Autor Wątek: X300 problem z elektryką  (Przeczytany 1819 razy)

daw2

  • Gość
X300 problem z elektryką
« dnia: Marzec 14, 2014, 17:39:59 pm »
Witam chciałbym sie serdecznie przywitac. Mam problem z JAGUAREM z 97 r. Nie znam histori auta. Auto nie odpala i wielu juz znachorów prubowało swych sił... Auto nie odpala. Nie kręci nawet rozrusznikiem, Nie działa radio i panel klimatyzacji. Błąd immo w sterowniku silnika. Dobrałem sie do elektroniki i sprawdziłem czy dochodzi zasilanie do modulu security(tym w bagażniku. model z antena na stacyjce) Moduł ten wogole jakby nie działal. Nie działa centralny zamek ani z kluczyka ani z pilota. Brak sygnału odblokowujacego body-więc nie kręci rozrusznik. Mam schemat. Na schemacie sa opisane 3 moduły security lecz tylko jeden współpracuje z antena przy kluczyku. Czy jest możliwośc ze jest on uszkodzony nie da sie zaprogramowac-nic.?  I jakie oznaczenia maja moduly bez immo- bez anteny na kluczyku?

ketchup4

  • Gość
Odp: X300 problem z elektryką
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2014, 20:09:07 pm »
............może głupie pytanie, ale bezpieczniki od security są ok??? :-tylko

daw2

  • Gość
Odp: X300 problem z elektryką
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2014, 21:18:14 pm »
Tak . Na schemacie jest tylko jedno zasilanie.  Na procesorach jest 2.3v i 5v ale pozatym martwy. Nie mam fejsa do diagnostyki tego modulu ani wsadu pamięci do 93c46.

daw2

  • Gość
Odp: X300 problem z elektryką
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2014, 20:48:13 pm »
Wymieniłem moduł security na inny i tak: teraz dziala centralny , działa pilot, alarm itd ale nadal nie odpala. Tzn nie kreci rozrusznikiem. Trzyma pewnie immo. Ktoś wie może jak to ugryśc? Jakies programowanie kluczy ? Jakaś synchronizacja?