Autor Wątek: Zawieszenie XJ40 hyrauliczno-pneumatyczne  (Przeczytany 9713 razy)

MłodyKot

  • Gość
Zawieszenie XJ40 hyrauliczno-pneumatyczne
« dnia: Marzec 23, 2009, 16:00:19 pm »
Witam,

mam problem z tylnym zawieszeniem (hydrauliczno-pneumatycznym?) XJ40, 1991 r.

Po uruchomieniu silnika, podnosi się, po czym opada. Podczas jazdy średnio się prowadzi. Jest strasznie sztywno.

z pozdr, mg :-thank

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Zawieszenie XJ40 hyrauliczno-pneumatyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2009, 17:03:21 pm »
michalku, doczekales sie moment ktory czeka kazdego posiadacza xj40, tylny zawieszenie, nivomaty
mowili bye-bye. jest troche na temat wymiany (nie tanio ale trzeba) albo przerobki do konwencjonalnego
zestawu amorkow na forum, czytaj czytaj, np tu: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=1223.0

ile masz przebiegu ??

niestety diagnoza jest prawie pewna ... nivomaty to swietna rozwiazania i dziala dosc poprawny, ale kiedys
auto doczeka sie ten moment w ktorym odmowia posluszenstwo. sa tacy, ktory krzycia ze nivomaty sa
do niczego, i trzeba ich zastapic systemem konwencjolanym, ale jednak taki zabieg nie jest wcale taki
latwy raz dwa, tylko potrzebny troche przerobek. oczywiscie jest to (nieco) taniej niz zamontowanie
nowych nivomatow, jednak auto straci wtedy orygynalnosc oraz wedl niektorych, swoj urok oraz komfortu.

zanim sie jednak niepokojisz to sprawdz stan oleju w systemie, moze moze moze masz jakas nieczelnosc
ktora sie da naprawic ale raczej czeka ci wymiany.

good luck !!

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJ40 hyrauliczno-pneumatyczne
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2009, 19:46:13 pm »
Cytuj
Po uruchomieniu silnika, podnosi się, po czym opada.
to normalne tylko jak wysoko sie podnosi i jak szybko opada ? powinno podnieś sie okolo 1cm i powoli opasc jesli podnosi sie 2-3 cm i szybko opada amorki sa do wymiany.
najłatwiej znaleźć używane razem ze sprężynami i przełożyć blokujący dopływ oleju.
Jaguar w 1992 wymieniał za darmo (przedłużona gwarancja) z nivo na zwykle.
Ważne sa sprężyny . zwykle amortyzatory maja wyższe sprężyny podczas pełnego załadowania auta nie ma wibracji.

MłodyKot

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJ40 hyrauliczno-pneumatyczne
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2009, 18:05:25 pm »
Dzięki.

A tak z ciekawości - ile taka zabawa wyniesie? I czy dopóki tego nie naprawię (nivomat), mam obchodzić się z nim (autem) jak z jajkiem?

pozdr, m :-K

MłodyKot

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJ40 hyrauliczno-pneumatyczne
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2009, 05:12:57 am »
OK. Dzięki.

I jeszcze jedna prośba, pytanie. Może ujawnić się ktoś z Poznania. Gdzie jest dobry, zaufany mechanior w Pyrlandii? Aha, no i może ktoś ma nivomat na sprzedaż?

z pozdr, mg :-A

optre

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJ40 hyrauliczno-pneumatyczne
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2009, 05:25:14 am »
Szukasz nowych czy uywanych? Nowe to koszt powyżej 1000zł za sztuke. A uzywanych poszukaj na allegro. Pamietaj że używane mogą być nawet w gorszym stanie niz Twoje, zastanów się czy to ma sens. Jest jeszcze jedna mozliwoś, możesz kupić zestaw do konwersji zawieszenia na normalne, ja tak mam, ale tylko dlatego , że taki już kupiłem, sam nie usunął bym nivomatów.  :-wstyd
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2009, 09:23:38 am wysłana przez micky »

MłodyKot

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJ40 hyrauliczno-pneumatyczne
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2009, 10:08:43 am »
Szukasz nowych czy uywanych? Nowe to koszt powyżej 1000zł za sztuke.

Raczej nowych. Za sztukę? A ile jest? Dwa? Wolę utrzymać stan oryginalny, zatem konwersji nie przewiduję.

dzks, m  :-tylko

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Zawieszenie XJ40 hyrauliczno-pneumatyczne
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2009, 12:05:08 pm »

Raczej nowych. Za sztukę? A ile jest? Dwa? Wolę utrzymać stan oryginalny, zatem konwersji nie przewiduję.

slusznie slusznie  :-za tak, jest ich dwa

daniel

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJ40 hyrauliczno-pneumatyczne
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2009, 12:10:59 pm »
Tylko, że amortyzatory SLS to nie wszystko, jeszcze są elektrozawory, czujnik wysokości, kabelki, hydraulika (pompa, rurki, zbiorniczek) - temu też warto się przyjrzeć. Ja zrobiłem konwersję (oczywiście na orginalnych częściach) i jestem zadowolony.

tobi07

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJ40 hyrauliczno-pneumatyczne
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2009, 22:07:27 pm »
dołączając sie do wątku mam takie pytanie . Jak usztywnić tylne zawieszenie? Jestem właścicielem kotka od tygodnia i jadac nim sam jest wszystko oki ale jesli z tylu siedzą dwie osoby to kociam mocno kuca ,jak do skoku! z tego co mowi sprzedajacy zawieszenie wymienal . zakupil je na forum nowe, ale jest  to bardzo miekkie zawieszenie (tak mi  się wydaje)może jest jakis sposób na usztywnienie tylnych łap kociaka.  :-za Pozdrawiam :-thank

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Zawieszenie XJ40 hyrauliczno-pneumatyczne
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2009, 22:18:50 pm »
tobi07, raczej zawieszenie nie da sie regulowac. a wiesz na jakie system zamienil poprzedniego
wlasciciel ? jezeli chodzi o forum, na ktorym sprzedaja nowe to trzeba tam napisac porzadnie
reklamacje  ;D

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJ40 hyrauliczno-pneumatyczne
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 31, 2009, 17:09:09 pm »
możliwe że  wymienił amortyzatory ale nie wymienił sprężyn.

tobi07

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJ40 hyrauliczno-pneumatyczne
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2009, 18:52:02 pm »
koledzy z tego co mówił poprzedni właściciel to amorki sa monrooe  a sprężyny wyglądają na nowe ale to jest to co sie dowiedziałem od poprzedniego właściciela. ponoc wszystko kupił w sklepie v 12 (podpowiedzcie kto z kolegów prowadzi ten sklep, możeznim pogadam i sie czegos wiecej dowiem na temat tego zawieszenia)

qbaty

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJ40 hyrauliczno-pneumatyczne
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 31, 2009, 20:17:52 pm »
Kolega prowadzący sklep v12 rzadko tu zagląda. Na stronie internernetowej sklepu znajdziesz kontakt do niego.

artleks

  • Gość
Odp: Zawieszenie XJ40 hyrauliczno-pneumatyczne
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 31, 2009, 21:54:47 pm »
tobi07 z tego co wiem na tym forum przesklepowym  jest rowniez uzytkownik o takim samym nicku - tobi07 - to nie przypadkiem ty??? Najlepiej wiec spytaj na tamtym forum   :-super