014, 15:00:47 pm »
Nakrętki od oryginalnych kół X-sa są zawsze takie same pasują niezależnie czy są to 16" czy 17". Natomiast jeżeli stosujemy alufelgi innych producentów -  potrzebne są nakrętki dedykowane do poszczególnego modelu. Ja kupiłem na lato 18" MOMO i otrzymałem komplet nakrętek do tego modelu. Kiedyś w Civicu tez miałem do letnich i zimówek całkiem inne nakrętki.
To się bardzo często się zdarza i dlatego apelowałbym o sprawdzanie czy na pewno nakrętki dobrze przylegają do felgi. Czasami nakrętki ewidentnie nie pasują, bo nie chcą wejść w otwór w feldze, ale czasem wchodzą bez problemu natomiast ze względu na różne podcięcie stożka w nakrętce wcale nie będą dobrze trzymały i można doprowadzić w ten sposób do tragedii.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black