Autor Wątek: Xj40 Za, przeciw, obiektywnie  (Przeczytany 8212 razy)

Arkosky

  • Gość
Odp: Xj40 Za, przeciw, obiektywnie
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 27, 2013, 16:37:37 pm »
A jak jest z dostępnością części w XJ40?
Słyszałem że problemem bywa uszczelka pod głowicą, jest problem z dostaniem tego ?

Z części typowo silnikowych pierścienie, oraz panewki są dostępne?


Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Xj40 Za, przeciw, obiektywnie
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 27, 2013, 16:44:30 pm »
Uszczelke pod głowice dostaniesz bez problemu , blacharskie tylko uzywane , zawieszenie możesz całe wymienić na nowe nawet na oryginałach , lampy przednie i tylne równiez da rade dostac nowe . Musisz miec tylko roczniki 93/94 , bo do nich jest sporo cześci , natomiast starsze różnia sie elektryka , i juz nie zawsze dopasujesz do nich części . Niewiem , czy wszystkie części dostanie sie do silnika , ale te podstawowe , do wykonanie remontu , to tak ( rozrząd i napinacze , uszczelniacze itp. nowe dostepne są ).
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

tomek1212

  • Gość
Odp: Xj40 Za, przeciw, obiektywnie
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 27, 2013, 19:03:23 pm »
Silniki są z tych raczej nie do zajechania, rzadko kiedy zdarza się że wymagają remontu, ale jeśli juz sie zdarzy to koszt na pewno będzie wyższy jak w bmw czy innych podobnych ze względu na wyższe ceny zarówno części jak i robocizny (mechanicy często boją sie jaguarów).

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Xj40 Za, przeciw, obiektywnie
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 28, 2013, 12:57:51 pm »
Witaj
 klima jest dwustrefowa automatyczna .


Sorki, ale gdzie Ty widziales dwustrefowa klime w xj40?   Bo ja w moim jakos nie moge sie doszukac, chociaz nie raz juz czytalem w necie czesto powielany tekst, ze nawiewy dzialaja dwustrefowo (czyli osobno dla pasazera osobno dla kierowcy)?
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2013, 13:02:20 pm wysłana przez sebek1111 »

tomek1212

  • Gość
Odp: Xj40 Za, przeciw, obiektywnie
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 28, 2013, 14:10:39 pm »
W XJ40 klima jest jednostrefowa, co najwyżej osobno można regulować temperature nawiewu na twarz, ale to chyba w żadnym XJ40 nie działa.

Mrcinn

  • Gość
Odp: Xj40 Za, przeciw, obiektywnie
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 05, 2013, 11:16:44 am »
Witam,
Użytkuję od początku 2006 r. jaguara xj40 4,0 rocznik 1993. Przebieg aktualny 210 000 km zrobiłem nim ok 30 000 km, auto drugie w rodzinie użytkowane weekendowo. Wg. mnie wszystko oprócz stanu w jakim kupisz i egzemplarza (poprzedni właściciel to często główny problem takiego auta)zależy od mechanika. Jeżeli znajdziesz kogoś kto się na tych autach zna można takiego jaguara spokojnie eksploatować. Mnie się udało znaleźć takiego mechanika i dojeżdżam do niego ponad 100 km (z Krakowa do Pszczyny). W moim aucie robiłem sporo rzeczy, m. in. zawieszenie (przekładka nivo na klasyczne), klimę, silnik - uszczelkę pod głowicą. Ceny są przeciętne jak na luksusowe auto i wiele części pasuje z innych aut, np. z beemki. Z racji wieku i spalania wydaje mi się jednak, że do codziennej jazdy taki wóz może się nie nadawać. Poza tym jest kapryśny, są po prostu dni kiedy nie chce mu się jeździć...
Pozdrawiam

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Xj40 Za, przeciw, obiektywnie
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 03, 2013, 16:30:56 pm »
Ja mam kota z 91 wywaliłem nivo, naprawiłem jeden Blower, w sumie tylko szczotki bo ich nie było i jest ok. Co do klimatyzacji, wymienił mi mechanik tylko czujnik ciśnienia na sprężarce i przerobił zawory do napełniania czynnikiem i 2 lata bez dobijania i awarii chodzi. Także 91 też spoko hehehe.
Kocia moc :)

Jack XJ40

  • Gość
Odp: Xj40 Za, przeciw, obiektywnie
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 04, 2013, 11:49:36 am »
Ja mam dobry materiał do twojego projektu jak chcesz to się odezwij okolice Warszawy