Autor Wątek: Czy zbiorniki w XJ-otach są ze sobą połączone???  (Przeczytany 3673 razy)

champagne

  • Gość
Czy zbiorniki w XJ-otach są ze sobą połączone???
« dnia: Luty 12, 2009, 18:21:19 pm »
Czołem!
Szanowni Koledzy - posiadacze XJ-ów serii 1-2 i ew. 3, zwracam się do Was z zapytaniem czy zbiorniki paliwa są ze sobą połączone i czy możliwe jest żeby benzyna uciekała z jednego zbiornika do drugiego??? Bo w moim XJ seria 2, który całą zimę stoi w garażu z obawy przez solą zaobserwowałem taki fakt, iż w jednym zbiorniku, który zatankowany był pod korek zaczął opadać poziom benzyny, natomiast drugi zbiornik był w tym czasie pusty bo naprawiałem czujnik poziomu paliwa, dodam, że nie widać żadnych śladów wycieków. Więc czy jest możliwe żeby benzyna przelewała się z jednego zbiornika do drugiego??? Czy te zbiorniki są połączone ze sobą???
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Jaguarów - champagne  :-tylko

xjs

  • Gość
Odp: Czy zbiorniki w XJ-otach są ze sobą połączone???
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2009, 20:05:39 pm »
W III ser istnieje możliwość przedostawania się paliwa z jednego do drugiego,poprzez nieszczelny elektrozawór rozdzielający.Zamontowany on jest we wnęce koła zapasowego.W I i II układ dwóch zbiorników musi być jakoś połączony i tam tkwi problem.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 20:10:23 pm wysłana przez xjs »

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Czy zbiorniki w XJ-otach są ze sobą połączone???
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2009, 20:39:33 pm »
czy twoje auto ma wtryski paliwa czy gazniki ? 

champagne

  • Gość
Odp: Czy zbiorniki w XJ-otach są ze sobą połączone???
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2009, 22:32:22 pm »
Mój XJ ma dwa gaźniki SU, jest to europejska wersja z kierownicą po "naszej" stronie, wersja 3.4 dość rzadko spotykana w Polsce, bo 6-cylindrowe są przeważnie 4.2

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Czy zbiorniki w XJ-otach są ze sobą połączone???
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2009, 22:54:57 pm »
prawdopodobnie jedna z dwóch pomp(oryginalne SU) mają nieszczelny zawór powrotny i benzyna przetacza sie przez pompę do drugiego zbiornika
(naczynia połączone)
pompy w bagażniku za zasłoną  tył koła zapasowego.

champagne

  • Gość
Odp: Czy zbiorniki w XJ-otach są ze sobą połączone???
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2009, 23:22:33 pm »
Ale mój Jaguar jest z rocznika 1978 i pompy paliwowe ma w zbiornikach.