Autor Wątek: Prośba do posiadaczy S-TYPE 4.2 V8  (Przeczytany 2284 razy)

termit_tm

  • Gość
Prośba do posiadaczy S-TYPE 4.2 V8
« dnia: Luty 16, 2014, 13:44:01 pm »
Jestem po wymianie silnika w S-TYPE 4.2 V8 2002 rok po lifcie. Okazało się że jedna 2-pinowa wtyczka z lewej strony silnika została wolna i mechanik nie ma pojęcia od czego to może być czy któryś z kolegów był by wstanie zdjąć odsłonę silnika i sprawdzić do czego powinna być podłączona ta wtyczka ? dodam jeszcze że auto normalnie jeździ jednak od około 2.5-3 tys/obr zachowuje się jak by miał odcięcie.

na zdjęciu zaznaczyłem o co mi chodzi


« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2014, 13:48:56 pm wysłana przez termit_tm »

seba78

  • Gość
Odp: Prośba do posiadaczy S-TYPE 4.2 V8
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2014, 10:50:36 am »
zdjąłem osłonę i nie widzę takiej wtyczki bo zasłaniają mi kolektory ssące odcięcie zapłonu to podobnie jakby silnik pracował w trybie awaryjnym, może przeskanuj kompem samochód to coś wyjdzie.
A czy złączka jest taka sama jak od tej od wtryskiwaczy?

termit_tm

  • Gość
Odp: Prośba do posiadaczy S-TYPE 4.2 V8
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2014, 11:41:26 am »
dzięki za zainteresowanie, wtyczka jest bardzo podobna do tych od wtrysków jednak ma tą zapadkę zabezpieczającą na innej ściance, twoja wersja R może mieć inną wiązkę.

było trochę błędów jednak po skasowaniu pozostał tylko P1582 Rekord danych.... - błąd ten nic nie mówi trzeba by podłączyć IDS

oglądałem trochę zdjęć tych silników i wydaje mi się że ta wtyczka idzie do takiej małej czarnej kostki wielkości pudełka zapałek coś jak na zdjęciu niżej ale to tylko moje domysły dlatego był bym wdzięczny gdyby ktoś mi to potwierdził


seba78

  • Gość
Odp: Prośba do posiadaczy S-TYPE 4.2 V8
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2014, 11:52:21 am »
A masz może jakiś part number tej puszki postarałbym się dowiedzieć co to jest

tutaj troszkę na temat błędu pasuje do Twojego opisu:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=14476.0
przepustnica pracuje w trybie awaryjnym lub ta czarna skrzynka ma związek z włącznikiem uderzeniowym
 ta skrzynka to jest czujnik filtra anteny aby wyeliminować zakłócenia radia
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2014, 12:04:25 pm wysłana przez seba78 »

termit_tm

  • Gość
Odp: Prośba do posiadaczy S-TYPE 4.2 V8
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2014, 12:18:03 pm »
czyli jeśli faktycznie tego mi brakuje to nie mam czym się przejmować ?

seba78

  • Gość
Odp: Prośba do posiadaczy S-TYPE 4.2 V8
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2014, 12:21:37 pm »
Wydaje mi się, że jak skasujesz błąd to może być ok. Bo niewątpliwie jest to tryb awaryjny przepustnicy. Jedynie możesz mieć zakłócenia podczas słuchania radia

termit_tm

  • Gość
Odp: Prośba do posiadaczy S-TYPE 4.2 V8
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2014, 18:12:35 pm »
problem rozwiązany odnalazła się ta czarna kostka faktycznie jest to od radia temat uważam za zamknięty :)