Autor Wątek: UKLAD CHLODNICZY 2.5 V6  (Przeczytany 4067 razy)

Dorian0324

  • Gość
UKLAD CHLODNICZY 2.5 V6
« dnia: Maj 22, 2014, 16:23:46 pm »
witam.

mam maly problem z x typem 2003r. a mianowicie ciagle ucieka mi plyn chlodniczy tym otworkiem co jest w zbiorniku..chyba jakis odpowietrznik czy cos. na poczatku myslalem ze zbironiczek jest pekniety kupilem drugi i dalej to samo pozniej zmienilem korek z mojego na ten drugi i ciagle ucieka. czy mial ktos taki problem? wymienic termostat? to moze byc wina tego? co moze jeszcze byc przyczyna? dodam ze auto sie nie grzeje chlodzi ladnie nawet jak brakuje plynu.. wskazowka na zegarach jest lekko za polowa i tak caly czas. i nie wiem czy ma byc sztywno na pol tak jak np w bmw czy ma byc lekko wychylona.? podejrzewam ze uszczelka pod glowica cala bo ani nie dymi ani nie smierdzi no i silnik pracuje raczej ladnie. co moge zrobic?

Offline KroliK

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: UKLAD CHLODNICZY 2.5 V6
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2019, 16:01:35 pm »
Hej czy rozwiazales swój problem? U mnie jest to samo gdy dolewam płynu do zawodniczka od razu ucieka w tym miejscu. Ma ktoś rozwiązanie?

Offline marcinm

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: UKLAD CHLODNICZY 2.5 V6
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2019, 16:34:55 pm »
 A płyn nie śmierdzi spalinami?? Ja tak miałem przy wywianych uszczelkach pod głowica :(

Offline KroliK

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: UKLAD CHLODNICZY 2.5 V6
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2019, 19:24:35 pm »
No właśnie nie śmierdzi. Mogę dolać tylko do stanu minimum reszta płynu od razu ucieka tamtym miejscem

Offline marcinm

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: UKLAD CHLODNICZY 2.5 V6
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2019, 10:22:01 am »
 Spróbuj wymienić kotek od tego zbiorniczka

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Odp: UKLAD CHLODNICZY 2.5 V6
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2019, 11:24:03 am »
A po co ma wymieniać całe auto do zbiorniczka? Wystarczyłoby korek, lecz jak to już było w pierwszym poście napisane, zrobili to.
Zróbcie test CO2 na początek. Coś robi za duże ciśnienie w układzie.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline galanonim

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: UKLAD CHLODNICZY 2.5 V6
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2019, 12:59:48 pm »
Witam wszystkich ;-)
Żeby nie zaczynać nowego wątku dołączę się do tego. Otóż tydzień temu kupiłem jaguara x-type 2.5l. Po zakupie zauważyłem, że korek od zbiorniczka nie jest szczelny więc wymieniłem go. Po wymianie na postoju wszystko było w jak najlepszym porządku niestety po jakiś 10km i ostrym ruszaniu pękł mi wąż od nagrzewnicy i większość płynu wyleciało :/ Wymieniłem wąż i na wszelki wypadek zrobiłem test co2, który wyszedł negatywnie ale... podczas testu w układzie nie powstawało ciśnienie, lecz tylko powietrze było zasysane przez rurkę testową przy dodawaniu gazu i wracało na wolnych obrotach. Czy tak właśnie powinien pracować ten układ?

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: UKLAD CHLODNICZY 2.5 V6
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2019, 13:08:06 pm »
generalnie przy dodawaniu gazu płyn w zbiorniczku będzie uciekał a potem wracał

Offline galanonim

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: UKLAD CHLODNICZY 2.5 V6
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2019, 13:23:00 pm »
 Dzięki za odpowiedź ;-) jeszcze tylko mnie nurtuje jedno... Czemu przy odkręconym korku po nagrzaniu do ok. 92 stopnii wywala plyn zbiorniczkiem?

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: UKLAD CHLODNICZY 2.5 V6
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 08, 2019, 16:18:21 pm »
Bo jest pęknięty :)
A tak serio to ciśnienie w układzie w tych silnikach to sytuacja normalna, przy sfatygowanych wężach będą one pękać, najlepiej załatwić sprawę kompleksowo

Offline galanonim

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: UKLAD CHLODNICZY 2.5 V6
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2019, 16:38:36 pm »
Bo jest pęknięty :)
A tak serio to ciśnienie w układzie w tych silnikach to sytuacja normalna, przy sfatygowanych wężach będą one pękać, najlepiej załatwić sprawę kompleksowo
Wymontowałem zbiorniczek i faktycznie od spodu pęknięcie po całej jego długości... Dzięki jeszcze raz za rady ;-) wymienię go i będę liczył, że wszystko będzie ok. Chociaż cały czas boję się, że to będzie upg :/

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: UKLAD CHLODNICZY 2.5 V6
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2019, 17:07:49 pm »
Kup nowy, ja też miałem pęknięty i akurat na reduktor od LPG mi sikał i spalił cewkę. Nowy jest tani bo około stówki, ale przejrzysty i korek jakoś tak lepiej sie zakręca ;)

Offline galanonim

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: UKLAD CHLODNICZY 2.5 V6
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 08, 2019, 18:17:23 pm »
Kup nowy, ja też miałem pęknięty i akurat na reduktor od LPG mi sikał i spalił cewkę. Nowy jest tani bo około stówki, ale przejrzysty i korek jakoś tak lepiej sie zakręca ;)

Kupiłem za 90 zł razem z korkiem (stary/nowy pękł przy próbie wyjęcia z pękniętego zbiorniczka  :-hehe ). Mam jeszcze pytanie jaki płyn polecacie i jak odpowiednio odpowietrzyć układ?

PS. Czyli rozumiem, że nie przejmować się jeśli płyn po nagrzaniu wypływa ze zbiorniczka bez korka?

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: UKLAD CHLODNICZY 2.5 V6
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2019, 20:24:51 pm »
Jak zagrzejesz płyn i otworzysz korek to tak jak w szybkowarze wywali ci wszystko i sie poparzysz, trzeba było żony spytać ;)

Offline galanonim

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: UKLAD CHLODNICZY 2.5 V6
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2019, 20:44:51 pm »
Żona za młoda, żeby wiedziała jak się w szybkowarze gotuje   ;) Po prostu w większości moich aut przy odkręceniu słychać tylko psss i na tym się wszystko kończy. Widocznie inżynierowie jaguara zaprojektowali układ chłodzenia o dość sporym ciśnieniu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2019, 11:46:06 am wysłana przez MicGin »